Bursa
Parçalı Bulutlu
25.3°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Osmangazi Belediyesi'ndeki değişim fark ediliyor!..

21 Mayıs 2020 Perşembe, 19:32

Salgın başladığı andan itilaren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediyenin tüm sosyal çalışmalarını dijital ortama taşıyarak iletişim kanallarını sürekli açık tutmasıyla dikkat çekiyor.

İş yerim ve evim Osmangazi ilçesinde olduğu için çevremden de bu anlamda çok olumlu tepkiler alıyorum.

"Osmangazi Belediyesi, son aylarda hem belediyecilik hizmetlerinde hem de coronovirüsle mücadelede çok iyi çalışıyor" deniliyor.

Hatta bana "Başkan ekibini mi değiştirdi?" diye soranlar da oldu.

Gerçekten de son dönemde Osmangazi Belediyesi her alanda kendini hissettiriyor. Ve yaptığı çalışmaları da anında yazılı ve sosyal medya mecralarına duyuruyor. Sadece Belediyenin basın ve halkla ilişkiler birimleri değil, son 3 aydır Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da şahsi hesaplarından tanıtım atağına geçmesi dikkat çekiyor.

Aynen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın her akşam twitter hesabından tüm Türkiye'ye duyurduğu corono verilerini yansıtan tablo gibi, Başkan Dündar da her akşam WhatsApp hesabından telefonlarımıza günün temizlik, hijyen, bakım, onarım, sosyal yardım, erzak, sıcak çorba ve gıda paket dağıtımları, park ve bahçe, çöp konteynerı ilaçlama, kamu kurum ve özel şirket ile ibadethane dezenfeksiyon çalışmalarını rakamlarla tablo olarak atıyor.

Günlük ve haftalık veri tablolarını, sokağa çıkma yasağının uygulanmasından önce uyarı içerikli video mesajları ve diğer bilgilendirme duyuruları içeriyor. Belediye hizmetlerinin tanıtımından, devam eden yatırımların aşamalarının yerinde incelenmesinden tutun da, öğrencilerin LGS ve YKS sınavlarına dair gerçek zamanlı deneme sınavlarının yapılmasına, Ramazan ayı etkinliklerindeki gönül sohbetlerine kadar etkinlikleri anında sosyal medya mecralarından duyurma yönündeki tanıtım ve şeffaflaşma atağı Başkan Dündar'ın isminini bu dönemde Bursa dışına da taşıdı.

Sosyal medya üzerinden tanıtımını yaptığı çalışma atağının, partisinin Ankara Genel Merkezi'nce de dikkat çektiğini belirtmeliyim.

Geçenlerde bir görüşmemizde "Sayın Başkan, sahada çok iyi çalışıyorsunuz" dediğimde, gayet kendinden emin "Biz her zaman bu şekilde çalışıyoruz, yaptığımız farklı bir durum yok" dese de,

Dışarıdaki görünüm hiç de öyle değil. Ya son dönemde coronovirüsle mücadelede belediyeler sürekli sahada oldukları için birebir ilişkiler ön plana çıktığından Osmangazi Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmalarında daha görünür, etkili ve hane halkına dokunur çalışma yürüttüler,

Ya da dijitalleşmeyle beraber sosyal medyanın önemini fark edip, atağa geçtiler.

Sonuçta hangisi olursa olsun Başkan Dündar'ın bir yıl önceki seçimlerde sıkça söylediği "ikinci dönem çalışmalarımız daha görünür olacak ve Osmangazi ile beraber Bursa'nın vizyonu değişecek, değişim ve yenilenme tüm ülkeden fark edilecek" sözleri yerine oturmaya başladı.

Osmangazi Belediyesi çalışmalarını artık daha geniş kitlelere daha rahat duyurarak etkin ve görünür olmayı başardı.