Bursa
Açık
32.6°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Hele bakın kim gelmiş!

19 Kasım 2019 Salı, 01:08

Ayıptır söylemesi, ayağım çok uğurludur benim...

Örneğin, çarşı pazarda en tenha tezgâhtan alışveriş yapmaya kalksam, anında müşteri dolar, pazarcı benden önce onları kazıklar...

Trafikte de boş diye hangi şeride geçsem o şeritte trafik yoğunlaşır.

Yani o meşhur fıkradaki Bayburtlu gibiyim!

Ayağımın uğuru, meslekte de geçerli...

Hangi medyaya geçsem, ardımdan diğer transfer bombaları patlar!

enBursa.com'da da tarih yine tekerrür etti!

Yazılarımın tıklanma rekorları kırdığını gören meslektaşlarım, beni bu başarıda yalnız bırakmamak için birer ikişer gelmeye başladılar.

Önce Cennet Cankılıç, ardından İsmail Kemankaş, derken Yüksel Baysal...

Sürpriz bomba transferlerin bununla da kalmayacağına eminim.

Üç meslektaşımla da daha önce farklı medyalarda uzunca bir zaman çalıştık. Birbirimizin huyunu suyunu çok iyi biliyoruz. Sevdiğim, saydığım, gazeteciliklerini takdir ettiğim arkadaşlardır. Benden sonra onların köşelerini de tıklarsanız, sevinirim!

Cennet Hanım'ın meslek aşkına, karnı burnunda gazeteye geldiği günlerden tanığım... Elinde doğum çantasıyla gelmeye başlayınca, yönetim medyada erken doğum yapmasından korkup zorla izine göndermişti.

İsmail Hoca'nın çalışkanlığına da TV'deki performansından hayrandım... Gazetede köşe yazıyor, televizyonda Bursa'nın belleğine geçecek harika tarihi belgeseller hazırlıyor, siyasi ve spor programlarına konuk çıkıyor, haftada yedi gün, gündüz ve akşam kuşağında sıra dışı canlı yayınlar yapıyordu. Bir ara ödüm koptu, türkü programını da o sunacak diye!

Laf aramızda, enBursa.com'a gelişine en çok sevindiğim isim Kemankaş'tır...

Neden mi? Düne kadar akıllı cep telefonu kullanmayı reddedecek kadar dijital teknolojiye karşıydı! Demek sonunda o da gördü, günümüzde dijital dünyaya meydan okumanın yel değirmenlerine meydan okumaktan farksız olduğunu... Akıllı telefonunu şimdilik ankesörlü telefon gibi kullanan İsmail Hoca'mı, sosyal medya platformlarında da gördüğüm gün, lokma dağıtacağım Ulucami'nin önünde! Lokmaların faturasını da Google'a göndereceğim.

Aynı kurumlarda en uzun süreli çalıştığım meslektaşım Yüksel'dir... Birlikte politika muhabirliği yaptık, kongreler, seçimler yaşadık. Bir Ramazan ayında, parti iftarına giderken yolda benzini biten kırmızı renkli Murat 124'nü, oruçlu kafayla benzinliğe kadar ittiğim günü unutmak mümkün mü?

Hele 1997 yılında birlikte gerçekleştirdiğimiz tarihe geçen transfer hikâyemiz var ki, Bursa basınında bir ilktir.

Daha gençken yazdığım aşk yazılarımı hafiften kıskanır, "Bırak yaşamadığın aşkları yazmayı! Aşk yaşanır, yazılmaz kardeşim! Bak beni örnek al" diye takılırdı Baysal.

Üç meslektaşımla da anılarımız çoktur...

enBursa.com'da yenileri ekleneceği için sevinçliyim, mutluyum...

Yalnız şu bir gerçek, bir gün yine aynı çatı altında buluşacağımız ve dijital medyadan tıklanacağımız, kırk yıl düşünsek aklımıza gelmezdi.

NOT:

Dünkü yazımda AK Parti Bursa İl Yönetimi'nin hafta sonu İnegöl Oylat gezisiyle ilgili kulis aktarmıştım. O gün yaklaşan kongrelerle ilgili bir değerlendirme toplantısı yapıldığı ve toplantı sonucunda mevcut İl Başkanı Ayhan Salman'a destek kararı çıktığı bilgisi gelmişti kulağıma. Fakat o yazımdan sonra farklı bilgiler de geldi. O gün, Oylat' ta böyle bir toplantının hiç olmadığı ve karar alınmadığını iddia edenler de oldu. Onu da aktarmış olayım.