Bursa
Açık
4.2°
Didem Çelik
Didem Çelik

EN ÖN: Ballı kırmızı nar

11 Aralık 2018 Salı, 12:18

2018 yılının son ayının yazısını yazdığıma inanamıyorum. Aralık ayı geldi ve yeni yıl için hazırlıklar başladı. Ben sanırım hala Nisan modundayım. Benim algılarım biraz daha yavaş ve geç geliyor. Sanki zaman ne kadar hızlı ilerliyor gibi klişe bir laf bile zayıf kalacak bu gidişle. Vitesi boşa alınmış bir arabanın yokuş aşağı inmesi gibi, kontrolsüz ve heyecanlı.

Belki de o yüzden bana her şey çok kıymetli geliyor, ya da bir o kadar önemsiz. Her şey ne kadar mühimse, bir o kadar değersiz. Motivasyon ve coşkuyu kaybetmeden her an el çırparak yaşama heyecanımı kaybetmek istemiyorum, her türlü koşula rağmen. Sanırım kırk yaş sendromu bu, kırk dırt...

2018 ile güzel vedalaşmak istiyorum. Acı tatlı günlerimiz oldu herkes gibi. Ama 2018 senesi içinde aldığım her türlü kararın, her türlü yaşanmışlığımın, her ne şekilde olursa olsun hatalarımın arkasındayım. Benim için, biraz eleme senesi oldu ama rahatlamadım da diyemem. Kararlarımı bilinçli aldım ama biraz radikaldi. Alışkanlıkları değiştirmek her türlü zor. Ama rahatım. Çünkü onlar benim kararlarım ve paylaşımlarım.

2019'u da kucak açarak sevgi ve aşk ile karşılamak istiyorum. Kaderime ve geleceğime güveniyorum. Sınavlarımı hep olumlu çağırıyorum. Bekliyorum, istiyorum ve güveniyorum.

Sabır, şefkat, başarı, sağlık, güvenlik, güç, iç serinliği, şans, dostluk, sevgi, huzur, saygı, istikrar, sadakat, vicdan 2019'da her an bizlerle olsun.

Ballı kırmızı narın tadını çıkarın, koklaya koklaya yiyin ve yaşadığınızı hissedin. Elleriniz yapış yapış olduğu zaman, bir süre yıkamayın ve hayatta olduğunuzu hatırlayın bir kez daha. Aralık ayı bu yılın son ayı olmakla beraber, yeni, kocaman umut dolu bir senenin başlangıcı sayılır. Serin esintilere arkanızı hiç dönmeyin, açın bir Fransızca şarkı, sarı yaprakların dökülmesini, kışı karın esintisinde izleyin. Sıcak bir kahve alın ve aromasını koklayın. Bu size yeni dönemde iyi gelebilir.

Yaşadığınızı asla unutmayın ve bunun size tanınmış en büyük hak olduğunu bilerek tadını çıkarın. Tebessümle size verilmiş haklara bir kere daha bakın ve şükür edin.

Herkesin varlığı farkettiği ve bunu doğru kullanabildiği yarınlar diliyorum. Sevgi ve güvende kalın.

En Ön: En önce hayat size verilmiş en önemli hediye. Kıymet bilin ve her nefesin tadını çıkarın, ucuz nefesler almayın. Her bir nefesi alırken derinden çekin ve tekrar teşekkür etmeyi unutmayın, bu şans size verildiği için.