Bursa
Açık
22.1°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Futbolsuz 3 puan!

23 Kasım 2019 Cumartesi, 22:00

Diyorlar ki, "TFF 1. Lig'de böyle arkadaş... Taktik maktik yok, bam, bam, bam! Güzel futbola puan vermiyorlar, skora bakacaksın, golü atıp üstüne yatacaksın!"

Bursaspor da şimdilik bu taktiği başarıyla uyguluyor! Futbol oynamadan puan ve puanlar alıyor. Umarım takımın bu şansı sezon sonuna kadar böyle güzel devam eder.

Ligin 12. haftasında sahasında karşılaştığı Keçiörengücü maçında da aynı taktikle sahadaydı Yeşil Timsahlar...

İlk yarının sonlarına doğru Onur'la buldukları kafa golünden sonra geri pas hastalığı yine hortladı. Sonunda taraftar da isyan edip, kaleciye verilen her geri pasında takımı ıslıklayınca azalttılar pası.

Alınan üç puandan atılan gol kadar kaleci Çağlar'ın katkısı büyük... İlk ve ikinci yarıda, altı pas üzerinden yüzde yüzlük iki golü kurtardı. Yalnız korkuyorum libero gibi oynama hevesi Çağlar'a bir gün çok pahalı patlayacak gibi!

Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, Seleznyov konusundaki keçi inadını Keçiörengücü maçında da gösterdi. Kubilay, Musa, Özer gibi futbolcular sahada dökülmesine rağmen Rumen golcüyü oyuna yine sokmadı. Sırf tecrübeli diye de sahada yokları oynayan futbolcuya da doksan dakika katlanılmaz! Forma bekleyen genç futbolculara da, tribündeki taraftarlara da yazık!

Hoca'nın işine karışılmaz elbet vardır bir bildiği diyeceğim ama birileri ona özellikle kendi sahasında oynadığı rakipleri karşısında 1-0'ı koruyacak kadar da korkak bir oyun anlayışının Bursaspor'a yakışmadığını anlatmalı.

Ligden düşse de Bursaspor, Bursaspor'dur!