Bursa
Parçalı Bulutlu
14.6°
enBursa Haber
Evrim Turgut
Evrim Turgut

Haftalık burç yorumları (16-22 Nisan 2018)

14 Nisan 2018 Cumartesi, 21:21

Değerli enbursa.com takipçileri, yepyeni haftadan Merhabalar...

Haftaya Koç burcunda Yeni Ay'la giriyoruz. Merkür normal seyrinde ilerlemeye başladı. 21 Nisan 2018 Güneş hafta sonu Boğa burcuna geçiyor.

İşte yeni haftanın burç yorumları...

KOÇ

Nihayet burcunuzda gerileyen Merkür bu yeni haftaya girerken normal seyrinde ilerlemeye başlıyor. Yine bu haftaya burcunuzdaki Uranüs etkili Yeni Ay'la giriyoruz. Ağır gezegen etkilerini geçtiğimiz haftada bıraktık. Yeni fırsatlar, destekler ve sürpriz haberler mümkün. Yeni Ay'ın doğuşu pozitif enerjinizi karizmatik çekimle arttırabilir. Hukukla ilgili devam eden konular ve resmi ziyaretler mümkün. Girişimciliğinizi ortaya koymanız kalıcı faydalar getirebilir. Devam eden işlerle ilgili belirleyici yol planını tasarlamanız mümkün.

Aşkta, eleştirisel değil daha hoşgörülü ve düşünceli davranmanız tartışmaları önleyebilir. Vefa ve sevgi artışı sevindirebilir. Evliler bazı yakınlarının eleştirisel yöndeki müdahalelerine tepki verebilirler.

BOĞA

Yeni haftaya Koç burcundaki Yeni Ay'la giriyoruz. 21 Nisan hafta sonu itibariyle Güneş burcunuzda ilerleyecek. Daha çalışkan ve dirençli hissedebileceğinizden çözümleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca, duygusal zekânız artabilir ve sizden gizlenmeye çalışanları daha net fark edebilirsiniz. Dostlarınız arasında elemelerle Merkür Retro'sunda karşılaşabildiniz ve aslında size hiç de uygun düşmeyen arkadaşlıkları bitirdiniz. Yeni çevreler ve fırsatlar mümkün. Klasik yapınıza rağmen yeniliklere yaklaşım ve yeni şeyleri öğrenme merakı artabilir. Aile içi konulardaki duygusal hassasiyet yorabilir.

Aşkta ise, karamsarlıktan uzaklaşıp olayları akışına bırakabilirsiniz. Yeni tanışma ve ciddi özel kararlarda kendinizi ortaya koymanız ve size yakıştığı gibi davranmakta ısrarınız sağlam beraberliklere yol açabilir.

İKİZLER

Haftaya Koç burcundaki Yeni Ay'la giriyoruz. Merkür normal seyrine dönüyor. İşte ve kariyerde, belirleyeceğiniz yolla ilgili planlar yapabilirsiniz. Boşa kürek çekmek değil faydalı bağlantılara yönelmeniz mümkün. İşte yenilik isteğine bağlı araştırma ve kısa yolculuklar mümkün. Faydaların yakalanması için, programlı hareket etmeniz gerekebilir. Kendinizi ifade edemediğiniz konurda Yeni Ay'ın pozitif etkisiyle başarılı sunumlar yapabilirsiniz. Aile içi destek artabilir. Ancak heyecana ve aktivasyonun artışına kapılıp yanlış karar almamanız için güvendiğiniz tecrübeli kişilere danışmanız fayda getirebilir.

Aşkta ise, sorunlara yerinde müdahalesi problemleri çözebilir. Karşılıklı anlayışla her iki tarafın birbirini dinlemesi mutluluğu arttırabilir.

YENGEÇ

Yeni Ay bu yeni haftaya girerken Koç burcunda ve pozitif enerjiler artabilir. Kararsız konularda daha emin tavırlar sergileyip yerinde müdahaleler sergileyebilirsiniz. Bencil arkadaşları artık iyice fark edip elemenin rahatlığı mümkün. Çevre derişikliği ve işe dair yenilenme arayışları aktivasyonu arttırabilir. Planlanmış yolculuklar ve şehir dışı bağlantıları mümkün. İleriye dönük ve yeni kaynak arayışlarını hızlandırabilirsiniz. Dekorasyon değişikliği ve buna bağlı alışveriş mümkün. Evliler çocuklarının eğitimiyle ilgili kararlar alabilirler. Diyet ve beslenmede yeni uygulamaya geçiş dinginlik getirebilir.

Aşkta bekârların, ciddi beraberlik ve evlilik kararına geçişi mümkün. Aile ve sevdikleri arasında kalanlar artık çözüm için nihayet kolları sıvayabilirler. Biraz cesaret beklenen mutluluğu yakalatabilir.

ASLAN

Uzun süredir süregelen ağır gezegen etkilerini hafifletebilecek Koç burcundaki Yeni Ay'la yeni haftaya giriyoruz. Lider karakterli siz Aslan'lar kendinizi daha istekli ve dirençli hissedebilirsiniz. Yarım kalmış veya ertelenmiş konuların üzerine ısrarlı gidiş karizmatik yapınızı ortaya çıkarabilir. Görev bilinci ve sahip olduklarınızla ilgili sorumluluk artışı pozitif değişimleri işte ve kariyerde hissettirebilir. Faydalı dostların teşvikleri, önemli girişimler için cesareti arttırabilir. Tecrübelerinize dayalı sağlam adımlar atmanız mümkün. Şehir dışı bağlantılar için uzun süredir beklemedeki önemli görüşmeleri yapabilirsiniz.

Aşkta devam eden ilişkilerde hoş ve yerinde kararlar alınabilir. Pozitif evlilik fırsatları karşınıza çıkabilir. Evlilerde ailelerin sorunlardaki rolü konuşulabilir.

BAŞAK

Yeni haftaya Koç'taki Yeni Ay'la girerken karmaşıklık ve problemleri çözmeye başlayabilirsiniz. Burcunuzun idealist özelliğini bol bol kullanıp sağlam hedefli ve ani kararlar almanız mümkün. Sorunlardan uzaklaşıp içe kapanma döneminin bitişi sevindirebilir. İşe yönelik yeni değişim programları tasarlayabilirsiniz. İletişimde destekleyici ve anlayışlı kişiler artabilir. Zihinsel açıklık artabilir ve düşüncelerinizin hızlandığını fark edebilirsiniz. Yeni haberler alabilir ve yazılı iletişimde önemli kişilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Yakınların arasındaki bozulan ilişkilere aracılık keyif verebilir.

Aşkta ise, yanılgıya kapılmamak için, güvendiklerinizden fikir almanız fayda getirebilir. Bazılarınızda yarım kalmış ilişkiler veya zaman kaybettiklerinizin pişmanlığı ortaya çıkabilir. Evlilerde kırgınlık veya fikirsel çatışmalara dost müdahalesi mümkün.

TERAZİ

Yeni haftaya Koç'taki Yeni Ay'la birlikte giriyoruz. Uzun süredir devam eden ağır gezegen etkilerini ardımızda bırakmaya başlayabilir ve adeta baharı temsil eden pozitif değişimlerle yolumuza devam edebiliriz. Sonucu tam netleşmemiş işler için artık tamam kararı yeniliklere yol açabilir. Daha önce vazgeçtiğiniz bir iş konusu yeniden incelemeye alınabilir. Aile içi yeni görüşmeler ve kararlar alınabilir. Böylece, kardeşlerle ilgili konular konuşulabilir. Yurtdışı bağlantıları hızlanabilir. Geciken haberler gelebilir ve buna bağlı umutlu kısa yolculuklar mümkün.

Aşkta karamsarlık bitebilir. Ciddiyeti espriyle harmanlamanız özel tanışmalarda kalpleri kazandırabilir. Aşkta bazı Terazilerde eskilerden davet şaşırtabilir.

AKREP

Yeni haftaya Koç burcundaki Yeni Ay'la girerken, üzerindeki tereddütler, kuşkular ortadan kalkabilir. Oyalanan ve aksayıp başlanamayan işler için start alınabilir. Güveniniz artabilir ancak yine de patronlara laf taşıyanlara kontrol altında tutmanız gerekebilir. Böylece, zekânızı iyi yönde kullanmanız işteki performansı başarıyla buluşturabilir. İnsanı seven karakteriniz, aracılık yapmanıza zemin hazırlayabilir. İhtiyacı olanların yanında yer aldıkça insana yatırım yapıyorsunuz. Planladıklarınızda yanılmadığınızı anlamak, hedefe daha sağlam yürüme cesaretini arttırabilir. Kısacası, duyguyla idealleri ustaca dengelemeniz mümkün.

Aşkta, karmaşık ilişkilerdeki sürtüşmeleri çözümleyebilirsiniz. Bazıları ayrılığı erteleyebilir ve yakınlardan barış yolunda destek alabilirler. Evlilerde sevgi artışı romantizmi körükleyebilir.

YAY

Yeni haftaya Koç'taki Yeni Ay'la giriyoruz. Aktivasyon ve yenilenme hırsı artabilir. Ancak kontrol edilmezse, her şeye aşırı katılım hırsınız, daldan dala atlamanıza yol açabilir. Artık hedeflerinizde kalıcı davranmanız kalıcı bağlantıları getirebilir. İşteki yeni adımlar taraf bulabilir. Geciken haberler ulaşabilir. Ücret ve görevde yükselme isteği otoritelerle konuşulabilir. Patron Yay'lar dengeyi korumak için iletişime önem verebilir. Tüm Yay'lar da Özgürlüğü kısıtlayanlara itirazlar işe yarayabilir. Yeniden gündeme gelebilecek eski konular bu kez çözüm bulabilir.

Aşkta tereddüt duyanlar samimiyet ve güven artışıyla ilişkilerini sağlamlaştırabilirler. Bazı bekârlarda ise, geciken cevap veya teklif düşündürebilir.

OĞLAK

Yeni Ay Koç burcunda gerçekleşirken yeni haftaya giriyoruz. Ayrıca Satürn burcunuzda gerilemeye başladı. Kendi kararlarınızı kimsenin etkisinde kalmadan uygulama isteği duyabilirsiniz. Eminlik yeni şehir içi ve dışı bağlantıları başlatabilir. Gereksiz kişileri hayatınızdan çıkarabilir ve pozitif bir çevre için yola çıkabilirsiniz. Artabilecek pratik üretkenlik olaylara çözüm yöntemleri sunabilir. Israrcı davranışlar bildiğiniz yolda ilerlemenizle faydayla pekişebilir. Tartışma ve çekişmelerden kaçış kararı hep uyumlu ortamlarda bulunmayı çekebilir. Çevrenizde sevdikleriniz için gelecek planları yapıp onları çalışma ve mücadeleye teşvik edebilirsiniz. Yardımlaşma ve ortaklık isteği mümkün.

Aşka dair kısa yollar ve yeni tanışmalar mümkün. Bazı Oğlak'lar da şüpheye son verebilecek diyaloglar özelde mümkün. Evlilerde psikolojik sorgulama evliliği kurtarabilir.

KOVA

Yeni haftaya Koç'ta Yeni Ay'la giriyoruz. İfade yeteneğiniz artabilir ve çekingenliği terk edebilirsiniz. Pratik fikirlilik yerinde karar ve müdahaleleri getirebilir. İnsanlarla hareket ve aktivasyon artabilir. Beklentiler yükselip yeni fırsat alanları aranabilir. Yarım kalmış işler için yeniden ve daha kararlı yola çıkış mümkün. Geçmiş aldığınız dersleri kullanmanın vakti geldiğini hissetmeniz faydaları arttırabilir. Kilo kontrolü gerekebilir. Gevşeyip rahatlamanıza destek egzersiz yapmak isteyebilir ve spor molalarıyla pozitif enerji toplayabilirsiniz. Basamakları hızlı tırmanmayı istiyorsunuz. Ancak mücadelenin gerektiği yer ve koşullar sizi zorlayınca çoğunlukla vazgeçebiliyorsunuz. Bu yeni devrede çevrenizdekileri şaşırtabilecek kararlılık ve çaba sergileyip kararlı davranmanız mümkün.

Aşkta, karşılıklı anlayış artışı sevdiğinizle size gizlenmiş bazı incelikleri fark ettirebilir.

BALIK

Merkür Retro'su nihayet geride kaldı ve yeni haftaya Koç burcundaki Yeni Ay'la giriyoruz. Kararlılık ve kendinden eminlik belirgin artabilir. Ertelenmiş randevular veya girişimler için yola çıkılabilir. Ortak çalışmalar ve karşılıklı destek mümkün. Bizzat bazı yerlere başvurup mesleki destek isteyebilir buna bağlı faydalı pozitif fırsatları yakalayabilirsiniz. Şehir dışı bağlantılar için iletişim trafiği mümkün. Artık ikiyüzlü kişileri elediniz ve çevresel değişikliği daha sağlam tanışmalarla pekiştiriyorsunuz. Sevindirici ve umut vaat eden tanışmalar keyif verebilir. Kısa yolculuklar pozitif buluşmaları getirebilir. Yenilik isteği iş ve kariyere yönelik adımlarda daha cesur davranışlara yol açabilir. Şimdilik prensipte anlaştığınız bazı kişilere yönelik araştırma yapıp etraflıca inceleyebilirsiniz.

Aşkta, ertelenmiş buluşmalar ve randevular için yola çıkış mümkün. Süregelen ilişkilerde hoşgörülü yaklaşım pozitif gelişmeleri çekebilir. Bekarlar yine yakınların yoğun evlilik ısrarıyla karşılaşabilirler.