Bursa
Açık
18.5°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

Hüseyin Akkuş ve Tandoğan Kuru'nun istediği olmadı!

06 Ocak 2020 Pazartesi, 23:18

Hani bir laf var; 'Berlin'de hukukçular var' diye...

Galiba Bursa CHP'de de iyi hukukçular var.

Başta Başkan-Avukat Yücel Akbulut, Başkan Yardımcısı-Avukat Adil Öztürk olmak üzere, İl Disiplin Kurulu üyeleri Ahmet Demir, Ali Çelebi, Hasiye Ceylan, Tuncay Geyik, Hüseyin Şentürk ve Mustafa Gürbulak, adaletli olduklarını kanıtladılar.

Mustafakemalpaşa ile ilgili olarak, CHP Bursa İl Başkanlığı tarafından İl Disiplin Kurulu'na gönderilen eski İlçe Başkanı Eşref Yıldız ve eski Belediye Başkanı Hayri Özetetikler ile ilgili cezaya gerek görülmedi.

***

CHP İl Disiplin Kurulu'nda Mustafakemalpaşa-Büyükşehir belediye meclis üyelerinin durumu görüşüldü.

İl Disiplin Kurulu, Gürkan Esen, Elçin Demiroğlu, Süleyman Yasin Dede, Saltık Buğra Ata, Derya Deniz Kanar ile Onurhan Gülsün'ün parti üyesi olup olmadığını İl Yönetim Kurulu'na sordu.

Söz konusu isimlerin CHP üyesi olmadıkları bilgisine ulaşınca, "İşlem yapmaya gerek yok" kararı verildi.

Belediye meclis yedek üye listesinde bulunan Engin Engin, Ramazan Sevim, Kamil Durmuş, Saim Engin'le ilgili de benzer bir karar verdi CHP İl Disiplin Kurulu...

Görünen o ki, ne Tandoğan Kuru'nun ne de Hüseyin Akkuş'un dediği oldu.

HAYRİ TÜRKYILMAZ'IN TAVRI TARTIŞILIYOR!

Hayri Türkyılmaz'ın Kestel İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada başkan adaylarından Hatice Doğan için isim vererek destek istemesi tepkilere neden olmuştu.

Hayri Türkyılmaz'ı seven pek çok kişi, "Başkan yanlış yaptı. Hayri Türkyılmaz'ın Hatice Hanım'ı desteklediği zaten biliniyor, bu çıkışa gerek yoktu" yorumunu yaptı.

Ancak Nilüfer İlçe Kongresi'nde yan yana oturduğum eski İl Başkanı Şadi Özdemir, "Yeterince hoşgörülü değiliz. Benim seçildiğim kongrede Mustafa Bozbey ile Ceyhun İrgil kürsüden açıkça, Zafer Yıldız'a oy istemişlerdi. Orada kimse tepki göstermedi" dedi.