Bursa
Açık
32.2°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş'tan demokrasi selamı!

12 Kasım 2019 Salı, 09:04

CHP'nin Bursa'da kongre sürecinin startını vermesiyle birlikte, ilçe ve il yönetimlerine aday olmak isteyenler örgüt içinde kulis çalışmalarına başladı.

Basında da isimler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Kimi Genel Merkez düzeyinde yürütüyor adaylık destek çalışmalarını kimi parti tabanında... Seçilmek için tabanın da tavanın da desteğini almak şart tabii...

Bu arada, CHP İl Yönetimi de boş durmuyor, mahalle temsilciliklerini tek tek ziyaret ederek, partililerin kongreye dair nabzını tutuyor.

İşte, CHP İl Başkanlığı'nın sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf karesi de o gezilerden...

Üzerine şu notu düşmüşler:

"CHP'de demokrasi şöleni başladı. İl Başkanımız Hüseyin Akkuş ve İl Başkan Yardımcımız İlhan Ekinci, Soğanlı, Gaziakdemir, Alemdar, Sırameşeler Mahalle Temsilciliğini ziyaret etti, partililerle bir araya geldi."

Fakat partililer bu paylaşıma takılmışlar...

Daha doğrusu paylaşımdaki fotoğrafta İl Başkanı Akkuş'un verdiği poza takılmışlar.

"Hüseyin Başkan, o el hareketiyle, partide birilerine ya da aday olmak isteyenlere gizli bir mesaj mı vermek istiyor? O hareketinin anlamını çözemedik" diyorlar.

Fotoğrafa ben de dikkatli baktım ve şak diye çözdüm hareketinin anlamını...

Kesinlikle kötü niyeti yok Başkan'ın, birilerine mesaj kaygısı da...

Futbolcuların attığı golden sonra tribünlere ve kameralara dönüp, iki elini birleştirerek yaptıkları kalp figürlü selamın aynısını yapmak, parti örgütüne "Benim kalbim de sizin için demokrasi için atıyor" mesajı vermek istemiş belli ki...

Fakat heyecandan ellerini havaya kaldıracağına, belden aşağı doğru tutunca, selamı yanlış yerlere gitmiş. Başkan Akkuş'u çekemeyenler, alınganlık yapıp hemen sosyal medyada o hareketini sorgulamaya başlamışlar.

Aldığım duyumlara göre, fotoğrafı Genel Merkez'e göndererek, "Başkan bize el hareketi çekiyor, şuna bir görünün, eline koluna hakim olsun" diye şikayet edenler bile olmuş.

Hüseyin Başkan, bırakın son moda kalpli selam vermeleri, siz bildiğiniz klasik selamınızı vermeye devam edin, sol yumruğunuzu kaldırın havaya yeter!