Bursa
Açık
32.2°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'ı isyan ettiren istek!

16 Kasım 2019 Cumartesi, 09:31

Dün açıklanan işsizlik oranı düşündürücü... Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 6,6 puanlık artış ile yüzde 27,4 olurken, 15-64 yaş grubunda bu oran 2,9 puanlık artışla yüzde 14,3 olarak gerçekleşmiş.

Tam da bu rakamların açıklandığı saatlerde, TKM'de de Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nın basın tanıtım toplantısı vardı.

Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR, BTSO ve Bursa Kent Konseyi'nin ortaklaşa düzenledikleri etkinliğin bu yıl altıncısı düzenleniyor. 21-22-23 Kasım tarihlerinde Merinos AKKM'de gerçekleşecek bu etkinliğin ana amacı, kentimizde iş arayanla işçi arayanları buluşturmak, kentimizdeki istihdam oranını yükseltmek!

Etkinlikte, 13 holding, 13 Şirketler Grubu, toplam 280 firma, ihtiyacı olan personel alımı için stant kuracak. İş arayanlar için bulunmaz bir fırsat bu...

Ayrıca, gelenlere kişisel ve mesleksel gelişimlerini sağlayan eğitici konferanslar ve seminerler de olacak.

Basın toplantısı öncesi sohbet etme fırsatı bulduğumuz İŞKUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, işsizlikle ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu... Dedi ki, "Herkes kendine yakışan iş arıyor ve birçoğu da nasıl iş aranır onu bilmiyor. İşte etkinliğin bir amacı da bu eksikliği tamamlamak..."

Bu arada...

İşsizlik konusunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da çok dertli olduğunu öğrendik dün...

Basın toplantısında dile getirdiği şu sitemi çok dikkat çekiciydi: "Bana gelen isteklerin yüzde doksanı, kendisi veya bir yakınını belediyede işe sokmak... Özel sektörde çalışanın da çalışmayanın da gözü kamuda... Ne var bu kamuda anlamadım gitti! Ülkemizdeki diğer sıkıntı da, her üniversiteyi bitiren masa başı beyaz yakalı iş peşinde! Yok böyle bir dünya! Devir adama göre iş değil işe göre adam bulma devri, bu bilinçle hareket etmeliyiz. Bu ülke ne çekiyorsa torpilden çekiyor!"

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'na gidecek işsizlere bir müjde daha vereyim...

Etkinlikte, aşk ve ilişkiler uzmanı yazarlar Kahraman Tazeoğlu, Aşkım Kapışmak ile YouTube'a yüklediği şarkılarıyla ünlenen Reynmen'le söyleşi de var...

İş için cv doldurmaya gitmişken bu söyleşileri de kaçırmayın derim...

Tazeoğlu ve Kapışmak'a işsizlikle aşk arasındaki seviyeli ilişkinin formüllerini, Reynmen'e de sosyal medyada en kısa sürede ünlü olup, köşe dönmenin yollarını sorabilirsiniz. Söyleşilerin de katılanlara yeni iş kapıları açacağına eminim. Açmasa bile moral motivasyonunu yükseltecektir. Bu söyleşilere katılım oranı diğer konferans ve seminerlere katılım oranını sollayacaktır. Medyada daha çok yer bulacaktır.