Bursa
Parçalı Bulutlu
24.8°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Senin gibilere meydanı boş bırakanda kabahat!

29 Ocak 2020 Çarşamba, 23:20

Unutmak ne mümkün. 99 depremi sonrasında da kendini bilmez bazı hacı, hoca takımı çıkmış"çoğalan zina yüzünden Allah'ın gazabına uğradınız "diye fetva vermişlerdi ya..

Allah'ın insanlar için yarattığı dünyamızı şekillendiren en doğal doğa olayını cahilanece, kocakarı ağzı ile "zina ve eğlence düşkünlüğünün artışına" bağlamışlardı ya...

Aynısını şimdi de başında prof. ünvanı bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde öğretim görevlisi Prof. Dr. Bedri Gencer yaptı.

Sosyal medya hesabından dedi ki:

"Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, Ebola virüsü... Avustralya, Çin, gayretullaha dokundu, azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah'ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı"

El insaf... biraz edep yahu.

-Depremin küçük yaşta evlendirilmeyle, livatayla ne ilişkisi var?

-Orada enkaz altında can veren 41 masumun günahı ne?

-Şehvet duygularının doğal olayla bağlamak ne kadar ilim, bilim ve irfanla bağdaşır?

Hadi hoca böyle kendi aklınca ayet ve hadisleri yorumlayıp boyundan büyük laf etti etmesine de ona ders verdiren Türkiye'nin en nitelikli teknik bilim üniversiteleri içinde ilk sıralarda yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi'nin açıklamasına ne demeli?

" Üniversitemizde görevli bir öğretim üyesinin sosyal medyada yer alan, haddini aşan ve kabul edilmesi mümkün olmayan paylaşımına ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur" .

Hakkında inceleme başlatmışlar.

Oysa, gelen tepkiler üzerine bir bilim yuvasına yakışan anında bu hocayla ilişkisini kesmek olmalıydı. Hiç yakışmadı Yıldız Teknik Üniversitesi.

Üzüldüğüm bir başka noktada da şu:

"bu hocanın hepimizi derinden sarsan açıklamasından sonra gerçek bilim, ilim, irfan, sahibi başında prof. olan hiç bir hoca çıkıp da "Sen ne diyorsun Hoca efendi, milletimizi yanıltma "demedi.

KAY, KAY MİLLET DE SENİ KAYDIRACAK!

Tüm Türkiye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ sonrası Erzurum'da kayak tatiline çıkışını konuşuyor.

Daha doğrusu kayak yapmaya giderken şöyle bir uğrayıp timsah göz yaşı döktüğü Elazığ ziyaretini...

Ben de dün burada "Bari acımızın 7'sinin çıkmasını bekleseydin" diye eleştirmiştim.

Hadi madem böyle acemice siyasi halt ettin, (kendisini sevenler, toz kondurmayanlar öyle savunuyor ) Sayın İmamoğlu, sonradan çıkıp da "Çocuklar güzel eğleniyorlar dı bakmaya geldim" demeyeydin.

Hadi dedin, gelen tepkiler üzerine tatilini yarıda keseydin bari...

Hala gözümüzün içine soka soka, keyifli keyifli karda kayıyorsun. Bu gidişle millet seni kaydıracak farkında değilsin...