Bursa
Parçalı Bulutlu
31.3°
enBursa Haber
Orçun Yücel
Orçun Yücel

Gelecek gençlerle gelecek!..

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 16:48

İnsanın en çok önem gösterdiği dönem kuşkusuz gençlik yıllarıdır. Çünkü bir insanın en aktif olduğu dönem, bu dönemdir. Enerjisi yüksek, düşünce ve fikirleri yeniliklere açık olmaktadır. Aynı zamanda toplum içinde en önemli kesim gençlerdir. Gençliğin verdiği enerji hiçbir şeyde yoktur.

Gençlik insana hayaller kurduran, kendini özgür hissettiren en güzel çağdır. İlk aşk, ilk deneyimler hep bu çağın hatıraları olarak gönlümüzde kalır.

Bilindiği gibi, her dönem siyasi liderler geleceğin gençlerle şekilleneceğinden bahseder. Çünkü gençlerin bu dönemde kendilerini geliştirmeleri, bir ülkenin geleceğine yönelik pozitif yönde katkı sağlamaktadır.

Eskiler hep derdi, insan ne yaparsa gençlikte yapar, diye. Evet doğru, insan ne yaparsa gençlikte yapar. Çünkü insan beyni ve vücudu, gençlikte farklı çalışır. İçerisinde afakanlar patlar, şimşekler çakar ve çok güzel fikirler üretir.

Dünyada belli bir yere gelmiş yöneticilere baktığımızda, hepsi genç ya da gençlik yıllarında geliştirmiş olduğu projelerin meyvelerini, ileriki yaşlarında yiyen kişilerdir. İcat edilen akıllı telefonun genç beyin tarafından sunulduğu unutulmamalıdır. Şu an kullandığımız ve 7'den 70'e herkesin ilgilendiği sosyal medya hesaplarının çoğu gençler tarafından geliştirilmiştir.

İnsanın gençlik yıllarını iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Çok çalışmalı, hayaller kurmalı ve kendisine hedef koymalıdır. En önemlisi de bunların peşinden yılmadan, usanmadan koşmalıdır. Bir insan gençliğinde kendisi ve geleceği için ne yaparsa ileride de onun meyvelerini yer.

Gençler çok çalışmalı, fikir üretmeli ve her zaman başarıyı kendimize hedef olarak belirlemeliyiz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI