Bursa
Açık
31°
Ceyhun Sezer Coşkun
Ceyhun Sezer Coşkun

İnovasyon!.. Peki nasıl olacak?..

14 Şubat 2019 Perşembe, 19:07

Son yılların en trend kelimeleri arasında gösterebileceğimiz "inovasyon", dillere pelesenk olmuş bir kavramdan öteye ne kadar gidebildi?

"İnovasyon olmazsa olmazımız!.."

"İnovasyon bizim şirket mottomuz!.."

Bunlarla inovasyonun önemini vurguladık, ancak uygulamaya gelindiğinde, o en büyük soru ile karşılaşıldı.

Peki, ama nasıl?

İnovasyonu, sadece yeni bir ürün ya da hizmet geliştirmek değil, mevcut sistemin de iyileştirilmesi, kullanılan ürünün, hizmet kalitesinin geliştirilmesi şeklinde de uygulamak en doğrusu olacaktır.

İnovasyon temelinde bir süreç yönetimi, işletmenin kurumsal kültüre entegre edilecek bir bakış açısı olmalı. Çalışan farkı gözetmeksizin gelişim açısından oluşan tüm fikirlerin değerlendirilip, doğru iş modelleri ile birleştirilmesi gerekiyor. Fikirlerin gözardı edilip, tartışılmadığı bir inovasyon sürecinden verim beklemek, günü kurtarmaya yönelik bir çalışma yapmaktan öteye gitmeyecektir.

Unutmayın; birlikten kuvvet doğar!

SÜREÇLERİNİ YÖNETMEK İÇİN TEKNOLOJİDEN FAYDALANIN

Global markalara baktığımızda süreç yönetimleri ve iş takipleri için her birinin teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalandığını görmekteyiz.

İnovasyonu bir kurum kültürü olarak kabul edip buna göre yol almalarının yanı sıra bunu aynı zamanda yazılım ürünleri ile de destekleyip, süreçlerindeki her hareketi raporlamakta ve verim analizi yapmaktalar. Ürün yönetimi, süreç takibi ve pazarlama faaliyetlerindeki gelişimi izlemek için en doğru kanalın, uygun bir yazılım ürünü olduğunu bize ispatlamaktalar.

KENDİNİZE İNANIN!

İnovasyon sürecini oluşturmak ve sürdürülebilir hale getirmek için mutlaka büyük bir kurum olmak zorunda olmadığınızın farkına varın. Sürecin devamlılığını sürdürüp, işinize katkı sağlamak sizin elinizde. Bunu yaparken öncelikie lider olarak kendinize, akabinde ekibinize ve en büyük yardımcınız yazılım ürünlerine inanın.