enBursa Haber
Evrim Turgut
Evrim Turgut

Haftalık burç yorumları (3-9 Eylül 2018)

03 Eylül 2018 Pazartesi, 13:50

KOÇ

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Koç'lar Güneş Başak'ta ilerlerken Başak etkili gökyüzü hareketlerinin yer aldığı yeni haftaya giriyoruz. 8 Eylül 2018 Ay Başak'a geçerken, Yeni Ay 9 Eylül 2018 yine Başak burcunda. Ateş ailesinin aceleci burcu siz Koç'lar son zamanlarda durgunluk veya bezginlik sergileyebiliyorsunuz. Bu durum beklentilerinizin farklı yönde gerçekleşmesinden kaynaklanabilir. Amaçlardan vazgeçmek sizlere hiç yakışmıyor! Elbette arada mola vermek zihni ve bedeni güçlendirir. Ancak bu kadar mola yeter! Bu hafta ileriye doğru hedefleri yeniden gözden geçirmek isteyebilir ve buna bağlı planlamadığınız ani yolculuklara çıkabilirsiniz. Kısa yollar yeni ve umut verici bağlantılara zemin hazırlayabilir. Zaten daha işin başındayken karşınızdakiler uğraşmaya değer mi işaretini vereceklerdir. Yeter ki iyi gözlemci yanınızı ortaya çıkarın. Bazı arkadaşların beklemediğiniz tepkileri geçen haftalarda sizi yorabildi. Yenilenmiş ve zinde kafayla kiminle yola devam etmeliyim sorgulaması mümkün. Aile büyükleri veya yaşça büyük kişilerden maddi destek gelebilir. Ek iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Aşk: Sırtıma yüklenir anılarımı ben bu aşktan giderim! Hiç te öyle kolay değil. Siz Koç'lar sorunlarla sıkışan beraberlikler için menfi veya müspet radikal kararları ayrıntılı düşünüp danışarak alabilirsiniz.

BOĞA

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Boğa'lar, Güneş bu yeni haftada Başak'ta ilerliyor. Merkür Uranüs üçgeni 7 Eylül burcunuz Boğa'da gerçekleşiyor. Haftanın son günü yine Başak burcunda Yeni Ay doğuyor.

İdealizm bazen sizleri çok yoruyor ve yeniliklere sıcak bakmanız çok zaman alıyor. Bu devrede yeniliklere yeterince açık davranmanız ve ön yargıları yıkmanız faydaları arttırabilir. Karşıt fikirdekilerle ortak karar alma mecburiyeti ve buna bağlı geçici anlaşmalar mümkün. Pratik fikirliliğiniz problem çözümlerinde işinize çok yarıyor. Ancak meşhur titizliğinizle detaylara takılmaya başlarsanız problemler halat düğümüne dönebilir! Ortak veya otoritelerden daha hoş görülü davranmalısın uyarısı gelebilir. Ertelenmiş konularla, maddi veya manevi yarım kalmışlıkları inceleyebilirsiniz. Aile içi sürtüşmeleri sürdürmek yerine hümanist davranıp yine uzlaşmayı seçmeniz sevdiklerinizin bağlılığını arttırabilir. Kısa yolculuklar önemli buluşmalarla mümkün. Sağlıkta devam edebilen sorunlar için doktor ziyaretleri yapabilirsiniz. Doğal beslenme takviyelerine yönelik araştırmalar kitap vb. alıma yol açabilir

Aşk: Aşkta, umarsızlık suçlaması mümkün. Bazıları sevgiye yeterli karşılık bulamadıkları kaygısına kapılabilirler. Evliler sevgilerini espriyle karışık sınayabilirler.

İKİZLER

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli İkizler, Güneş Boğa'da ilerlerken Ay burcunuz İkizlerde yeni haftaya giriyoruz. 9 Eylül 2018 Yeni Ay Başak burcunda! Haftaya bazı konularda tereddütle beraber daha umut dolu başlamanız keyfinizi arttırabilir. Kabul edin, hemen tanıdığınızı sanıp yola çıkma huyunuz düş kırıklarına çok kez yol açabildi! Daha tedbirli davranma isteği ve insanları detaylı gözlemlemek mümkün. Ek işlere meraklı İkizler kısa yolculuklara çıkıp yeni fikirleri yakalayabilirler. İş arkadaşlarının keyifli veya sadık davranması performansınızı arttıran önemli etken! Israrcı yaklaşımla rağmen uyumlu kalmayı seçebilirsiniz. Zeki kişileri seviyor ve onlardan fikir almayı onur sayıyorsunuz. Güvendiklerinizle istişare ve buna bağlı yolculuk planları yapabilirsiniz. Sıcakkanlı ve istekli davranışlarınızla işte beğeni toplayabilir ve güven tazeleyebilirsiniz. Hizmet denince zaten kararsızlığını yerini mantık alabiliyor. Mücadele artışı mevcut tempoyu sürdürebilir. Zaten istikrarlı davranmanın kararlığı artık vazgeçmelere set çekebilir. Aile içi kuşak vb. sürtüşmelerde sakin davranmayı sürdürmeniz gerginlikleri önleyebilir.

Aşk: Yeni tanışmalara dair haber ve aracılıklar samimi yakınlarla mümkün. Artık daha ciddi beraberliklere yakın davranıp yalnızlıktan sıkılabilirsiniz. Süregelen beraberliklerde dürüstlük karşılık bulabilir.

YENGEÇ

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Yengeç'ler, Güneş müşkülpesent burç Başak'ta ilerlerken haftaya giriyoruz. Ay, 4 Eylül'de burcunuzda! Yine haftanın son günü Başak burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Bazen neden bu kadar sorunun içinde kaybolduğunuzu fark ediyor musunuz? Elbette bunun en önemli nedeni duyarlılık ve kimseyi kırmamak isteği! Artık duygusal kargaşadan uzaklaşıp daha net ve birazda bazılarına bencil davranmanın kararı mümkün. Üzerinizdeki yük hafifleyebilir. Bekleyişin verdiği zararları fark edip daha atılımcı ve mantıklı davranmanız faydalı kısa yol ve buluşmalara yol açabilir. Enerji ve mücadele isteği belirgin artabilir. İşteki çıkar çatışmalarına sadece seyirci kalmayı tercih etmeniz gerginliklere set çekebilir. Hem entelektüel hem de ruhsal anlamda faydalı yeni kişilerle, özellikle yabancılarla ve eğitimcilerle karşılaşabilirsiniz. Akademik alanda geniş ilgi alanlarına yönelebilirsiniz. İnanç ve psişik konulara ilgi artışı moral tazeleyebilir.

Aşk: Süregelen beraberliklerde tartışma, sürtüşme ve mücadelenin yerini hayırlı kararlar, uyum ve sevinç artışı alabilir. Sevdikleri ve aileleri arasında kalanlar saygıdan vazgeçmeden seçimlerine onayı bekleyebilirler.

ASLAN

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Aslan'lar, Güneş Başak burcuna ilerlemeyi sürdürürken yeni haftaya giriyoruz. 6 Eylül 2018 Ay burcunuzda ve haftanın son günü Yeni Ay Başak burcunda! Karakteriniz gereği önde bulunmak ve dikkatleri üzerinizde toplamayı seviyorsunuz. Bu devrede yeniden vitrine çıkma isteği mevcut programı hızlandırabilir. Bazen kimsenin fark etmediği gizli fırsatları yakalamada ustasınız. Yeni proje ve planların reele uygulanması mümkün. Mücadele isteği tempoyu hızlandırabilir, bu çok iyi ancak hırsın dozuna dikkat! Atılgan ve ısrarlı davranıp bildiğiniz yolda ilerleyebilirsiniz. Liderlikten gelen başına buyrukluğa rağmen nadir güvendiklerinizle istişare pozitif gelişmelere yelken açabilir. Ateş ailesinin atılgan enerjisi altıncı histe insan tanımayı bazen öne çıkarabiliyor. Sorun çıkaran ortak veya iş arkadaşlarından bıkabildiniz! Zaten gecikmelere de yol açabiliyorlar. Bencil ve ikiyüzlüleri artık çevrenizden eleyebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, amaçlarımdan Artık vazgeçmeye niyetim yok tavrı art niyetlileri sindirebilir.

Aşk: Sevdiğinizi sahiplenme buna bağlı çocuksu kıskançlık burcunuzda malum! Partnerinizden başkaları da hayatımızda var uyarısı yarı şaka gelebilir. Romantik ve sürprizlere açık tavrınız dargınlıkları önleyebilir.

BAŞAK

İş, Kariyer ve İletişim: Burcunuz Başak'ta Güneş ilerlemeyi sürdürürken yeni haftaya giriyoruz. Burcunuzdaki gezegen hareket yoğunluğuyla haftanın önemli Astroloji olaylarında yer alıyorsunuz. 8 Eylül hafta sonu Ay burcunuza geçerken, aynı gün Merkür burcunuzda. 9 Eylül'de ise Yeni Ay yine burcunuz Başak'ta doğuyor. Yeteneklerinizi ortaya çıkarma gayreti ve buna bağlı yerinde inatlaşma artabilir. Titiz, programlı ancak mantıklı beklemeye meyilli yanınızla otoriteleri pozitif etkileyebilirsiniz. Ben demiştim demeyi tekrarlamanız istemeden mümkün. İkiyüzlü karakterleri fark etmek yapınıza aykırı ve çabuk kararlar aldırabilir. Böylece amaçlardaki kararlı dengeyi istikrarla koruyabilirsiniz. Alacak, verecek ve maddi koşullar kısa yolculuk ve görüşmeleri program dışı getirebilir. Şehir dışı bağlantılarla yeni veya ek kazanç işlerini gündeme alabilirsiniz. Aile büyüklerinin sağlık ve sigorta sorunları vakit alabilir. Boyun, çene ve diş bölgesine dair problemler doktor ziyaretiyle mümkün.

Aşk: Aşkta, zor seçen ancak seçince kolay vazgeçmeyi mücadeleyi sürdüren burçsunuz. Hiç hoşlanmadığınız halde sevdiğiniz kişiyle ilgili aile içi fikir zıtlıkları mümkün. İki tarafı da kırmadan mücadele yorabilir.

TERAZİ

İş, Kariyer ve İletişim: Yeni haftaya Güneş Başak burcunda ilerlerken giriyoruz. Venüs Mars karesi hafta sonu burcunuz Terazi ve Oğlak'ta! Haftanın son günü Yeni Ay'da Başak burcunda! Geçtiğimiz haftalarda ertelenmiş konular veya hesap dışı ertelemelerle gerginlik hissedebildiniz. Kolay kolay Öfkeye ve telaşa kapılmayan karakteriniz var. Ancak bazıları sanki bilerek üstünüze gelebiliyor. Değer verdiklerinizle ilgili yeniden değerlendirme mümkün. Hedeflerle ilgili beklemeyi bilen yapınız bazen çocuksu heyecanla karamsarlığa kapılabiliyor. Acele kararlar gizlenmiş eksiklikleri veya mümkün problemleri fark etmemeye yol açabilir. İşte otoritelerle uzlaşma ve aracılık isteği alabilirsiniz. Sevenleriniz sizi gamsızlıkla suçlayabilir ve artık daha hareketli davranın ısrarını sergileyebilirler. Bu devrede nihayet gerekli müdahale ve pratik çözümleri uygulayabilirsiniz. Ertelenmiş ziyaretler çözüm odaklı faydalar getirebilir. Sorumluklarda artış kendini iyice hissettirebilir.

Aşk: Aşkta, ciddi karar için adımı sizden bekleyen sevdikleriniz tepki verebilirler. Özgürlüğüm elimden gidecek değil, daha çok mutluluk geliyor demeniz pozitif mutluluğu aşkta arttırabilir.

AKREP

İş, Kariyer ve İletişim: Güneş Başak burcunda ilerlerken yeni haftaya giriyoruz. 9 Eylül 2018 Venüs burcunuza geçiyor. Yine haftanın son günü Yeni Ay Başak burcunda! Tutkulu ve çalışmayı seven karakteriniz sıcakların veya ara tatillerin etkisiyle bazen tembelliğe alışabiliyor. Daha dirençli ve programa uygun hareket isteği trafiği hızlandırabilir. Sevgi dolu, desteğe açık ve insanı seven yapınız malum, ancak iyi niyetinizi kullanmak isteyenler çıkabiliyor! İçi başka dışı başka çevrenizdekilere dobra tepki verip bazılarından kopabilirsiniz. Uzaklardan eski iş arkadaşları veya arkadaşlardan haberler mümkün. Pratik çözüm kabiliyetiniz kaldığım yerden devam ve daha güçlüyüm psikolojisini çevreye yansıtabilir. İhmalcilik ne yazık ki bazen burcunuzu yakalıyor! Unutulmuş ve yarım kalmış konular çözüm odaklı tempoya yansıyabilir. Yemek düzenini yoğunluk vb. nedenlerle ihmal edebiliyorsunuz. Bazen de çok fazla yeme isteği kilo aldırabiliyor. Ek vitamin desteği uyarısını halsizlik belli edebilir.

Aşk: Aşkta, bazılarına tam sır ketumluğun fayda getirdiğini artık anlayabildiniz ve bunu huy edinmek tatsızlıkları önleyebilir. Seçtiğinde ısrarı seven karakteriniz sorun ve aksaklıklara göğüs gerebilir.

YAY

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Yay'lar Güneş Başak'ta ilerlerken yeni haftaya giriyoruz. 8 Eylül 2018 Ay Başak'a geçerken, Yeni Ay 9 Eylül 2018 yine Başak burcunda. İyi niyetli ancak bazen kırıcı eleştiriyi fark etmeden yapabilen karakteriniz mevcut! İnatlaşma buna eklenince değmeyin ortalıktaki kapışmaya! Bu devrede daha hassas ve sözlerini ölçen tavır gereksiz yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Ortak mal ve paralarla ilgili pozitif gelişmeler mümkün. Bazı sorunların kaynağını temelden inceleyip buna göre karar alabilirsiniz. Otoritelerin bencil bulduğunuz yönleri iş değişikliğini ciddi düşündürebilir. Paraya yönelik işlerde karar veya planları yeniden inceleyebilir, güvendiklerinize danışabilirsiniz. Araştırmaya yöneliş ve eksik konuların telafisi mümkün. Kişisel gelişiminiz için kitap vb. okuma hızlanabilir. Eski tanıdıkların neler yaptığını merak aratabilir. Yarım kalan dostluklarda pozitif uyum ve hareketlilik mümkün.

Aşk: Aşkta, sevdiğinizin taleplerini yerinde bulabilir ve ortak kararları artık alabilirsiniz. Bazılarınız sevdiklerinin ailelerinin özele çok karıştığını düşünüp açıkça konuşabilirler.

OĞLAK

İş, Kariyer ve İletişim: Yeni haftaya Güneş Başak burcunda ilerlerken giriyoruz. Hafta sonu Venüs Mars karesi Terazi ve burcunuz Oğlak'ta. Haftanın son günü Yeni Ay Başak burcunda! Meşguliyet ve yoğunluk artabilir. İdealist kararlar almanız ve buna bağlı bazı adımları reele uygulamak mümkün. Kolay kolay kimseden ve sözlerinden etkilenmiyorsunuz. Kendi bildiğinizden sizi alıkoymak zor! Yine de kendilerini çok akıllı sanan bazılarının sözleri zihninizi meşgul edebilir. Arkadaşlar ve yakın çevrenizle ilgili düşüncelerinizi değiştirebilecek olaylar mümkün. Burcunuzdan kaynaklanan güveniniz yeni bağlantılar da işe yarayabilir. Zaten garantici karakteriniz maceracılıktan uzak durmaya sizi zorluyor. Mantıklı ve geleceği şanslı fırsatlar için yola çıkabilir ve buna bağlı yolculuklar yapabilirsiniz. Eski ortaklar veya tanıdıklarla karşılaşabilirsiniz. Stil ve imajda kalite ve kendine özgü tarz arayışınız malum! Sizi tam anlatabilecek yeni imaj arayışı devam edebilir.

Aşk: Aşkta onarıma yönelik çaba eski hatalardan uzaklaşma kararıyla pekişebilir. Evlilerde güven tazelenmesi ve ortak kararlar için orta yol arayışı güvenilir dostlarla pozitif sonuçları yakalatabilir.

KOVA

İş, Kariyer ve İletişim: Değerli Kova'lar, Güneş bu yeni haftada Başak'ta ilerliyor. Haftanın son günü yine Başak burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Son haftalarda fikirsel tartışmalar çıkabildi ve tanıdığınızı sandıklarınıza şaşırabildiniz! Kararlı ve özgüvenli davranışlarınızla sizi üzmeye çalışanlara gerekli cevabı verebilirsiniz. İletişimde destekleyici kişilerle birlikte bulunmayı seçebilir ve güvenmediklerinize ketum davranabilirsiniz. Tanımadığınız kişilerin iş tekliflerine karşı araştırma yapmanız fayda getirebilir. Ağırbaşlı davranışlarınızla iş çevresinde beğeni toplayabilirsiniz. Odaklanıp dikkatinizi başarıya topladığınızda kolay vazgeçmeyen burçsunuz ve bu durum size çok yakışıyor! Mücadele artışı başarıya giden yolda mevcut tempoyu sürdürebilir. Burcunuzdan kaynaklanan özgürlük isteğini faydalı hırsla birleştirmeniz pozitif gelişmelere yelken açabilir. Hislerin ve gizemlerin dünyasına ilgi artabilir. Metafizik olaylara açılım beraberinde gelebilir.

Aşk: Aşkta küçük ayrıntılar önemsenebilir. Ciddi kararları partnerinizle konuşabilirsiniz. Bazı bekârlar yeni partnerlerle tanışabilirler. Farklı karakterler birbirini çekebilir.

BALIK

İş, Kariyer ve İletişim: Güneş Başak burcunda ilerlerken yeni haftaya giriyoruz. Haftanın son günü Yeni Ay yine Başak burcunda! Mücadele kararınız aldığında sizleri durdurmak kolay değil ancak kendini bilmezlere bazen takılabiliyorsunuz. Bu durum yavaşlamanıza yol açabiliyor! Daha istikrarlı ve güçlü yola devam kararı alıp ilgili kişileri bizzat arayıp daha iyisi için gayret sarf edebilirsiniz. Birçoklarını ve yapacağı hareketi iyice anladınız, bu tecrübe attığınız adımlarda herkesin nabzına göre hareketi kolaylaştırabilir. Artık ertelemek istemediğinizi fark edip sorunların çözümü içine üstüne giderek pozitif fırsatları yakalayabilirsiniz. Cömert yapınız malum! Bu güzel özellik ancak değmeyene karşı tedbir yakınların uyarısıyla devreye girebilir. Hayalciliğiniz işte işinize çok yarıyor ve üretimi arttırıyor ancak mantığı da elden bırakmadan devam etmeniz istikrarı sürdürebilir. Kişisel gelişimi sadece görünüşte değil içsel anlamda da önemsiyor ve buna göre hareket edebiliyorsunuz. Yeni araştırma ve gelişim konuları için araştırma yapmanız mümkün. Pratik beceriklilik otoritelerin takdirini toplayabilir.

Aşk: İstem dışı gerginlik ve tartışmalar özelde çıkabildi! Kararlarla ilgili gecikmeleri sorgulayıp sevdiğinizle dobra konuşup ortak karar almanız denge ve mutluluğu arttırabilir. Evlilerde rutinlik konuşulabilir.