Bursa
Açık
20.3°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Bayram değil seyran değil Vekil kelimi niye öptü?

25 Kasım 2019 Pazartesi, 14:04

AK Parti Bursa milletvekillerinden M. Müfit Aydın, hafta sonu medyamızdaydı...

EA Medya ile enBursa.com'u tebrik ve başarı dileklerinde bulunmak için gelen Aydın'la sohbet etme fırsatı bulduk.

Çok sık medyalarda hatta Bursa'da görünen bir vekil olmadığı için hazır yakalamışken gündemdeki konularla ilgili görüşlerini sorduk.

Bursa'da Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yaptığı dönemlerde, çevre sağlığı konusundaki başarılı çalışmalarını bildiğimden, ilk soruyu ben sordum...

Deyim yerindeyse damardan girdim:

"Siz ki yakın geçmişte Bursa'da çevreyi kirletenlere karşı taviz vermeden mücadele etmiş bir kişi olarak, zehir kusan o termik santrallerin 2,5 yıl daha bacalarını filtresiz çalıştırmalarına nasıl evet oyu verdiniz?"

***

Uzun uzun anlattı nedenlerini... Bursa'daki hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı yıllara kadar gitti. Bugünle kıyaslamasın yaptı. İkna oldum mu, olmadım!

Fakat konuşmalarından hissettiğim kadarıyla, o madde torba yasada değil de ayrı oylansaydı Müfit Bey'in oyunun rengi başka olabilirmiş gibi geldi bana. Grup kararına uymak zorunda kalmışlar mecburen... Ah parti içi demokrasi ah!

enBursa.com Yayın Yönetmeni sevgili Esat Kaplan da kentsel dönüşümde yaşanan sorunları ve hızlı tren projesindeki son durumu sordu Vekil Aydın'a...

Özellikle hızlı trenle ilgili çok iddialı bir açıklamada bulundu Müfit Bey:

"O proje, bizim prestijimizdir. Milletvekilliğimizin süresi bitmeden hayata geçireceğiz inşallah!"

***

Bu sözü, genel seçimlerin zamanında yapılması durumunda geçerli tabii... Erken seçim olursa, projenin bitmesi için bir dönem daha seçilmesi gerekebilir.

Biz de söz verdik, hızlı tren geldiğinde ilk seferinde Ankara'ya TBMM'ye kendisini ziyarete gideceğiz. O tarihe kadar da Ankara'ya gitmek yok!

Fotoğrafta gördüğünüz kelimi öpme esprisine gelince...

Yok, termik bacalarıyla ilgili o kazık sorumdan dolayı öpmedi Aydın!

Sohbet sırasında anlattı. Ankara'da çok sevdiği benim gibi tarama özürlü bir milletvekili arkadaşı varmış. Şehrini de söyledi vekilin ama ben yazmayayım.

Bir gün işte o vekili kelinden öpmüş Meclis'te...

Altı ay sonra görüştüklerinde öptüğü yerden saç çıkmaya başladığını söylemiş, bir daha öptürmüş!

***

Bunu duyan enBursa.com Genel Müdürü Uygar Külhaşoğlu, "Vekilim, rica etsek Selahattin abimizin kelini de öper misiniz? Yoksa saç dikim faturasını bize gönderebilir!" deyince, Müfit Bey de çaresiz bu isteği geri çeviremedi.

Altı ay bekleyeceğiz bakalım, dediği gibi saç çıkacak mı, yoksa kalanlar da dökülecek mi?

Çıkarsa sorun yok da dökülürse Uygar kardeşim yandı!

Gerçi benim hiç umudum yok, Bursa'ya hızlı tren gelir, benim saçlar gelmez!