Bursa
Çok Bulutlu
25.4°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

İYİ Parti'den sonuçlar bildiriyorum!

20 Ocak 2020 Pazartesi, 23:14

İYİ Parti'de delege seçimleri tamamlandı.

Ancak bazı ilçelerde sonuçlara itirazlar var...

Yıldırım'da "Gelemeyenlerin yerine oy kullandırıldığı" iddiasıyla, Mudanya'da da genel itirazlar nedeniyle İYİ Parti'nin Bursa teşkilatlarından sorumlu, eski Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, acil olarak Bursa'ya çağrıldı.

***

Ancak bir iki pürüz dışında İYİ Parti'de delege seçimleri olaysız tamamlandı.

Denilebilir ki, 2017'de olağanüstü baskı altında kurulan İYİ Parti, parti içi demokrasi sınavından büyük bir olgunlukla çıktı.

Örneğin, İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır, delege adayı olduğu Dikkaldırım mahallesinde kullanılan 21 oyun tamamını aldı. Bu mahallede Gülizar Kaplan, Nurdan Yeter, Adnan Genç, Cengiz Bayduz, Nesrin Adar, Ernail Akbulut ile DYP eski il başkanlarından Üstün Tunalıgil delege seçildiler.

***

Dikkaldırım'ın kardeş mahallesi Hüdavendigar'da da benzer bir sonuç ortaya çıktı. İl başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Selçuk Türkoğlu oyların tamamını alarak ilçe delegesi seçildi.

Bu mahallede partinin Türkiye çapında kurucusu iki isim delege oldu: Sermin Can Özensoy ile Orhan Şen... Ayrıca Yusuf Özkök, Mesut Şen, Veli Çiçek, Murat Han Yeter, Musa Şanlı da bu mahalleden delege seçildiler.

***

Ağırlıklı isimlerin yer aldığı mahallerden biri de Demirtaş Cumhuriyet mahallesiydi.

İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi, Avukat Ayşegül Özyiğitgül, İl Başkan Yardımcıları Yurdanur Oktay, Erdal Ay'ın yanı sıra, Halit Araz, Özge Ateş, Barış Akkoyun, Hasan Can, Gürkan Pelit ile Fırat Rıza Şimşek, bu mahalleyi ilçede temsil edecek delege seçildiler.

NİLÜFER'DE SORUNSUZ SEÇİM!

Partinin ağır toplarının oturduğu Nilüfer'de sorunsuz bir seçim oldu. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ile eşi Hüsniye Tatlıoğlu, Esentepe mahallesi delegesi oldular. Bu mahallede İl Başkan Yardımcısı Birgül Yıldız Günay, Şefik Yeşil, Sabire Yetan, İsmail Akbaba, Aydın Altınbaş, Şadi Aslan, Sedat Atabay, Aykut Aydın, Hamza Çiçek, Çisel Demir, Ahsen Gülmez ile Gürbüz Kuştepe delege seçildiler.

***

Bu ilçenin önemli mahallerinden biri olan Çamlıca'da eski İl Başkanı Bayram Kazancı ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Koçak yanı sıra şu isimler delege oldu:

Elif Türkmen, Ali Erdoğan, Semra Doğan, Şentürk Aydın, Hülya Aslan, Bünyamin Anar, Ayşe Akgün, Burak Akbaş, Süleyman Turan, Erdem Taşdemir, Muammer Sevimli ve Emre Furkan Oruç...

YILDIRIM'DA İTİRAZ VAR!

Yıldırım'da delege seçimleri daha sert mücadeleye sahne oldu. İlçe Başkanı Kemal Ataç, mahallesinden delege seçilemedi.

İlçe başkanının delege seçilememesi şık olmadı elbette...

Ayrıca, Mollaarap mahallesinde de "Başkalarının yerine oy kullanan" olduğu gerekçesiyle itiraz var.

***

Bu ilçede İl Başkan Yardımcısı Nurettin Bacak, Şirinevler mahallesinden delege seçilirken, diğer isimler de şunlar oldu: Haydar Gazi, Hacer Çakır, Vedat Yılmaz ve Muhlis Koç...

***

Davutkadı mahallesinde Belediye Meclis Üyesi Turgay Ferahlıer'in yanı sıra Tolga Alabay, Burcu Öztürk, İbrahim Öztürk, Recep Kuran, Mehmet Solaklı ve Rahime Kırcal delege oldular.

***

Bir diğer Belediye Meclis Üyesi Ferit Gürsoy da Namazgah'tan delege seçildi. İki listenin yarıştığı bu mahallede, Rana Eyigün, Ali İhsan Kocabıyık, Coşkun Akdeniz ile Zafer Gücücük delege oldu.