Bursa
Parçalı Bulutlu
24.3°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

CHP Osmangazi'de yarışın favorisi kim?

12 Aralık 2019 Perşembe, 19:07

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre sürecinde baş döndürücü gelişmeler meydana geliyor.

Cumartesi günü gerçekleştirilecek CHP Osmangazi kongresinin en güçlü adaylarından biri Cengiz Çelikten, İlçe Merkezi'nde adaylık açıklaması yaptı. Eşi Sevim Çelikten, çalışma arkadaşları Dr. Orhan Sevinç Cura, Eşref Kurşun ve Ali Aygül'le birlikte "enbursa.com"u da ziyaret eden Cengiz Çelikten, seçildiği takdirde gerçekleştireceği projelerini anlattı.

Çelikten, "Önseçim bizim kırmızı çizgimizdir" dedi.

İlçe Başkanlığı'ndaki açıklamanın ilk konuşmasını İlçe Başkanı Mete Akyolcular yaptı.

Parti nezaketine uygun bir davranışla, mikrofonu Cengiz Çelikten'e vererek, kendi odasına geçti.

Demokratik değerler açısından hoş bir davranıştı.

Partideki açıklamada, Osman Bozkurt, Fazıl Eryurt (Dr. Ceyhun İrgil'in çalışma arkadaşı), Hilmi Öztürk de hazır bulundu.

****

CHP Osmangazi'nin etkin üyelerinden Kenan Kaya, sosyal medya hesaplarından bir anket paylaştı.

Buna göre Mete Akyolcular-130, Cengiz Çelikten-75. Zeynel Kirte-55, Sinan Nergiz 25...

Dr. Halil Karaer'in oy miktarı ise yoktu.

Gerçi olsa da, sonucu değiştirecek bir orana ulaşması mümkün görünmüyor. Bu arada, ismi aday olarak geçen Cemile Boncuk ile Rıfat Yazgan da Dr. Halil Karaer lehine adaylıktan çekildi.

Her ne kadar Sinan Nergiz ve Dr. Halil Karaer'in birleşmesi dengeleri değiştirip, bir sinerji yarattıysa da, muhalefet bloğunun ortak adayda uzlaşamaması, kongreye çok adayın girmesi, eski yönetimin devam etmesi sonucunu doğuracak gibi görünüyor.

YILDIRIM'A YILDIRIMLI ADAY!

Osmangazi kongresinden bir hafta sonra gerçekleştirilecek CHP Yıldırım'da iddialı üç aday var. İlçe Başkanı Nihat Yeşitaş, Mesut Şahin ve Muharrem Or...

Bir önceki kongrede az bir oy farkıyla kaybeden Mesut Şahin, "enbursa.com"u ziyaret ederek, görüşlerini anlattı.

Kurtuluş Babalı ve Muammer Yangın'la ziyaretimize gelen Şahin, pek çok proje anlattı, ama benim en önemsediğim projesi CHP'nin güçlü olmadığı mahallelerde spor kulüplerinin kurulmasıydı.

Bu yolla hem o mahallerde gençlerin uyuşturucu gibi kötü yollara sapması önlenecek hem de spor kulübü bünyesinde kültürel etkinlikler düzenlenerek, mahallenin ikliminin değişimine öncülük edilecek!

***

Doğrusu kişisel olarak önemsediğim bir başka konu, Yıldırım'a ilçe başkanı olacak kişinin Yıldırım'da oturuyor olması...

Nihat Yeşiltaş, Osmangazi-Başaran'da, Muharrem Or, Nilüfer-Barış mahallesinde oturuyor.

Mesut Şahin ise Yıldırım-Bağlaraltı mahallesinde ikamet ediyor.

NİLÜFER'DE O ADAY ÇEKİLDİ

5 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Nilüfer kongresinde adaylardan Murat Halil Öztürk, İlçe Başkanı Özer Anaç lehine çekildi.

Erol Gülmez-Özgür Şahin ekibinin adayı olması beklenen Murat Halil Öztürk, Nilüfer İlçe Yönetim Kurulu'nda yer alacak.

Öztürk ve Anaç, bugün (13 Aralık Cuma) saat 14:30'da Nilüfer İlçe Başkanlığında yapacakları açıklamayla birleşmeyi resmen duyuracaklar.

CHP Nilüfer'de, Mehmet Turan Tansal'ın desteğini arkasına alan Fırat Yılmaz ile Mustafa Bozbey'e yakın isim Erman Aydıngün'ün adaylığı devam ediyor.