Bursa
Açık
19.1°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

CHP Nilüfer İlçe kongresinin provasından Fırat Yılmaz yenik çıktı!

28 Kasım 2019 Perşembe, 11:21

Birkaç gün önce Selo ile birlikte Sur Yapı'nın karşısındaki ofisine uğradığımızda Fırat Yılmaz "Ortak liste önerdiler ama kabul etmedim. Herkes kendi listesiyle seçime girsin" demişti büyük bir özgüvenle...

Ben de buna karşılık, "İlçe kongresinin provası olacak" diye yanıtladım kendisini...

Öyle de oldu.

Hem de açık farkla...

Sonuç: Erol Gülmez 15-Fırat Yılmaz-0...

İlçe başkanlığının en önemli adaylarından biri olan Fırat Yılmaz 29 Ekim mahallesinde, yani kendi evinde delege seçilemedi.

Nilüfer'in bir önceki İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal ile Hüseyin Akkuş-Orhan Sarıbal ikilisi tarafından da desteklenen Fırat Yılmaz; işini oldukça zora soktu.

Muhtar İsmail Keskin'in başını çektiği, Fırat Yılmaz'ın içinde olduğu liste 50 bandında oy alırken, Erol Gülmez'in listesi 100'ü geçti.

Kazanan liste ve oy sayıları şöyle:

İsfendiyar Saraç (106), Erol Gülmez (105), Ege Uçucu (104) Sefa Yılmaz (103) Nermin Temel (103), Özlem Demirel (103), Vadi Tolga Potur (103), Zeki Güzelsoy (100) Ayten Erdem (101), Nurettin Arslan (104), Fahriye Özbek (102), Samet Terk (102) Selçuk Demirci (102), Mustafa Baytoz (102), Murat Uvut (103)...

****

Seçimi kaybeden diğer liste de şöyle: Fırat Yılmaz (49), Muhtar İsmail Keskin (49), İl Yönetim Kurulu Üyesi Gülver Deniz (49) Ali Ekber Kartum (52), Nurcihan Altun (50), Cüneyt Bayraktar (50), Nursel Soydan (50), Olcay Doğan (50), Ferhat Yıldırım (54), Nalar Çağlar (50), Hasan Kul (50), Aysel Öner (47), Emrah Günaydın (50), Elif Yeniay (50), Raşit Koray Türkmen (51)...

İSMET KARACA BÜYÜK YARA ALDI!

Osmangazi'de delege seçimlerinde dengeler değişmeye başladı. Daha önce İsmet Karaca'nın ağırlığında giden delege seçimlerinde farklı sonuçlar ortaya alınıyor.

Delege sayısı az ama İsmet Karaca açısından kritik önemde olan Demirtaş mahallesindeki seçimi ilçe başkan adaylarından Sinan Nergiz kazandı.

Bu mahallede delege seçimleri tartışmalara neden oldu. Seçimler için önce mahallede sandık kuruldu. Çoğunluk sağlanamayınca, seçim ilçeye alındı.

İddialara göre İsmet Karaca taraftarları mahallede yapılacak seçimlerde çoğunluk sağlatmamak için tutanağa imza atmadı.

216 üyeli mahalle CHP Osmangazi İlçe Merkezi'ne taşınmak zorunda kaldı.

Ve 'deplasmanda' yapılan seçimlerde Sinan Nergiz, Deniz Tanır, Güngör Armutlu, Recep Kamyan, Aysel Gürcan, Elif Zeynep Kip Gürbüz, Nimet Soyoğlu, Ercan Berk ile Özcan Sönmez delege oldu.