Bursa
Açık
30.7°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Bursaspor'un logosu timsah değil akrep olsun!

27 Aralık 2019 Cuma, 23:09

Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTSO'nun girişimiyle, gırtlağına kadar borçla Süper Lig'e çıkma mücadelesi veren Bursaspor için bir yardım kampanyası planlanmıştı.

Sloganı da;

'Kenetlen Bursa... Başka Bursaspor yok!"

***

Cuma akşamı anlaşmalı TV kanallarından canlı verilmesi düşünülen kampanyada, Bursa ile maddi manevi bağları olan, bu kentte doğmuş veya doymuş iş, siyaset, sanat, spor, spor ve magazin dünyasının tanınmış isimlerine, kurum ve kuruluşların, STK'ların temsilcilerine canlı yayında telefonla bağlanarak, bağış desteği istenecekti.

Destek forma satışı üzerinden olacak, Bursaspor içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan tam anlamıyla kurtulamasa da rahat nefes alacaktı.

Fakat kampanya ne yazık ki, yeterli destek bulunamadığı gerekçesiyle son anda iptal edildi.

Kenetlenemedik!

***

İptal kararına şaşırmadım. Neden mi? Nedenleri çok da bazılarını hatırlatalım...

Öncelikle kampanyanın zamanlaması kötüydü.

Bu tür girişimler sezon başında yapılır genelde... Herkesin yıllık gelir-gider, kar-zarar hesaplarını yaptığı yılın son günlerinde hiç yardım kampanyası mı olur?

Parası olanlar yılbaşı tatili için zaten çoktan Bursa'dan kaçtı... Henüz kaçamayanların telefonları ise ya kapalı ya meşgule düşüyor!

Kampanyanın tanıtımı da çok zayıftı, çoğu kişi kampanyanın varlığından iptal olunca haberdar oldu... Taraftar sosyal medyadan örgütlenmese, yazılı ve görsel basının bile haberi olmayacaktı.

***

Daha önceki yardım kampanyalarına destek verenlerde de şu karamsarlık vardı:

"Veriyoruz, veriyoruz, kulübün borcu azalacağına aksine çoğalıyor. Dipsiz kuyuya taş atar gibiyiz! Biz de parayı sokakta toplamıyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ortada!"

Bazıları ise açık açık mevcut yönetime güvenemedikleri için maddi desteğe yanaşmadıklarını söylüyor, "Kombinemi alır Bursaspor'un maçlarına giderim, lisanslı ürünlerinden de satın alırım ama başka destek veremem. Şampiyon kulübü bu hale kimler getirdiyse onlar desteklesin. Benden bu kadar" diyorlar.

***

Ben boşuna Bursaspor'un ambleminin timsah yerine akrep olmasını önermiyorum yıllardır...

Boynunda yeşil-beyaz atkı, cebinde akreple dolaşanlar hiç olmazsa takımın başarısızlığında timsah gözyaşları dökmezler!

Kampanyadan gelecek sıcak para hayalleri suya düşen Bursaspor Yönetimi'nin bu saatten sonra yapacağı tek şey, ortaklaşa yılbaşı piyangosu almak...

Bu şansla zor ama bakarsınız büyük ikramiye size çıkar!

Yalnız bileti sağlam yerde saklayın, kulüpten alacaklılar ikramiyeyi tahsil edemeden el koymasınlar!

İşte o zaman tam gelirsiniz Noel babalara!