Bursa
Açık
20.1°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Saray'a giden CHP'li Vekil'i açıklıyorum!

22 Kasım 2019 Cuma, 23:38

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, gündem kuyusuna taşı atıp kaçtı, şimdi siyasetçiler ve medya o taşı çıkarmanın derdinde!

Uzun yıllar gazete patronluğu ve yöneticiliği de yapan Türk basınının duayeni Turan'ın attığı taş neydi?

Köşesinde siyasi kulislere pek yer vermemesine rağmen geçtiğimiz günlerde bir ilki gerçekleştirdi. Çok ilginç bir iddia yazdı...

Sağlam bir kaynaktan aldığı bilgiye göre, bir CHP milletvekili Saray'a gitmiş, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la baş başa görüşmüşler. Bu görüşmede, yaklaşan CHP büyük kurultayını konuşmuşlar.

Güya Tayyip Bey, o CHP'li Vekil'e "Partinin başına senin geçmen lazım. Aday ol, seçilmen için ne gerekiyorsa yapacağım" demiş. Vekil de adaylığı ile ilgili sıkıntılarını paylaşmış.

Haliyle bu iddialar üzerine siyaset çarşısı karıştı.

İlk tepki doğal olarak CHP'den geldi... "Kimse o Saray'a giden vekil çıksın mertçe ortaya? Söz, dövmeyeceğiz!" çağrıları yapılıyor.

Yazılı, sözlü ve sosyal medyadan yazılı açıklama yaparak "O Vekil ben değilim. Saray'a gittiysem, bir daha vekil seçilmek kısmet olmasın" diye yemin edip ekmek ve Kur'an'ı öpen vekiller varmış.

Saray ve AK Parti Genel Merkezi, iddiaları yalanlayarak, böyle bir ziyaret ve görüşmenin asla olmadığını ileri sürdü.

Gözler, bu ciddi iddiayı köşesine taşıyan Rahmi Turan'da... CHP'liler "Bu yaptığın gazetecilik ahlakına sığmaz! O CHP'li hain Vekil'in kim olduğunu açıkla, vekillerimizi zan altında bırakma!" diye sesleniyorlar. Seslenmekte de yerden göğe haklılar.

Yalnız vekilleri zan altında bıraksa iyi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına bundan sonra çıkacak potansiyel her başkan adayına da aynı şüpheyle bakılabilir.

Gazeteci Rahmi Bey ise yazdıklarının arkasında durduğunu, ama Saray'a giden CHP'li vekilin ismini, haber kaynağı izin vermedikçe asla açıklamayacağını ısrarla belirtiyor.
Fakat ben Turan gibi yapmayacağım... Saray'a giden ismi açıklayacağım! Çünkü gözlerimle gördüm! Hem de dün sabah!

Medyaya gelirken bir baktım CHP Bursa eski Milletvekili-Şair Kemal Demirel, Simit Sarayı'nın bahçesinde oturmuş, bir yandan kahvaltı yapıyor bir yandan da kuşlara simit atıyor ve yeni kitabı için şiirler yazıyordu. Hatta oradan çıktıktan sonra Saray Börekçisi 'ne de girdi.

Belli ki Kemal Bey, Bursa'ya hızlı trenin 2030'dan önce gelmesi için başlatacağı yeni eylemler öncesi güç topluyordu. Her zaman takdir ederdim, bir kez daha takdir ettim.
Kulis öyle yazılmaz böyle yazılır!

Umarım, bu örnek araştırmacı gazeteciliğimden Rahmi Bey de utanır, o da Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü öne sürdüğü CHP'li Vekil'in ismini açıklar!