Bursa
Açık
32.8°
Didem Çelik
Didem Çelik

EN ÖN: Doğaüstü güçlerim yok benim

06 Mart 2019 Çarşamba, 10:29

Bu yazı dizisinin adını "En Ön" koymuştum ve bu ismi çok beğeniyorum. Çünkü, hayata dair, misyon ve vizyonum adına en önceliklerimin farkındayım. Bunları da önemsiyorum. Hayatın her yönünü seviyorum, şikayet etmekle, hatta olayların daha değişik olmasını istemekle vakit kaybedemem. Zamanın bize verilmiş en kıymetli unsur olduğuna inanıyorum.

Çok açık ve dürüst konuşmayı önemsiyorum. Benimle de öyle konuşulmasını isterim. Samimi hisler iletişimin en cici kısmı... Olumsuzluk olsa dahi eğer içinde samimiyet var ise her zaman kabul görebilir. Vermek istenilen mesajı başkalarını memnun etmek ya da üzmemek adına arkalara gizlenilmeyen, cesurca kurulan ilişkiler güçlüdür diye düşünüyorum. Gülmeyi ve başkalarını güldürmeyi çok severim. Gülmek bir kişiye verilmiş en güzel mimik bence ve herkese çok yakışıyor. Ayrıca bulaşıcı.

Hayatın doğal yanlarını yaşamaktan büyük keyif alıyorum. Gün batımını izlemek, deniz kenarında bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, doğanın kokusunu hissedebildiğim zaman şükran duyarım.

Karşımdaki kişileri iyi anlamaya çalışırım. Gereksiz kavgalardan hep kaçarım, asla taraf olmam ve haklı çıkmaya çalışmam. Konuyu uzatmaktan hiç hoşlanmam. Fikrimi, bilgim varsa ve inanıyorsam mutlaka söylerim. İkna olabilirim, fikri sabit hiç değilim. Yenilgiye uğrarsam, karşı tarafın elini sıkarak tebrik ederim. Kazanmak için değil, anlamak istediğim için fikir alışverişine girerim. Özgürlük dürüstlükten gelir benim için. Doğruyu söylediğim zaman, yanlış olsam dahi kendimi rahat hissediyorum. İnsanlar hakkında konuşmayı hiç sevmem, insanlarla konuşmayı tercih ederim. Analiz yaparım, ancak yargılamam. Üstün titizlik ve düzenlilik ruhuna da giremiyorum. Verimli yaşamaktır önceliğim.

Enerjimin yüksek ve hızlı olduğunu bilir dostlarım. Doğaüstü bir güç değildir aslında bu. Özü, yaşamı ve yaşam içindeki aktiviteleri sevmemin sonucudur. Aşk ve heyecan her attığım adımda olmalıdır. Kararlarımı heyecan duyabileceğim adımlarla atmayı severim. Tercihlerimi yaşamak en önemli özgürlüğümdür. Yanımda işlerine mutlaka benim kadar heyecanlanacak insanlar olmalıdır. Ekip arkadaşlarımın bir işi ne kadar bildikleri değil, benim kadar heyecanlı olmalarını önemserim.

Başarısız olmaktan asla korkmam. Fazla risk de alamam zaten. Her türlü kararımda, analizimi yapar, ciddiyetle kendime uygun olup olmadığına karar veririm ve genelde müteşebbisimdir.

Kendimi çok fazla savunamam, haksızlığa uğramış olsam dahi. Basitçe farklı olduğumuzu kabul eder, bulunmam gereken yerimi tespit ederim. Eğer mutlu, huzurlu ve en önemlisi güvende hissetmezsem uzaklaşmak benim için an meselesidir. Bunu karşı tarafı ikna ederek kazanmaktansa, yok olduğum için genelde kendimi kazanmış sayarım.

İşte böyle değişik önceliklerim var benim. Mutluluğum, özgürlüğüm ve huzurum... Gerisi bana çok teferruat gelir. Komik bir dünyada, neşeli insanlarla olmayı temenni ediyorum.

En Önce:Sağlık ve aileyi es geçemeyiz. İman edelim, çalışalım, üretelim, para kazanalım ve eğlenelim.