Bursa
Parçalı Bulutlu
enBursa Haber
Evrim Turgut
Evrim Turgut

Haftalık burç yorumları (14-20 Mayıs 2018)

13 Mayıs 2018 Pazar, 16:09

Merhaba enbursa.com okurları...

Yeni haftada Boğada çok önemli gezegen hareketleri var. Uranüs ve Yeni Ay, aynı gün Boğada. İşte haftalık burç yorumlarım...

KOÇ

Değerli Koç'lar yepyeni haftadan Merhabalar! Bu haftanın sonuna dek Güneş yine Boğa burcunda ilerliyor. 15 Mayıs 2018 Boğa burcunda hem Yeni Ay gerçekleşiyor, hem de Uranüs Boğa'ya geçiyor! Ani öfkelere kapıldığınızı hemen her hafta uyarı şeklinde burcunuzda belirtiyorum. Bu devrede gerginliğe kapılıp tüm gemileri anlık sinirle yakmamaya çalışmanız zararları önleyebilir. Zaten sonra pişman olup üzülebilen burçsunuz! Şimdilik rutin işlere yönelip maceracılıktan kaçınmak fayda getirebilir. Fikirlerinizi karşı tarafa aktarmakta zorlanabilirsiniz. Daha önce birlikte çalıştığınız bazılarından kopmanız mümkün. Beklemediğiniz konukları ağırlayabilirsiniz. Uzak arkadaşlar eliyle öneriler veya aracılık istekleri gelebilir. Parada gecikme mümkün. İmza gerektiren konular için inceleme isteğiniz taraftarı bekletebilir.

Aşkta, işten etkilenip bazı sorumluluklardan kaçış mümkün. Heyecan veya romantizm eksikliği de konuşulabilir.

BOĞA

Değerli Boğa'lar yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş burcunuzda haftanın sonuna dek ilerlemeyi sürdürüyor. Bu yeni haftada burcunuzda gökyüzü hareketliliği yoğunlaşıyor! Uranüs 15 Mayıs 2018 burcunuza geçiyor. Ayrıca aynı tarihte Yeni Ayda burcunuzda gerçekleşiyor. Birikip aniden patlama misali öfke krizleri burcunuzda mevcut! Komşu burcunuz Koç gibi siz Boğa'lar da bu devrede sakin davranıp hümanist yapınıza uygun hareket ederek dargınlık veya zararları önleyebilirsiniz. Ruhsal ve bedensel yorgunluk hali hissedebilirsiniz. Buna rağmen mevcut işleri daha iyi duruma getirmenin gayreti mümkün. Tavırları net dostlarla yola devam etmenin kararı bazılarını eletebilir. Uranüs'ün etkisi yeniliğe yol açabilir. Farklı fikirlerle buluşmanız faydalı ipuçlarını yakalatabilir. Çevrenizi işte atikliğe teşvik edebilirsiniz. Yakın arkadaşlara ve dayanışma ortamlarına duyduğunuz ihtiyaç artabilir.

Aşkta, zihinlerdeki bazı sorulara cevap aranabilir. Karşılıklı anlayışla orta yolda buluşma isteği mümkün.

İKİZLER

Değerli İkizler, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş komşu burcunuz Boğa'da hafta bitene dek ilerliyor. Yine bu hafta Boğa gökyüzü hareketlerinde çok yoğun! 15 Mayıs 2018 Uranüs Boğa'ya geçiyor. Yine aynı gün Yeni Ay Boğa'da gerçekleşiyor. Alışılmış kalıpları artık uygulamak istemeyebilirsiniz. Ancak aceleden kaçınmanız fayda getirebilir. Ortaklar arasında fikir ayrılıkları ve buna bağlı uzlaşma arayışı mümkün. Zihinsel zenginliğiniz artabilir. Yeni girişimler için kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Size güvenenleri daha çok önemseyip, sistemli hareket edebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarına yönelik motivasyon gayretleri mümkün. İletişimde şefkat duygunuz ağır basabilir. İstikrarlı ruh haliniz arkadaşlarınızın da ilgisini çekerek hayranlığı artırabilir. Yakınların ve aile içi sevdiklerinizin sorunlarını dinleyebilirsiniz.

Aşkta, detaylar ve endişelerin sorgulanması yorabilir. Ayrıntıda ısrarı bir yana bırakıp olayları doğal akışına bırakmanız fayda getirebilir.

YENGEÇ

Değerli Yengeç'ler, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa'da ilerlemeyi bu haftanın sonuna dek sürdürüyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa burcunda gerçekleşirken, yine aynı tarihte Uranüs Boğa burcunda geçiyor. Pozitif düşünce ve motivasyonu rehber edinmeniz fayda getirebilir. İşte bazı arkadaşların anlamak istemediği konularda, müdahalenin gerekliliğini düşünüp orta yolu bulmaya çalışmanız fayda getirebilir. Yeni çevrelere açılma mümkün. Her konuda yerinde ketum ve sürekli temkinli davranmak, fayda getirebilir. Grup çalışmalarında bazı arkadaşların isteksiz davranışları yorabilir. Ancak yine de, sözleriniz pozitif yönde etki edip gönül kazandırabilir. İmza gerektiren konular meşgul edebilir. Mali kazançların artması için yeni yollar açılabilir. Savurgan yakınlarınızı eleştirebilirsiniz.

Aşkta, gerginliği geride bırakıp yeni gelişmelere yönelmeniz mutluluğu arttırabilir. Aile ve sevenler arasındaki diyaloglarda çözüm arayışı mümkün.

ASLAN

Değerli Aslan'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa burcunda bu haftanın sonuna dek ilerlemeyi sürdürüyor. Yine Boğa burcunda bu hafta iki önemli gökyüzü hareketi gerçekleşiyor. 15 Mayıs 2018 hem Yeni Ay Boğa'da hem de Uranüs Boğa burcuna geçiyor. Zorlu konularda direnip devam etmeniz takdir toplayabilir. Böylece çıkış yollarını ısrarcılıkla yakalayabilirsiniz. Dürüst davrandığınız için saygınlığınız artabilir. İşte gerekli desteği almak için önemli görüşmeler yapabilir ve samimiyetinizle karşı tarafın desteğini çekebilirsiniz. Tarafsız gözlemle geçmişle zihinsel hesaplaşma mümkün. Fayda getirebileceğinden bu geçişte kimseden etkilenmeden kararlarınızı almanız sorunları çözümleyebilir. Yenilikler iyice şekillenmeden konuşmamayı seçebilir ve bazı yeniliklerin ilk planlarını sessizce yapabilirsiniz. Sosyal alanda çevrenizin genişlemesi ve buna bağlı yeni tanışmalar mümkün. Felsefi konularda sohbet ortamları mümkün.

Aşkta, hatadan uzak durmanız için, iyice düşünmeden hareket etmemeniz gerekebilir. Zira anlık gerginliğin hata yaptırması mümkün.

BAŞAK

Değerli Başak'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa'da bu yeni haftanın sonuna dek ilerliyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa burcunda gerçekleşiyor. Yine aynı tarihte Uranüs Boğa'ya geçiyor. Özgüven artışı belirginleşebilir. Ön planda yer almayı ve beğenileri üzerinize toplamayı seven karakteriniz var. Rakiplerinizin artması mümkün ancak kararsızlıktan kaçınmanız fayda getirebilir. Daha çok başarıya yönelik değişim isteği mevcut trafiği hızlandırabilirsiniz. Çalışma isteği artabilir ve eski ortaklar veya bağlantılarla yeniden buluşabilirsiniz. Güvendiğiniz iş arkadaşlarından destek istemeniz mümkün. Hukuki konularda zamanlama hatası yapmamak için avukat veya bilirkişilere danışmanız fayda getirebilir. Para tasarrufu bazı harcamalardan vazgeçmenizi gerektirebilir. Yabancı dil kurslarına ilgi artabilir. Eklemlerde küçük ağrılar ve halsizlik mümkün.

Aşkta, sevdiğinizin bazı sorumlulukları üstünüze yıktığını düşünebilirsiniz. Hataları karşılıklı incelemeniz dengeyi arttırabilir.

TERAZİ

Değerli Terazi'ler, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa'da bu haftanın sonuna dek ilerlemeyi sürdürüyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa'da gerçekleşecek. Yine aynı tarihte Uranüs Boğa burcuna geçiş yapıyor. İşte anlaşmazlıkları çözümleyebilir ve kararlılığınızı sürdürebilirsiniz. Ancak kısıtlayıcı şartlar, maddi konularda tedirginliğe yol açabilir. Güven konusunda endişeler tedbirliliği arttırabilir. Başkalarının ne dediği ve düşündüğünün iş ve kariyerde bu devrede önem taşıması mümkün. Yurt dışı bağlantıları yapabilirsiniz. Negatif ortamlar ve kişilerden özellikle uzaklaşma isteği, bazı davet veya buluşmaları iptal ettirebilir. Hırsınızı kontrol etmeniz ve ani öfkelerden kaçınmanız daha faydalı bağlantılara zemin hazırlayabilir. Strese karşı, hafif sporlar ve hobi kursları tamda siz Terazi'lere uygun düşebilir.

Aşkta, kıskançlık siz Terazi'leri özelde pozitif körükleyebiliyor. Ancak dozu ayarlamayı da biliyorsunuz. Esprili tavırlarla kontrol mümkün.

AKREP

Değerli Akrep'ler, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa burcunda bu yeni haftanın sonuna dek ilerliyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa burcunda gerçekleşiyor. Yine aynı tarih ve aynı burç Boğa'ya Uranüs geçiş yapıyor. İşte fedakârlık gerektiren konuları ikinci plana atmaya çalışabilecek iş arkadaşlarına sitem ve hatırlatma yine size düşebilir. Zaten idealist ve disiplinli tarzınız çevrenizdekilerin bazı müdahaleleri sizden beklemesine yol açabiliyor. Daha önce konuşulan projeleri reele geçiş için otoritelere açmanız mümkün. İşte yeni ortak çalışmaların fayda getireceğini fark edebilir ve kısa yolculuklarda fırsat yakalayabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz kişilerden randevu talep edebilirsiniz. Artan cesaretiniz ve özgüvenli tavırlarınız burcunuza uygun enerjiyle yansıyıp, dikkatleri çekebilir.

Aşkta, bazı özel sorunlar için çözümün artık gerekliliğini hissedebilir ve sevdiğinizle açıkça konuşabilirsiniz. Ortak fikir birlikteliğine dair diyaloglar mümkün.

YAY

Değerli Yay'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa burcunda bu haftanın sonuna dek ilerlemeyi sürdürüyor. Boğa burcunda 15 Mayıs 2018 iki önemli gökyüzü hareketi gerçekleşiyor. Aynı tarihte Yeni Ay Boğa'da ve Uranüs yine Boğa burcuna geçiyor. Düzenli çalışmanız ve çevrenizden de bunu beklemeniz bu devrede mümkün. Ancak, hoşgörülü yapınız bazen iş düzenli ortam isteğine gelince değişebiliyor. Başkalarını da mutlaka kendinize benzetme hatasına düşmeden ilişkilerinizi sürdürmeniz gerekebilir. Ortaklarla problemler yüz yüze konuşulabilir. Aracıların bazı mazeretlerini gereksiz bulmanız ve buna bağlı ilave yolculuklar mümkün. Zamanında fırsatları yakalamak için erteleme ve ihmalcilikten kaçınmalısınız. Kaslarda zayıflık ve özellikle masa başı işlerde çalışanlarda bacaklarda dolaşım sorunları mümkün. Hafif eklem egzersizleri fayda getirebilir.

Aşkta, dürüstlüğü savunan yapınız daha da yoğunlaşabilir. Küçük hata veya yalanları fark edip sevdiğinize açıkça tepki vermeniz mümkün.

OĞLAK

Değerli Oğlak'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Boğa burcunda Güneş bu haftanın sonuna dek ilerlemeyi sürdürüyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa'da gerçekleşiyor. Uranüs ise aynı tarihte yine haftanın en aktif gökyüzü hareketinin ev sahibi Boğa burcuna geçiş yapıyor. Başarıya endeksli ve her daim hırslı yapınız var. Ancak bu durum kıskançlıkları da beraberinde getirebiliyor. Gizli düşmanların engel çıkarmaya çalışması ve buna bağlı gecikmeler mümkün. Meşhur ketumluğunuzu bazen artırmanız fayda getirebileceğinden, özellikle bazılarından yaptıklarınızı gizlemeniz fayda getirebilir. Dedikoduya duyduğunuz tepkiyle bazılarına sert çıkış mümkün. İhmal edilen tasarılar yeniden konuşulup uygulamaya geçilebilir. Pratik beceriye yönelik iş arkadaşlarınıza tavsiye vermeniz ve grup çalışmalarında önderlik pozitif dönüşle moral artırabilir.

Aşkta, beğeninizi belli etmeniz ve buna bağlı yakın dostların aracılığı mümkün. Bazı beraberliklerde acele kararlar dargınlıkları getirebilir.

KOVA

Değerli Kova'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa burcunda bu haftanın sonuna dek ilerliyor. 15 Mayıs 2018 Yeni Ay Boğa burcunda gerçekleşirken yine Boğa'ya aynı gün Uranüs geçiş yapıyor. Para ve finans konularında pozitif gelişmeler mümkün. Ancak alışveriş isteğinde artış ortaya çıkabilir. Eve ve aileye yönelik konuların öne çıkabileceği ve yuvanızda bulunmaktan keyif alabileceğiniz devre start alabilir. Şimdilik bazı plan ve tasarıları bekletebilir ve yolculukları erteleyebilirsiniz. Geri dönüşler hem iş, hem arkadaşlıkta mümkün. Hisleriniz güçlenebilir ve insanları daha iyi tanıyabilirsiniz. Ketum davranmanız ve herkese hemen güvenmemeniz yanılgı ve zararları önleyebilir. Etkileyiciliğiniz ve öz güveniniz artabilir. Şimdiye dek sergileyemediğiniz kabiliyetlerinizi sergileyebilir ve yeni faydalı dostluklar kazanabilirsiniz.

Aşkta, bu devrede özel ilişkiler ilginç tezatları getirebilir. Bazılarınız yeni ve etkileyici kişilerle tanışabilirken, bazılarınız da yenilerden hayal kırıklıklarına yakalanabilirler.

BALIK

Değerli Balık'lar, yepyeni haftadan Merhabalar! Güneş Boğa burcunda bu haftanın son gününe dek ilerlemeyi sürdürüyor. Yeni Ay 15 Mayıs 2018 Boğa'da gerçekleşiyor. Yine aynı tarihte, aynı burç Boğa'ya Uranüs geçiş yapıyor. Su ailesinin en temel özelliği duygusallık ve romantizm bu devrede siz Balık'lar da zirve yapabilir. Yeni çevrelerle tanışabilir ve sosyal yönünüzü geliştirebilirsiniz. Artık planladıklarınızı reelde sergilemek için yola çıkabilir ve yeni dostlardan destek alabilirsiniz. Mantıklı ve zamanında atılımlar faydalı sonuçlar getirebilir. Yatırım konularında istikrarlı davranmanız sayesinde, moraliniz artabilir ve daha dinamik çalışabilirsiniz. Bazılarınız daha önce ters düştükleri kişilerle bu defa ortak fikirde buluşabilirler. Bilgi artışı, eğitim konularına yönelim ve yeni kurs kayıtları mümkün. Aile içi ilişkiler pozitif bağlılıkla artabilir. Yakınların desteğiyle moral artışı mümkün.

Aşkta, hislerde artış mümkün. Sevdiğinizin sizden gizlediği sorunları varsa fark edebilir ve pozitif adımlarla uyum artışı için diyalog arayabilirsiniz.