Bursa
Açık
31.6°
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

+65'liklerden Başkan Aktaş'a asfalt teşekkürü!

26 Mayıs 2020 Salı, 21:12

Korona virüsü pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasakları belediyelerimize de yaradı.

Yaradı derken, rutin belediyecilik hizmetlerini daha rahat şekilde yapma fırsatı buldular.

Normal bir günde, yol onarmaya, asfaltlamaya kalksalar, trafiği aksatıyor diye demediğini bırakmazdı millet, oysa şimdi kimsenin ruhu bile duymuyor yapılan çalışmalardan...

Sabahları taze asfalt kokusuyla uyanıyorlar ve bir bakıyorlar evinin veya iş yerinin yolları fıstık gibi olmuş...

Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda maşallahı var!

Fakat bu çalışmalara maşallah demekte hala nazlananlar da var!

Nasıl mı?

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının serbest olduğu gün, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yeşil, Setbaşı, Namazgâh bölgesinde yapılan yol çalışmalarını yerinde görmeye gidiyor...

Yanında da partisinin Milletvekili Refik Özen, ilgili belediye bürokratları ve o mahallelerin muhtarları...

İnceleme sırasında yaşlı tonton bir teyze yanlarına gelir ve başlar sitem etmeye:

"Bula bula, tam da sokağa çıkacağımız gün yollarımızı niye kazdınız be evladım? İki aydır evlerden çıkamıyorduk, şimdi çıktık ama yürüyemiyoruz kazılarınızdan!"

Yaşlı kadının sitemini gülerek dinledikten sonra takılır Başkan Aktaş:

"Aşk olsun size hanımefendi, pandemiye rağmen yollarınızı yeniliyoruz diye teşekkür beklerken sitem ediyorsun bize... Az biraz sabret, bak mis gibi yollarda daha sağlıklı yürüyeceksin bundan sonra..."

Yaşlı teyzenin gönlünü alan Alinur Başkan'ın, yol çalışmalarını incelemeye devam ederken az sonra başka bir yaşlı kadın gelir yanına...

O da, önce asfaltlama nedeniyle yolun yükseldiğini ve kod farkından dolayı bazı binaların girişlerinin yol altında kaldığını iddia eder...

Ardından da, "Başkanım, sağ olun var olun, yollarımızı yenilediniz, güzelleştirdiniz... Acaba benim evin değeri artmış mıdır?" diye sorar...

Başkan Aktaş gülümser:

"Ben belediye başkanıyım, benim görevim Bursa'nın değerini yükseltmek... Sen evinin değerini merak ediyorsan, onu çevrendeki tanıdık emlakçılara soracaksın güzel ablam bana değil!"

İşte görüyorsunuz, vatandaşın belediye hizmetlerine bakış açıları çeşit çeşit...

Teşekkür ve takdir eden de var, az bulup daha fazlasını isteyen de, hizmetin zamanlamasını ve plan-projesini beğenmeyen de...

Seçmen daima haklı!

Asfalt değil gül de döksen yollarına, eleştirecek bir nokta bulur, "niye kırmızı değil de beyaz gül döktün?" derler...

Bu konuda muhtarlarımızın da çok dertli olduklarını biliyorum...

Mahallesine o hizmetleri getirebilmek için belediyeler ile muhtarlık arasında yaptıkları mesai, tükettikleri mesafe, harcadıkları enerjiyle bir teşekkürü de onlar hak ediyorlar...