Bursa
Açık
15.5°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Ne oldu da "MERAL APLA" "MERAL HANIM" oldu?

08 Ağustos 2020 Cumartesi, 22:40

Bir kez daha siyasette "dün dündür, bugün bugündür" ilkesinin vuku bulduğunu görüyoruz.Daha düne kadar İYİ Parti ile Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı seçmeninin gözünde "kötü " idi. Çünkü MHP'den kopuş olduktan sonraki süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Akşener için demediğini bırakmadı.

"Hain"demişti, "bölücü" demişti, "vandal" demişti, karaktersiz fırıldak" demişti, "HDP ile kucak kucağa" demişti, "IP'de ülkücülerin ve milliyetçilerin yeri yoktur"demişti.

Pensilvanya'dan icazet aldığını bile iddia etmişti.

FETÖ ablası olarak itham ve zan altında bırakılmıştı.

Yine, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağında bile İYİ Parti'nin bulunduğu Yurtta Sulh Konseyi'nin Meral Akşener'i darbe sonrası Başbakan yapacağı bile dillendirilmişti.

////// ////// //////

Doğal olarak bu siyasi algıya iktidar partisinin seçmenleri de topyekün kapıldı.

Ve tabii AK trolları ile medyası da.

Şimdi hayretler içinde takip ediyoruz.

O dünün kötü ve evlatlıktan reddedilen çocuğu , bugünlerde bir kıymete bindi, bir kıymete bindi anlatmak mümkün değil... MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "EVE Dön" çağrısı ile bir anda İYİ çocuk olarak karşımıza çıkıverdi.

Düne kadar "FETÖ Ablası",Meral APLA", "İP "diye manşet atanlar da bugün "ah Meral Ablacım, Meral Hanım, İyi Parti İYİ ki var" manşetleri atmaya başladılar.

Sosyal Medyadaki AK trolleri de İYİ Parti ve Meral Akşener için beyaz bir sayfa açıp, methiyeler düzüyor.Hadi siyasi parti genel başkanlarının siyaseten bu "U dönüşleri tamam" da, "kabul de", anlıyoruz da peki bu kendini gazeteci olarak gösteren döneklere ne oluyor, işte orasını pek anlamış değilim.

Hangi yüzle bu kadar çabuk çark ettiler?

Bursa'da da örnekleri ziyadesiyle var.Bu zatlar, ben İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bursa 'da Kapalıçarşı programında gördüğü ilgiyi yazdığımda beni "AKEPE'li ilan edip, partiye zarar verdiğimi söylemişlerdi. Hadi buyrun bakalım, şimdi kim hain? Kim AKEPE'li?.

En azından IP, FETÖ APLASI değip şimdi kıvrım kıvrım kıvrılmıyorum.

AK PARTİ'NİN KURULUŞ YEMEĞİ 13 AĞUSTOS'TA

Ak Parti 14 Ağustos 2001'de kuruldu. Her yıl 14 Ağustos'ta parti teşkilatlarının ve halkın katılımıyla kuruluş yıl dönümü kutlamaları yapılırdı, bu yıl pandemiden dolayı öyle şaşalı ve halka açık kutlama yapmak yerine 13 Ağustos 'ta Ankara'da sınırlı sayıda davetlinin katılacağı bir kutlama yemeği verilecek.

Yemek için parti genel merkez yönetimine, il başkanlarına ve milletvekillerine davetiyeler gönderildi. Covid-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı her programda sağlık tedbirleri de üst seviyeye çıkarıldığı için, aynen 15 Temmuz Şehitleri Anma etkinliklerinde olduğu gibi bu özel yemek için de katılımcılardan covid 19 testi yaptırmalarının şart koşulduğu belirtildi.