Bursa
Açık
31.1°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Bakan Kurum nereye bakıyor?

09 Kasım 2019 Cumartesi, 09:07

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Bursa'daydı.

Yoğun bir programı vardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti. Kentin tarihi yer ve mekânlarını gezdi. Vali Yakup Canbolat, milletvekilleri, belediye başkanları ve ilgili bürokratların katıldığı toplantıda kentin öncelikli sorunlarını masaya yatırdılar, çözüm yollarını konuştular.

Bakan Kurum, deprem, kentsel dönüşüm, çevre sağlığı gibi konularda da önemli açıklamalarda bulundu. Proje ve yeni yatırım müjdeleri verdi.

Ekranıma düşen bu ilginç konuşan fotoğraf karesi de, işte o dünkü geziden...

Dikkatli bakarsanız, Kurum'un gözü, Başkan Salman'ın heybetli yürüyüşüne takılmış, "Başkan'daki şu havaya, özgüvene bakar mısınız? Reis görse kesin bakan yapar. Onu da mı kentsel dönüşüme alsak ne yapsak" der gibi sanki...

Fotoğrafı gösterdiğim AK partililerin yorumları ise çok farklı ve espriliydi.

Bazıları, "Gayet normal bir kare... Belli ki fotoğraf çekilirken, Başkan Salman, Bakan Kurum'a son yerel seçimde Bursa'yı nasıl kazandıklarını anlatıyordu övünerek" diyenler çoğunluktaydı.

Bazıları da, "Ayhan Başkan'ın taklit yeteneği müthiştir, o sırada Bakan'a Binali Yıldırım'ın yürüyüşünü taklit ediyor olabilir" görüşünde bulundular.

Kılıç-kalkan ekibi ve mehteran takımının yürüyüşünü gösterdiğini söyleyenler de oldu... İl kongresinde koltuğunda gözü olacaklara, "kıyafetim şekil, önümden çekil" mesajı verdiğini ileri sürenler de...

Salman'ın gençliğinde güreş sporuyla uğraştığını, pehlivan gibi yürüme alışkanlığının o günlerden kaldığını hatırlatanlar bile vardı.

Bana soracak olursanız, hiçbiri değil...

Bence, Ayhan Başkan, Bursa'da şehrin siluetini bozan yapılara karşı kararlı duruş sergilediklerini açıklayan Bakan Kurum'un, Doğanbey-TOKİ konutlarını görmemesi için dikkatini başka yönlere çekmeye çalışıyordu, o fotoğraf çekilirken.

Ya da, Bakan'ı cuma namazına yetiştirmek için kalabalığı açmaya çalışıyordu.

İki hikmetten biri...