Bursa
Parçalı Bulutlu
11.7°
enBursa Haber
Yekta Erkul
Yekta Erkul

Hangi konutlar gelecekte kazandırır?

25 Mart 2018 Pazar, 20:26

Merhaba enbursa.com okurları,

Bundan böyle her hafta gayrimenkul sektörü üzerine yazılarımla sizlerle birlikte olacağım.

Gayrimenkul Türkiye için lokomotif sektörlerden biri. Üstelik çok yönlü bir sektör. Biz burada konuyu bütün yönleriyle ele almaya çalışacağız. Ancak başlıca amacımız özellikle nihai tüketicinin kafasında oluşan soruları ortaya çıkarmak ve deneyimlerimiz ölçüsünde bu sorulara yanıt vermek.

İlk yazımda "Hangi konutlar gelecekte kazandırır?" sorusuna yanıt arayacağım.

Bu konuya çoğunlukla iki farklı açıdan bakılıyor: Vakit ve getiri... Bakış açısına göre de ayrı cevaplar veriliyor...

Gelecekte hangi konutların kazandırıp, kaybettireceğini öğrenmek için evleri zamanlama ile muhtemel getiri kanallarına göre incelemek gerekli.

Önümüzdeki konutlardan hangisinin gelecekte size maddi ve manevi değer kazandıracağını, hangisinin ise kaybettireceğini anlamak için öncelikle ihtiyaçlarınızı ve alım gücünüzü hesaplamalı, daha sonra ise evleri yeterinde araştırmalı ve doğru an geldiği zaman konutu satın almak için harekete geçmelisiniz. Eğer gelecekte size ciddi bir maddi gelir kazandıracak evleri arıyorsanız şehrin geliştiği yöne doğru bakmalısınız.

Bu yön genelde büyük kentlerde batıdır. Kentler batıya doğru gelişir ancak istisnaları da mevcuttur. O yüzden ilk hedef arsaların halen ucuz, ancak şehrin geliştiği tarafa dönük bölge olmalı. Dedenize ve babanıza "Zamanında şuradan neden bir arsa/daire almadınız?" diyerek üzüldüğünüz anları bir daha yaşamamak için şu an civarı bağ-bahçe olan, ancak gelecekte kentin merkezi olacak evleri almak, maddi getiri bağlamında kazanmak isteyenlere göre...

YAZARIN DİĞER YAZILARI