Bursa
Açık
3.4°
Didem Çelik
Didem Çelik

EN ÖN: Tabii ki varım...

03 Aralık 2018 Pazartesi, 15:41

"Olur" dedim, "Yazarım" dedim, "Severek"dedim. İnandım ve "Varım" dedim.

Bu teklif geldiğinde heyecanlanarak, hiç düşünmeden "Varım" dediğim için çok pişman oldum. Üç senedir köşe yazmıyorum ve aslında unutulmuş bir meleke olabilir, diye kaygım olmadı değil.

Konuyu aramızda dün konuştuk, bu sabah saat 07:20'de "En Ön" diyerek uyandım ve hemen bilgisayarımı kucağıma alarak, mutfak masasında!..

Kimseleri uyandırmadan, tutamadığım parmaklarımı serbest bırakmak istedim.

"enbursa.com için özel bir isim olsun" dedim ve "En Ön" diye uyandım.

İtiraf ediyorum, hiç isim düşünmedim, "Ezber Dışı" olur, diye çıkmıştım ofisten. "EnBursa" güçlü bir isim, imaj ve proje. Nasıl oldu da "En Ön" diye uyandım ve şu an parmaklarımı tutamıyorum - ki beni bir görseniz, bu ilk yazım ve "En Ön"ün de bir öyküsü var.

Bu ilk paylaşımda size tamamen içten bir merhaba demek istedim.

Sonra...

İleride hatırlamazsam "En Ön" nereden geldi, diye de belgelemek istedim.

"Ezber Dışı"nı da soruyorlar ve ben hakikaten hatırlamıyorum.

Yüzlerce köşe yazdım ve o köşelerin adını bulurken ne alemdeydim ve ne hissettim bilmiyorum.

"En Ön" için artık bu belgeli!..

Bir pazar sabahı, toplantının ertesi günüydü ve "En Ön" diye uyandım. Ohhh, işte budur.

Ne demeliyim?

"Merhaba İlham Bey... Buyrun buyrun, lütfen çekinmeyin, en öne geçin, oturun, bakın keyfinize. Yeni maceralar yaşayacak, yeni kelimelere ilham olacak, en önden benimle yeni hikayelere kaynak olacaksınız. Buyurun... "

Sadece parmaklarıma, hissettiklerime ve içten samimi duygularıma güvenerek "En Ön"e oturup izlemeliyim. Keyifli, düşündüren, aşkla, inanarak, okunası ve tabii ki güncel yazılar paylaşarak...

"En Ön"ün ilk buluşmasında sizleri fazla düşündürüp, yormak da istemem. Sadece bir içten, sımsıcak ve kocaman sarılarak "Merhaba" demek istiyorum.

Tekrar tuşlarla buluşmak, yazılı basının bir parçası olmak, parmaklarımı ve beni çok mutlu etti. Bu kadar özlediğimi kulak ardı etmiş, hafiften de kendimi kandırmışım. Hep birlikte oturalım şimdi en öne ve keyifle seyreyleyelim.

Bu anlamda, bana güvenen Uygar Külhaşoğlu ve tüm Uygar Medya çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Akışımız güçlü olsun, hayırlı olsun hepimize, umarım yapılanmanız adına ben de güç verebilir, sizinle uyum içinde faydalı projelere imza atabiliriz.

Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin.

En Ön: En önceliğiniz inanmak olsun, sevgi olsun, aşk olsun...