Bursa
Açık
31.7°
Esat Kaplan
Esat Kaplan
esatkaplan@enbursa.com

Marzinc'den cevap ve düzeltme!

04 Ocak 2018 Perşembe, 17:22

"Sn. enbursa.com site yetkilisi,
18.12.2017 tarihinde internet sitenizde yayınlanan ve halen yayında olan "Marzinc zehirli atıklarını Bursa'ya mı gönderiyor?" başlıklı haberde gerçeğe aykırı ve müvekkil firmanın tüzel kişiliğine zarar verecek boyutta ifadeler yer almaktadır.
Haberde isimlerine yer verilen Osman Okuroğlu ve Ahmet Aydın'ın vefatlarının Marzinc' te çalışmaları ile bağlantılı olduğunu ortaya koyabilecek hiçbir somut veri veya bir mahkeme kararı mevcut değildir.
Yine haberde ismi geçen Hamza Settaş müvekkil firmada çalışmamıştır. Kendisi Kardemir A.Ş.' de çalışmakta iken 15.11.2014 tarihinde geçirdiği iş kazası sonucu vefat etmiştir.
Bu sebeplerle, hiçbir doğruluk payı bulunmayan ve tamamiyle müvekkil firmayı karalamaya yönelik olarak yapılan bu haberinizle ilgili, 5187 Sayılı "Basın Kanunu" ve 5651 Sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" gereğince; bir tekzip yayınlayarak, haberi en geç 24 saat içinde sayfanızdan kaldırmanızı ve tarafımıza bilgi verilmesini,
Aksi takdirde haberin kaldırılmasıyla ilgili hukuki süreç başlatılacağını,
Bilgilerinize sunarım.
Saygılarımla,
Zübeyir ÖZAKCA | Z&M Hukuk Bürosu | Avukat"