Bursa
Çok Bulutlu
25.5°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

İşte CHP Bursa'da İsmet Karaca ve Güner Aklan'ın merakla beklenen listesi!

08 Şubat 2020 Cumartesi, 14:14

Cumhuriyet Halk Partisi'nde artık kongreye 24 saatten az zaman kaldı.

Pazar günü gerçekleştirilecek seçimde dört adaylı bir yarış olacağı kesinleşti!

Hüseyin Akkuş, İsmet Karaca, Erol Gülmez ile Güner Aklan başkan adayları olarak İl Kongresi'ne girecek.

***

Seçim öncesinde görüştüğüm İl Başkan adaylarından Erol Gülmez, "Yeterli sayıda imzamız var. Yarın ben CHP Bursa İl Başkanı olacağım" iddiasında bulundu.

"Neye güveniyorsun?" soruma karşılık olarak da Erol Gülmez, "En çok ben istiyorum. Diğerlerinin başka ajandaları var. Adaylardan en hazır benim. En uzun süre çalışan, delegeyle birebir iletişim içinde olan da benim" şeklinde yanıt verdi.

***

Bilindiği gibi Erol Gülmez'in listesini daha önce yayınlamıştım (O listeye buradan ulaşabilirsiniz).Bugün de İsmet Karaca'nın merak edilen listesinin bir kısmını bilginize sunmak istiyorum.

Öyle görünüyor ki, İsmet Karaca bu kez stratejik davrandı ve oldukça nitelikli bir liste yaptı.

Nilüfer İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmayla "Gönüllere giren" Erman Aydıngün İl Yönetim Kurulu listesinde yer alan isimlerin başında geliyor.

Yanı sarı Nilüfer'den Berna Hacer Bilici, Özlem Akbaş, Avukat Turgut Özkan, Cevat Asa, Şebnam Esenkal, Orhan Aslan, Kazım Çelik, Mudanya'dan Avukat Baran Güneş ve Özden Keskin, Orhangazi'den Murat Öztürk, Mustafakemalpaşa'dan Erol Bora, İsmet Karaca seçildiği taktirde Yönetim Kurulu üyesi olacaklar.

Halen İl Saymanlığı görevini sürdüren, Akkuş ekibinden Önal Arda ile Hasan Aker de İsmet Karaca'nın yanında yer aldı. Ayrıca, İl Yönetim'inden başka isimler de listede olacak.

Uzun süredir Karaca ile birlikte hareket eden Ahmet Özdemir ile geçmiş dönem milletvekili adaylarından İnan Keser de var.

Genç bir Avukat Yağmur Sezgin Hoş... Nilüfer Milli Eğitim eski müdürlerinden Dindar Sezgin'in kızı ile Mali Müşavir Ahmet Serhatlı da listede yer alıyor.

Yıldırım'da Cihan Öztürk başta olmak üzere 3 kişi listede kendine yer buldu.

***

İsmet Karaca'nın oluşturduğu Yönetim Kurulu, bugün bir araya gelerek, toplantı yaptı.

Adaylar seçime girmeden önce birbirlerini daha yakından tanımış oldu.

***

Adaylardan Avukat Güner Aklan da yeterli sayıda imzaya ulaştığının altını çizerek, "Söz artık delegede" dedi.

Peki Aklan'ın listesinde kimler yer alacak?

İşte bu sorunu yanıtı:

"Osman Fahri Ünal, Nedret Yayla, Dr. Nigara Güler, Taner Çavuş, Gürkan Akyol, Hanife Hassas, Abbas Soğucak, Gülriz Güven, Denizhan Sezgin, Av. Bülent Sönmez, Mehmet Dalyan, Hülya Atalay, Musa Lana, Mesut Şahin, Ramazan Sevim, Selma Emirlkul, Kemal Oğuz, Nevzat Ünlü, Sevcan Kınalı."