Bursa
Çok Bulutlu
25.3°
Yüksel Baysal
Yüksel Baysal

CHP'de kopartılmaya çalışılan bir fırtınanın perde arkası!

14 Mart 2020 Cumartesi, 17:49

Bir bardak suda fırtına koparmaya çalışıyorlar.

AKP'nin, MHP'nin iç işlerini yazmaya yüreği yetmeyenler, CHP'nin içinden gelen bir dedikoduyu hemen gündeme taşıyorlar.

CHP'nin içinden birileri de buna çanak tutuyor.

***

Henüz yapılıp yapılmayacağı kesinleşmeyen CHP'nin kurultayında aday olacak isimlerle ilgili paylaşımlardan söz ediyorum.

Seçilmesi parti örgütüne büyük moral aşılayan, sokakta etkin muhalefet yapmaya başlayan CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, büyük bir ekiple Ankara çıkarması yaptı.

Orada bazı görüşmelerde bulundu, çevresindeki bazı isimler de Parti Meclisi kulisi yaptı.

Gazetecinin yapması gereken ilk şeyi yaptım, söylentiler üzerine Başkan İsmet Karaca'ya durumu sordum.

İşte yanıtı:

"İl Yönetim Kurulu, İlçe Başkanları ve Kurultay Delegeleri, İl Kadın Kolları Başkanı ile İl Gençlik Kolları Başkanı'nın da bulunacağı bir toplantı yapacağım. Bize başvuran isimleri örgütün önüne koyacağım. Başvuranların tümünü taşımamız mümkün değil. 2-3 isim üzerine mutabakat sağlayarak, onları Genel Merkez'e Bursa örgütünün görüşü olarak sunacağım."

***

"Peki şimdiye kadar size başvuran oldu mu?" diye sormaya devam ettim.

Karaca, İnşaat Mühendisi Fatih Söylemez, Meral Altuntaş, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Mesut Şehitoğlu ile Serkan Öztürk'ün başvurduğunu söyledi.

Disiplin Kurulu için de iki isim başvurdu: Avukat Deniz Baykal ile Avukat Güner Aklan...

***

İl Başkanı İsmet Karaca, Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nun Parti Meclisi adayı olup olmayacağının henüz netleşmediğini, TBMM Başkanlık Divanı üyesi olduğu için durumun belirsiz olduğunu söyledi.

Başkan Karaca, Mustafa Bozbey için de, "Kendisiyle görüştüm, böyle bir talebinin olmadığını söyledi. Kararına saygı duyuyoruz" dedi.

CHP'de durum şimdilik bu... Gerisi spekülasyon, söylenti, dedikodu...

CHP KADIN KOLLARI DA 'DEĞİŞİM' DEDİ

CHP Bursa İl Kadın Kolları seçimi tamamlandı. Üç adayın yarıştığı kongrede, Aysel Okumuş 170 oyla ipi göğüslerken, eski başkan Vildan Özkula 95 oyda kaldı. Diğer aday Sara Mızrak 22 oy alabildi.

Böylece CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan sonra Kadın Kolları'nda değişim meydana geldi.

CHP Bursa İl Kadın Kolları'nın yeni Başkanı Aysel Okumuş

Aylin Yılmaz, Eda Bayraktar, Mürşide Binici, Gülşah Gülsün, Esmanur Güleçal, Melek Yılmaz, Nurten Özcan, Aylin Ural Saka, Ferdane Özdemir, Neriman Aslan, Birsev Öztopaloğlu, Ayten Levent ve Miray Canbazgiller, Berna Çakır, Fatma Özgür ve Beyaz Parlak yeni yönetime seçilen isimler oldu.

Vildan Özkula

CHP Kadın Kolları Kurultay delegeleri de şu isimlerden oluştu: Ece Aktan, Neriman Altuğ, Zeynep Bahçuvancı, Nevin Berber, Berna Hacer Bilici, Cemile Boncuk, Nigar Bölüker, Şükriye Çelebi, Şengül Çoban, Remziye Dübek, Hatice Erden, Aysel Okumuş, Evin Olcay, Fatma Özgür, Meryem Sezer, Gülay Şen, Özge Tanrıkulu, İlknur Taran, Gülbahar Türkyılmaz ve İnciser Yavuz...

Sara Mızrak