Bursa
Çok Bulutlu
25.3°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

İşte CHP adayı Erol Gülmez'in İl Yönetim Kurulu!

06 Şubat 2020 Perşembe, 17:06

CHP'nin Bursa'da 9 Şubat Pazar günü gerçekleştireceği İl Kongresine yönelik dört adayın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz'ın organizasyonuyla Hüseyin Akkuş, İsmet Karaca, Erol Gülmez ile Güner Aklan, gazeteci arkadaşımız Mustafa Özdal'ın yönetiminde delegenin karşısına çıkarak soruları yanıtladı. (Nilüfer eski İlçe Başkanı Özer Anaç, neden partili bir gazeteci değil de, neden Mustafa Özdal seçildi sorusunu sordu?)

Adaylarla ilgili bir başka gelişme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ile Milletvekili Erkan Aydın'ın, Akkuş lehine seçim turuna çıkmasıydı.

Sarıbal ile Aydın, Karacabey ve Mustafakemalpaşa'da ilçe başkanlarının da bulunduğu toplantılar gerçekleştirdiler.

Görüntü parti tabanında yoğun tartışmalara ve eleştirilere neden oldu.

Benzer bir durum İsmet Karaca cephesi için de geçerli...

Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, daha çok perde arkasından, ancak Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz bizzat sahada İsmet Karaca'ya oy istiyor.

***

Partinin önde gelen isimlerinden destek alamasa da kamuoyunda ve parti tabanında ciddi bir karşılık bulmaya başlayan Erol Gülmez, diğer adaylardan farklı olarak pazar günü sandığı girecek listesini kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

CHP kongresini en yakından izleyen "enBursa.com" olarak Erol Gülmez'in İl Yönetim Kurulu listesini bilginize sunmak istiyoruz:

Uğur Korkmaz, Tahsin İzmir, Ahmet Kelat, Ali Gümüş, Ali Ekber Can, Erdal Aktuğ, Yücel Akbulut, Sedef Gülel, Mehmet Biber, Dilan Narçın Uyumazer, Ekrem Şen, Funda Türkcoş Pekiner, Hakan Gündoğdu, Alper Öncel, Sibel Öner, Ayten Erdem, Argun Gürol, Zeki Güzelsoy, Neslihan Metin, Resmiye Özşen, Ayvaz Ceylan, Doğan Üçlertoprağı, Harun Bayrak, Hüseyin Esen, Tevhiddin Ayar, Eda Bayraktar, Canberk Vatansever, Yasemin Süzgün ile Neriman Aslan...