Bursa
Parçalı Bulutlu
24.4°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Hiç değilse acımızın 7'sinin çıkmasını bekleseydin!

28 Ocak 2020 Salı, 22:58

Elazığ depreminden sonraki ilk birkaç saat içinde yardım için organize olan ve ekipleri ile tırları yola çıkaran belediyelerin başında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş vardı.

O gece ve sonraki gün İmamoğlu'nun bu duyarlılığı tam da bizim cephede kendisine karşı bir sevecenlik, bir yakınlık yaratmaya başlamıştı ki, yine eline yüzüne bulaştırdı.

Güya Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi insana dokunduğunu, gönüllere girdiğini ve milletinin derdiyle dertlendiği izlenimi vermek istiyor ama, gelin görün ki taklit olunca bir türlü aslı gibi olmuyor.

Birincisi;

Elazığ'a gitti ya. Çok da iyi yaptı.

Ben "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın orada ne işi var?"eleştirilerine katılmıyorum. Oraya Ağrı'nın, Urfa'nın belediye başkanı gidip yardım çalışmalarına katılıyorsa,18 milyonluk kentin belediye başkanı da siyasi kimliğine bakılmaksızın orada olmalı. Bu büyük felakette geldin, gelmedin,gittin, gitmedin ayrımı yapılamaz.

Ayrıca seçim dönemi nasıl Karadeniz'e gidip İstanbul'daki Karadenizlilerden oy istediyse, şimdi de İstanbul'da yaşayan Elazığlı hemşehrilerinin acısını paylaşmak için oraya gitmesi de çok doğal.

Keşke devletine güvenmiyor izlenimi vermeseydi.

Çünkü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu onun için "yardımların yerine varıp varmadığını kontrol etmek amacıyla gitti"açıklamasını yaparak, daha baştan geziyi baltaladı.

Demek ki niyeti kötüymüş.

Oysa İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında öyle sıkı ve disiplinli bir çalışma yürütüldü ve yürütülüyor ki, devlet hızlı refleksiyle bölgede hiçbir boşluk bırakmadı.

Yardımların yerine ulaşmaması diye bir olumsuz durum söz konusu değildi, zira gelen yardımların hepsi AFAD üzerinden bir disipline bağlanıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İkincisi;

Kameralar karşısında Elazığ'da incelemelerde bulunup, vatandaşlarla sohbet etti, onlara sarıldı, yanaklarını okşadı, çocukları kucağına alıp sevdi, üzüldü ya bu üzüntü duygusu da meğer kocaman bir yalanmış.

Keşke oradan çıkıp soluğu Erzurum'da Palandöken Kayak Merkezi'nde almasaydı iyiydi.

Ayıplamayı da geçtim. Günahtır günah.Madem çok duyarlı siyasetçisin, milletin derdiyle dertleniyorsun, üstelik bir de adını 2023 Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için geçirtiyorsun yakıştı mı şimdi sana İmamoğlu?

Bir ölünün bile yedisinin kırkının çıkması beklenir. Milletçe üzüntüye, yasa boğulduğumuz ve kenetlendiğimiz böyle acının üstünden daha 7 gün geçmedi.

Bari, 7 gün bekleyip öyle kayak merkezine gitseydin.

Sana oy verenler bunları görmezden geliyor ama, geri kalanı bir kere daha hayal kırıklığına uğrattın.

Gerçi daha önce de aynısını yapmıştın.

Hani İstanbul seçimlerini kazandıktan sonra ailenle Ege sahillerine tatile gitmiş, İstanbul 'u sel götürdüğü halde orada poz vermiştin ya, tepkiler üzerine İstanbul'a gelmiş bir iki olay incelemesinde görünüp yeniden tatiline devam etmiştin ya...