Bursa
Açık
30.6°
Esat Kaplan
Esat Kaplan
esatkaplan@enbursa.com

Türkiye onları konuşuyor, onlar Elif Ece'yi

11 Eylül 2019 Çarşamba, 18:48

Ankara Tandoğan'da 8 Eylül'de yapılan EYT mitingini anlatırken, "... Kısacası memleket gibi, binbir çiçekli Anadolu gibilerdi... Vefalı bir kalabalıktı Tandoğan'daki..." diye yazmıştım.

Bugün akşam saatlerinde, TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV canlı yayınında bir izleyici sorusu üzerine, bizim enbursa'da günlerdir yazıp çizdiğimiz son gelişmeyi aktarınca EYT konusu bir anda ülke gündemine oturdu.

Gelişmeleri biliyorsunuz, uzatmaya gerek yok!

Ben bambaşka bir konudan söz edeceğim. Ki o konu EYT'lilerin nasıl gerçekten "kardeşlik" hukuku içerisinde birbirlerine bağlandıklarını, nasıl vefalı ve olgun bir kitle olduklarını, gerçekten de nasıl binbir çiçekli Anadolu'yu yansıttıklarını gösteriyor.

Sosyal medyayı son derece etkin kullanan EYT'liler, her akşam Twitter üzerinden bir çeşit sanal miting yapıyor. Her gün bir "etiket/slogan" belirleniyor, sosyal medya kullanıcıları da o etiketi kullanarak, düşüncelerini paylaşıyor.

EYT'nin böylesine gündem olduğu, sayıları 5 milyonu aşan kitlenin gelen haberlerle bu derece umutlandığı bugün Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) belirlediği etiket ne oldu dersiniz?

"#ElifEceyeUmutOl"

Evet, aynen böyle...

EYT'liler Türkiye'nin gündemine oturdukları, bugüne kadar kendilerini görmezden gelen medya organlarında bile haber oldukları bugün, sadece Elif Ece'ye umut olmak istiyorlar.

Derneğin bütün EYT'lilere mesajı şöyle:

"EYT'li kader arkadaşımızın evladına A Grubu RH (+) kan aranıyor. Evladımıza bu kanın bulunmasından önemli bir meselemiz olamaz. Tweet atmak yeterli değil, sonuç almalıyız, kan vermeye gidenlerin bu tweetin altına bilgi vermelerini rica ediyoruz."

Tekrar etmekten, altını çizmekten kendimi alamıyorum:

"Evladımıza bu kanın bulunmasından önemli bir meselemiz olamaz."

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak da görüntülü bir mesaj paylaşıyor Twitter hesabından...

"Çocuklarımız her şeyimiz, çocuklarımız geleceğimiz. Lütfen, lütfen her şey çocuklarmız için" diyor...

Bir EYT'linin evladı olan 10 yaşındaki Elif Ece Yıldırım, Antalya'da Medicalpark Hastanesinde tedavi görüyor.

Elif Ece'nin ışık saçan yüzüne, hayata gülen gözlerine baktıkça insanın kuş olup Antalya'ya gidesi, ne kadar kanı varsa veresi geliyor!