Bursa
Açık
13.8°
enBursa Haber
Evrim Turgut
Evrim Turgut

Haftalık burç yorumları (6-12 Ağustos 2018)

06 Ağustos 2018 Pazartesi, 16:43

KOÇ

Değerli Koç'lar, yeni haftaya Güneş Aslan'da ilerlerken ve Merkür Aslan'da gerilerken giriyoruz. Hafta sonu yine Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: İletişimde bazı gecikmeler ve hesap dışı ertelemeler çıkabiliyor. Çevrenizdekilerin bazılarını çabuk pes eden ve bencil bulabiliyorsunuz. Nehirden geçerken at değiştirilmez uyarısını bazılarına yapabilir ve buna bağlı yeni tedbirler alabilirsiniz. Planlanmış işlerde rutin dengeyi muhafaza edip gergin ortamlardan uzak durmanız pozitif çözümlere yol açabilir. Zaten zor zamanlarda akılcı ve ani çözümler üretmekte meşhur burçsunuz. Yeter ki, ayrıntılara fazla takılıp paniğe kapılmayın! Ticari girişimcilik isteği artabilir ancak yeni adım veya imza vb. konuları gerileme sonrasına bırakmak yanılgıları önleyebilir.

Aşk: Aşka dair ilişkilere daha pozitif ve onarıcı yaklaşmanız mümkün. Ani öfkelenmek yerine uyumu seçmeniz mevcut mutluluğu artırıp sorunlara çözüm buldurabilir.

BOĞA

Değerli Boğa'lar Güneş bu yeni haftada Aslan'da ilerlemeyi sürdürüyor. Merkür Retro'su yine Aslan burcunda devam ediyor. 6 Ağustos 2018 Ay komşu burcunuz İkizlerde. 7 Ağustos 2018 Uranüs burcunuz Boğa'da geri gidiyor. Hafta sonu Aslan burcunda Güneş tutuluyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Kendinizi ertelenmiş görüşmeler ve iletişimde gerginlikler içinde bulabilirsiniz. Bu durum barışçıl yanınıza uygun değil, ancak ani öfkelenmeler saçma hareketlere karşı mümkün. Dargınlıklara fırsat vermeden Retro'dan kaynaklanabilecek aksamalara karşı pozitif hareket etmeniz dengeyi sürdürebilir. İdealist ve hümanist yapınız çocuksu telaşa kapılabiliyor. İş programında değişiklikler ve kısa yolculuklar trafiği hızlandırabilir. Yakın arkadaşlarla istişare ve buna bağlı bazı adımları şimdilik durdurmanız mümkün. Eskinin sorun yumağına dönüşebilen konularını Retro boyunca sırtınızdan bırakmanız rahatlatabilir.

Aşk: Aşkta, tarzınıza uymadığı halde bazı yakınlar süregelen ilişkilere müdahele edebilirler. Uzaklardan yeni tanıştırmalar için ısrar ve buna bağlı davet mümkün.

İKİZLER

Değerli İkizler, bu haftada Güneş Aslan'da ve Aslan'da Merkür gerilemeyi sürdürüyor. Haftanın ilk iki günü Ay burcunuz İkizlerde. 11 Ağustos 2018 Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Maddi sorun ve konularda dikkatli davranmanız ve borç alışverişlerinde titizlik gerekebilir. Retro'ya ve karasız yapınıza rağmen, çalışkan ve dirençli yapınızla gerekli müdahale ve tedbirleri uygulayabilirsiniz. İletişimde yeni kişilerle bağlantı ve karşılıklı öneri planları mümkün. Hemen herkese 100 puan vermek yerine bu defa O'dan başlamanız yanılgıları önleyebilir. Kötü gün dostusunuz ve bu çok güzel! Ancak bu yardımlaşma kendinizi ihmal etmenize yol açabiliyor. İçsel ve psişik sorgulama ve mistik konulara yöneliş baştan zorlasa da sonra rahatlatabilir. Aslan'daki gezegen yoğunluğu nedeniyle stres ve yoğunluk artışı molaları hatırlatabiliyor.

Aşk: Aşkta, karamsarlık ve acabalar mümkün. Bu duyguları abartmaktan kaçınmanız özeldeki süregelen ilişkileri daha ciddi kararlara taşıyabilir.

YENGEÇ

Değerli Yengeç'ler, yeni haftaya Aslan'da Güneş'in ilerleyişi ve Merkür'ün gerileyişiyle giriyoruz. 8 Ağustos 2018 Ay burcunuz Yengeç'te. Yine Aslan burcunda hafta sonu Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Geçtiğimiz hafta başlayabilen gelir gider ayarlaması gündemi meşgul edebilir. Bazen haddinden çok harcadığınız şikâyetini zaten sizlerde yapabiliyorsunuz! Bazı ciddi kararlar Retro'ya rağmen mümkün. Zaten Merkür gerilemesi öncesi zihninizde bunlar belirebildi. Çevreye radikal gelebilecek adımları çoktan atmaya başlayabildiniz. Sırtınıza yük sorunları pek çok burç gibi bu hafta üstünüzden atmaya hazırlanıp kararlı davranabilirsiniz. İçten tavır ve uyum taraftarı yaklaşımlar gerginlikleri geri itebilir. Öncelikli sorunları idare eder çözümlerle durdurup bazı önemli diyalogları gerileme sonrasına ertelemeniz rahatlatabilir. Kendinize güvenmeyi hiç elden bırakmadan yürümekle sorunları geride bırakabilirsiniz.

Aşk: Aşkta keyifli gelişmeler ve pozitif tempo haftayı rahatlatabilir. İdealizm ve hoş görüyü bir arada buluşturup akınıza sahip çıkmanın mutluluğunu yakalayabilirsiniz.

ASLAN

Değerli Aslan'lar, yeni haftaya yine burcunuzdaki hareketli gökyüzü hareketleriyle giriyoruz. Güneş burcunuzda ilerlemeyi sürdürüyor. Merkür burcunuzda gerilemeyi sürdürüyor. 10 Ağustos 2018 Ay yine Aslan' da. 11 Ağustos 2018 hafta sonu ise, Güneş tutulması burcunuz Aslan'da gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Meşguliyet ve yoğunluk burcunuzdaki yoğun gezegen etkileriyle artabilir. Ağır etkiler tahammül ve bekleyiş sınırlarını zorlayabilir. Liderliğinize yakışan idealist kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak Retro nedeniyle bazı adımları bekletme mümkün. Otoriteler ve bazı iş arkadaşlarının bencil bulduğunuz yönleri iş değişikliğini bile düşündürebilir. Önemli randevularda bazen önder yanınız gerginlikle öne çıkabiliyor! Eleştiriye hoşgörülü davranmanız kalıcı ve pozitif dostlukları başlatabilir. Maddi işlerde karar veya planları yeniden inceleyebilir, nadir güvendiklerinize danışabilirsiniz. Beklenenlerden değil, beklenmedik kişilerde destek hem moral verip, hem şaşırtabilir.

Aşk: Aşkta, burcunuzdaki Retro ve Güneş tutulması ani gerginlik ve yanılgılara yol açabilir. Üzülmemek için, tedbirli davranmanız ve bu defa güvendiklerinizden özele dair fikir almanız mümkün.

BAŞAK

Değerli Başak'lar, yeni haftaya Aslan'daki hareketlilikle giriyoruz. Güneş Aslan'da ilerlerken ve Merkür Aslan'da gerilerken giriyoruz. 11 Ağustos 2018 yine Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. 12 Ağustos 2018 Ay burcunuzda.

İş, İletişim ve Kariyer: Sürüncemedeki konular için koşuşturmalar ve özüm odaklı buluşmalar mümkün. Retro öncesi ertelenmiş ziyaretler bu defa gündeme girebilir. Aslan'daki ağır gezegen etkileri mücadele ve çalışma yoğunluğunu belirgin arttırabilir. Pratik fikirliliğinizi kullanarak kararsızlıktan kaçınabilirsiniz. Sorumluklarda artış kısa yolcuklar ve ani buluşmalarla pekişebilir. Hukuki konularda sonucun uzamasıyla, nerde hata yapıyoruz ve ihmal mi var sorgulaması mümkün. Burcunuzdan kaynaklanan insanı yetiştirmeye yönelik yaklaşım bu devrede yeni tanıdıklara hemen güvenmeme konusunda dikkat isteyebilir. Neyse ki, zarif yanınızla iletişimde etkileyiciliğiniz malum! İhmal ettiğinizi düşündüğünüz ruhi ve psişik olaylara yönelişle araştırmalar yapabilirsiniz.

Aşk: Mükemmeliyetçi yaklaşımla Retro devresi aşta sorun ve gerginlik mümkün. Eleştiriye dikkatli yaklaşıp ille de benim dediğim gibi davranmalısın söyleminden vazgeçmeniz dargınlığı önleyebilir.

TERAZİ

Değerli Terazi'ler, Güneş bu yeni haftada Aslan'da ilerlemeyi sürdürüyor. Merkür Retro'su Aslan burcunda devam ediyor. Hafta sonu Aslan burcunda Güneş tutuluyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Aslan'daki ağır gezegen etkileri nedeniyle daha pratik ve çalışkan davranmanız gündemi verimlileştirebilir. Yeniliğe değil mevcut işlere yönelip tempoyu sürdürmeniz fayda getirebilir. İşte bilerek ihmal edilmiş veya şimdiye dek gizlenerek fark etmediğiniz sorunlar mümkün. Sevgi dolu, barışa yönelik ve insanı seven yapınız malum, ancak iyi niyetinizi kullanmak isteyenlere dikkat etmek zararları önleyebilir. Kendi çizginizi açıkça sergilemeniz, çekinmeden bende varım demekte ısrar, iş ve iletişimde art niyetlilere set çekebilir. Enerjideki pozitif hırsla yükseliş iş ve kariyere yönelik sinerji oluşturabilir. Böylece kendinizden daha emin ve bilinçli hareket edebilirsiniz.

Aşk: Aşkta, bazılarına karşı ketumluğun fayda getirdiğini artık anlayabildiniz! Daha tedbirli ve çekimser davranmanız mümkün. Evlilerde sürpriz kısa yolculuklar keyifli geçebilir.

AKREP

Değerli Akrep'ler, Güneş Aslan'da ilerliyor ve Aslan'da Merkür gerilemeyi sürdürüyor. 11 Ağustos 2018 Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: İletişimde cazibeli görünüş Retro'ya rağmen artılar getirebilir. Yeni adımlarda zıtlık ve iletişimde hesap dışı gerginlikler mümkün. Çok önemli randevu veya imzaları şimdilik ertelemeniz yanılgıları önleyebilir. Otorite veya bazı şüpheci iş arkadaşları denetiminin dozunu kaçırabilir. Olayları tersine çevirmemek için gerginlikten kaçınmak fayda getirebilir. Maddi işler kısa yolculuk ve görüşmelere yön çizebilir. Şehir dışı bağlantılar ek kazanç işlerini gündeme taşıyabilir. Eski dostları özlem duyup arayabilirsiniz. Yarım kalan dostluklarda hareketlilik mümkün. Yemek düzenini yoğunluk vb. nedenlerle ihmal edebiliyorsunuz. Ek vitamin ihtiyacını halsizlik belli edebilir.

Aşk: Aşkta, partnerlerin talepleri ve dengesizleşebilecek davranışları düşündürebilir. Bazılarınız tuhaf bulduklarını açıkça konuşabilirler. Bazı evlilerde dargınlığa son vermenin isteği sevindirebilir.

YAY

Değerli Yay'lar, yeni haftaya Aslan'da Güneş'in ilerleyişi ve Merkür'ün gerileyişiyle giriyoruz. Yine Aslan burcunda hafta sonu Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Zor devrelerde pratik özelliğiniz ve sorunlara çözüm bulma beceriniz daha çok ortaya çıkabiliyor. Zaten dobra ve kolay yılmayan karakteriniz var. Ayrıntılarda kaybolmak yerine esas meseleye odaklanmak çözümleri kolaylaştırabilir. Retro öncesi atılmış adımları ısrarlılıkla sürdürmeniz mümkün. Bazıları sizi ilk anda tanımakta zorlanabiliyor ve tanıyınca çok bağlanıyorlar. Yeni arkadaşlıklar önce sorunlu başlayıp sonra yakın dostluğa dönüşebilir. İş ve kariyere yönelik çevre değişikliği isteği yolcuklara çıkartabilir. Ortak mal veya kazanç konularıyla uğraşabilirsiniz. Ortaklıklarda ise geçici zıtlaşma veya değişim isteğine yönelik fikir çatışması mümkün.

Aşk: Seçilmeyi değil seçmeyi seven burçlardansınız. İstemedikleriniz ayaklarınıza çiçekler serse boş! Bazı ısrarcıların aracılara başvurması mümkün. Eskiye dair bazıları yeni şans isteyebilirler.

OĞLAK

Değerli Oğlak'lar, yeni haftaya Aslan'daki gezegen yoğunluğuyla giriyoruz. Güneş Aslan'da ilerlerken ve Merkür Aslan'da geriliyor. 11 Ağustos 2018 yine Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Bazı fazla ayrıntıcı iş arkadaşlarınızın sözleri yanıltabilir. Duyacaklarınıza ve söylediklerinize dikkat fayda getirebilir. İşte kendi fikrinizle hareket etmeniz daha yerinde ve doğru karar aldırabilir. Retro devam ederken, arkadaşlar ve yakın çevrenizle ilgili düşüncelerinizi değiştirebilecek olaylar mümkün. Burcunuzdan kaynaklanan idealist güven arayışı ve riskten kaçınmak bu devrede işe yarayabilir. Araştırmaya yöneliş ve mesleki eksik bulduğunuz konuların telafisi mümkün. Kişisel gelişim içerikli doküman, kitap vb. okuma hızlanabilir. Eski ortaklar veya sevdiklerinizle karşılaşabilirsiniz. Aile büyüklerinin yerleşim, sağlık ve sigorta sorunlarına vakit ayırıp koşturabilirsiniz.

Aşk: Aşkta eski hatalardan uzaklaşma isteği daha tedbirli Oğlak partnerine dönüştürebilir. Zaten evliliğe öyle kolay evet demeyen yapınız malum. Evlilerde güven tazelenmesi ve orta yol arayışı mümkün.

KOVA

Değerli Kova'lar, Güneş bu yeni haftada Aslan'da ilerlemeyi sürdürüyor. Merkür Retro'su Aslan burcunda devam ediyor. Hafta sonu Aslan burcunda Güneş tutuluyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Aslan'daki gezegen yığılımıyla, hararlı ve özgüvenli davranışlarınızla sizi üzmeye çalışanlara gerekli cevabı verebilirsiniz. Tanımadığınız kişilerin iş tekliflerine karşı araştırma yapmanız fayda getirebilir. İletişimde destekleyici kişilerle birlikte bulunmayı seçebilir ve güvenmediklerinize ketum davranabilirsiniz. Güzellik ve estetik tutkusu her şeye rağmen artabilir. Zaten burcunuzun yapısındaki kalite ve kendine özgü stil arayışı malum! Yeteneklerinizi ortaya çıkarma gayreti hızlanabilir. Her zamanki sakin ve beklemeye meyilli yanınızı terk etmeniz şaşırtabilir. Retro'ya rağmen mevcut dengeyi istikrarla sürdürmeniz mümkün. Hislerin ve gizemlerin dünyasına ilgi artabilir. Metafizik olaylara açılım beraberinde gelebilir.

Aşk: Süre gelen beraberliklerde küçük olaylara ani tepkiler dikkat isteyebilir. Küçük ayrıntılar önemsenebilir. Bazı bekârlar yeni partnerlerle tanışabilirler. Farklı karakterler birbirini çekebilir.

BALIK

Değerli Balık'lar, yeni haftaya Aslan'da Güneş'in ilerleyişi ve Merkür'ün gerileyişiyle giriyoruz. Yine Aslan burcunda hafta sonu Güneş tutulması gerçekleşiyor.

İş, İletişim ve Kariyer: Retro'ya rağmen yenilikler ve başlamış işlerde sevindirici gelişmeler mümkün. Yakaladığınız tempoyu kararlılıkla sürdürebilirsiniz. İşleri bir süredir daha programlı ve dengeli hale getirmeye çalışıyorsunuz. Retro öncesi ertelenmiş görüşmeler yapılabilir. Bazı tasarıları reele dönmenin gayreti yeni fikirler ve fırsatlarla buluşabilir. Zihinsel karışıklık ve bazen ortaya çıkabilen yersiz sıkıntıları geride bırakabilirsiniz. Bu durum enerji fazlalığı ve hayal gücü zenginliğinden kaynaklanabiliyor. Her doğum sancılıdır deyimi, doğduktan sonraki süreçte mutluluk ve ortaya eseri başarıla sergilemeye işarettir. Tutulmaya rağmen hafta sonu aktif, hareketli ve işe yönelik buluşmalar mümkün. Sağlıkta iyiye doğru gidiş, ihmal edilen sıhhi konularla nihayet yöneliş pozitif sonuçlarla buluşabilir.

Aşk: Aşkta süregelen beraberliklerde mutluluğa yönelik adımlar ve sorunları geride bırakmalar mümkün. İyi niyetli, duygu dolu ve sevgide cömert romantik Balık'lar ödüllerini artık toplayabilirler.