Bursa
Açık
32.3°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Çakma Atatürk'ü CHP İl Başkanı Akkuş mu davet etti?

27 Kasım 2019 Çarşamba, 23:55

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle ortalıkta dolanan Göksal Kaya adlı bir isim var.

Tiyatrocu olduğu söyleniyor.

Ne zaman Atatürk'le ilgili bir etkinlik yapılsa ortaya çıkıyor, onun gibi giyinip frakla dolaşıyor, halkı selamlıyor, zeybek oynuyor, vals yapıyor.

Bakışını, yürüyüşünü, gülüşünü gayet güzel taklit ediyor Büyük Önder'in... Öyle ki gittiği yerlerde kendisine "Paşam" diye hitap edenler bile var.

Atatürk sevgisini siyaseten sömürenler yetmezmiş gibi bu da fiziki benzerliğiyle sömürüyor ve tepkiler de alıyor.

Geçtiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında da yine ortaya çıkmıştı.

Düğün salonu sahnesinin orta yerinde kurulu masada tek başına oturmuş, bir elinde sigara, beyaz leblebiyle rakı içerken ve dekolteli kadınlarla samimi pozlarla görülen fotoğrafları tartışmalara yol açmıştı.

Sosyal medyada yapılan ağır eleştiriler üzerine basına bir açıklama yapmış o çakma Atatürk... Fotoğraflarla ilgili topu resmen CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un üzerine atmış!

Demiş ki "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş telefonla arayıp davet etmişti. Fotoğraflar da o etkinlikte çekildi..."

Fakat CHP İl Başkanı Akkuş, iddiaları yazılı açıklama yaparak şu sözlerle yalanladı:

"Tiyatro oyuncusu Göksal Kaya'yı ne 29 Ekim'de ne de başka bir tarihte davet ettim. Kendisiyle bırakın yüz yüze, telefonla bile görüşmüşlüğüm yok. Ortada bir hafıza yanılgısı ya da dil sürçmesi var. Oyuncunun bir şehre gittiği, burada Atatürk gibi ağırlandığı fotoğraflarından belli. Fakat o şehir Bursa değil. Partimin de bir ilgisi, bilgisi yok!"

Adama, gittiği her yerde beyaz leblebi-rakı servisi yapılıp, "yarasın Paşam!" denilirse, olacağı bu... Gittiği yerleri de karıştırmaya başlamış...

İyi ki Bursa demiş, "Fotoğraflar Çankaya Köşkü'nde çekildi" de diyebilirdi!

NİLÜFER'DEN MANEVİ UYGULAMA

Önceki gün EA Medya ve enBursa.com ailesi olarak, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i makamında ziyaret ettik.

Gayet sıcak ortamda geçen ziyarette Başkan Erdem'den yaptığı, yapmayı hedeflediği kısa, orta ve uzun vadeli hizmetleri dinledik.

Eski başkan Mustafa Bozbey'le uzun yıllar belediyede birlikte çalışması Erdem için büyük bir avantaj... İlçenin sorunlarını da biliyor ihtiyaçlarını da...

Gitmişken, Nilüfer Belediyesi'nin beş yıldır sürdürdüğü Bisiklet Akademisi'ne kaydımı da yaptırdım. Başarıyla bitirirsem, yani paçaları zincire kaptırmadan kullanmayı öğrenebilirsem, medyaya bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum.

Ziyaret sırasında, Turgay Başkan'ı yeni öğrendiğim bir sosyal hizmetlerinden dolayı da ayrıca tebrik ettim.

İlçede biri vefat ettiğinde Belediye yalnız pilav, ayran, cantık değil, kadrolu din görevlisini de gönderip, cenaze sahipleri isterlerse vefat edenin ruhuna evde Kur'an okuyup dua da ediyormuş.

Diğer belediyelerde de var mı böyle bir uygulama, varsa onlara da helal olsun!