Bursa
Açık
31.2°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

Akşener'den coronovirüse karşı korunma formülü

13 Şubat 2020 Perşembe, 23:06

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gönlünde Bursa'nın yeri ayrı...

Bunu da her fırsatta dile getiriyor.

Bursa gelini...

Akrabalarının çoğu Gündoğdu Köyü'nde...

Bursa Öğretmen Okulu'ndan mezun...

Gönül bağı böylesine güçlü olunca, fırsat buldukça kentimize geliyor Meral Hanım...

***

İki gündür yine Bursa'da...

İlçeleri dolaşıyor, esnafı ziyaret ediyor, vatandaşların dertlerini, şikâyetlerini dinliyor.

Dünkü programının Yıldırım bölümünü izleyebildim sadece...

Tayyareci Mehmet Ali Caddesi'ndeki esnaf ziyaretine önce Baruthane Muhtarlığından başladı Akşener.

Muhtardan mahallesinin sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra çıktığı esnaf turunda kendisine gösterilen ilgi arttıkça morali ve neşesi de arttı.

Her gördüğü dükkâna, "Hayırlı işler hemşerim" diyerek daldı. Uzatılan her eli sıktı. Bilhassa kadınların ilgisi müthişti.

Sarılıp sarılıp öptüler hemşerileri Akşener'i. Bol bol selfie çektiler.

***

İşte o yoğunlukta fırsat bulup, yan yana geldiğimizde sordum Meral Hanım'a:

"Siz, coronavirüse ve diğer virüslere karşı nasıl korunuyorsunuz? Var mı diğer siyasiler gibi sizin de özel formülünüz?"

Soruma önce bir güldü, ardından ellerini açmış kendisine doğru gelen başörtülü yaşlı bir kadına sarılıp, yanaklarından öptükten sonra döndü:

"Aha benim formülüm de budur kardeşim! Halkımın bu sıcak ilgisi, sevgisi, tonlarca dut pekmezinden daha tatlı ve sağlıklı! Herkese tavsiye ederim! Her türlü mikroplara karşı hem dinç tutuyor hem güçlü!"

GÖZE ÇARPAN AYRINTILAR

*İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, iki günlük Bursa programına dün Kestel'den başladı, Gürsu'dan devam etti. Öğle yemeğini İYİ Partili iş adamı Sami Bilge'nin fabrikasında yedikten sonra Yıldırım'a geçti. Oradan da Görükle'ye...

*Akşener'i yalnız bırakmayanlar arasında CHP'li Nilüfer Belediye eski başkanı Mustafa Bozbey de vardı.

*Partililer programın aksamadan yürümesi için İl Başkanı Yahya Bahadır'a inanılmaz destek veriyordu. Baktım bir ara milletvekili İsmail Tatlıoğlu, trafik polisi gibi kendini yolun ortasına atmış, tıkanan trafiği açmaya çalışıyordu!

*Akşener'in esnaf ve halkla buluşmalarında partililerin, korumaların geri planda kalması güzel düşünce... Her yaştan vatandaş rahatça yanına gidip, derdini anlatabiliyordu.

*Programı sosyal medyada anlık paylaşımlarla duyuran İl yöneticilerinden Birgül Yıldız Günay ve Yurdanur Oktay, kırk yıllık gazeteci gibiydiler.

*Gazetecilik yeteneğine sahip bir İYİ Partili daha vardı gezide... Kim mi? Selçuk Türkoğlu... Meral Hanım'la çektirdiğimiz köşedeki bu foto da, onun eseri!

*Bugün de ilçe gezilerini sürdürdükten sonra Ankara'ya dönecek ve Bursa izlenimlerini önümüzdeki hafta grup toplantısında kamuoyuyla paylaşacakmış Akşener. Kentimizde en çok karşılaştığı sorunları, dertleri tek tek not etmiş... İlk üç sıradakinin tüyosunu aldım; işsizlik, EYT ve Suriyeliler!