Bursa
Açık
32.2°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Eski vekilin Bursaspor isyanı!

17 Aralık 2019 Salı, 23:42

Dün medyamızı ziyarete gelen, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, eski Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak'la, gündemdeki yerel ve genel konular üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

Görevi nedeniyle daha çok Ankara'da bulunsa da Bursa ile bağını koparmayan siyasetçilerden Tunçak...

Kentte neler olup bittiğini, nerede ne konuşuluyor, tartışılıyor bizden daha iyi biliyor, takip ediyor.

***

Vekilliğin dışında bir dönem il başkanlığı da yapan Mehmet Bey, aynı zamanda iyi bir Bursasporludur!

Parti görevi olmadıkça, yeşil-beyazlıların maçlarını kaçırmadığı gibi kendi de futbol oynamayı sever. İyi de oynar. Halı sahada karşılıklı oynamışlığımız vardır.

Övünmek gibi olmasın, oynadığımız maçlarda geçemediği tek adam bendim! Köşemde siyasi hayatını bitiririm diye çalım atmaktan çekinirdi bana!

Laf aramızda futbol literatürüne göğüs stopundan sonra göbek stopu stilini kazandıran isimdir. Çok ısrar ettik patentini al diye ayıp olur düşüncesiyle almadı. Alsaydı tarihe geçecekti.

***

Futbol ve Bursaspor sevgisini bildiğim için sohbet sırasında damardan girdim konuya... Bursaspor'un TFF tarafından üç puanının silinmesi hakkında ne düşündüğünü sordum.

Meğer o da bu konuda çok dertliymiş, adeta isyan etti:

"Büyük bir haksızlık yapıldı Bursaspor'a! Futbolculara borcu olmadığına dair yazısını üç gün geciktirdi diye üç puanını hemen sildiler. Oysa o yazıyı hiç vermeyen kulüpler var hala liglerde, onlardan ne puan silindi ne de başka bir ceza verildi. Böyle bir çifte standart olmaz! TFF ya silinen puanını geri vermeli Bursaspor'a ya da adaletli davranıp o diğer takımların da puanını silmeli! Üç puan deyip geçmeyelim, bu takım 1 puan farkla şampiyon olmuştu. Sezon sonunda o puanı çok ararız."

Gerçekten de öyle...

Düşünsenize, sezon sonunda üç puan farkla şampiyonluğu kaçırdığımızı! O saatten sonra ortalığı ayağa kaldırsak ne olur?

***

Yalnız TFF'nin bu taraflı yaklaşımı değil, kentin de Bursaspor'a sahip çıkmamasına, menfaatlerini yeterince savunmamasına da tepkiliydi Tunçak...

Bu arada;

Silinen üç puanın geri verilmesiyle ilgili yapılan yasal girişimleri Ankara'dan takip ettiğini, bir hukukçu olarak, çıkacak sonuçtan umutlu olduğunu da belirtti.

Konuşmasından edindiğim izlenim, her an müjdeli haber gelebilir. Gerçi başka puanları silinmesin ona da razıyız...

Sohbet sırasında, "Sorun yalnız silinen üç puan değil, son haftalarda takım da silik bir futbol oynuyor. Bu sıkıntıya nasıl çözüm bulacağız?" deyince güldü Tunçak:

"Ben saha içine karışmam! Benim isyanım saha dışında Bursaspor'a karşı uygulanan taktikler!"

Sözleştik Mehmet Bey'le, Bursaspor'un üç puanı geri verilirse, yapacağımız halı saha maçında 16 numaralı forma onun! Söz, attığı gollerde VAR'a da gitmeyeceğiz!