Bursa
Çok Bulutlu
25.5°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Cumhurbaşkanı'nın bu çıkışı erken seçim sinyali mi?

20 Kasım 2019 Çarşamba, 00:02

Türkiye'de konuşulmaya başlandığında geri dönülmesi mümkün olmayan 2 başlık var.
Biri zam, diğeri erken seçim.

Malum. Geçen Ağustos'ta dolar birden bire yükseldi, enflasyon canavarı hopladı. Petrolden, çaya, şekere, pazardaki meyve sebzeye, doğalgazdan elektrik ve suya kadar zam üstüne zam geldi.

Süreçte dolar düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabalarıyla faiz de indi. Ama fiyatı bir anda katlanan konfeksiyon ve gıda başta olmak üzere zamlanan temel ihtiyaç maddelerinin fiyatları asla inmedi.

Erken seçim de öyle.

Bir kere konuşulmaya başlanmasın. Mutlaka er-geç zamanından önce yapılıyor.

Demedi demeyin.

Şimdilerde daha da seslendirilmeye başlandı.

Kimine göre 2020, kimine göre 2021'de bir mutlak seçim yaşayacağız.

Suriyeliler, içinde bulunduğumuz işsizlik oranlarının yüksekliği, geçim derdi ve EYT'liler sorunu başlıca siyasi neden olarak toplumsal desteği arkasına almış ve muhalefetin eline vermiş durumda.

Bildiğim kadarıyla ilk olarak CHP dillendirmişti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu daha yerel seçimlerin harareti soğumadan teşkilatına erken seçime hazırlıklı olun mesajını vermişti.

Her ne kadar AK Parti ve MHP cephesi erken seçim söylentilerini şiddetle reddederek gündemimizde yok deseler de 24 Haziran erken seçimi dikkate alınarak, teşkilatların dinamikliği yeniden revize ediliyor.

Bunlardan biri kongreler öncesi il ve ilçe başkanlıklarında yaşanan istifalarla değişim operasyonu

Diğeri de dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti Grup Toplantısı'nda milletvekillerine yönelik yaptığı sert uyarı:

"Milletvekillerimizin kesinlikle seçim bölgelerini ihmal etmemelerini istiyoruz. Salı,Çarşamba, Perşembe günleri dışında her hafta seçim bölgelerine giderek, her zamanki uğradıkları yerlere değil, ilçelere, köylere, mahallelere kadar gidip, muhtarların, vatandaşların hatırlarını sorup,sorunları bize ulaştıracaklar".

Cumhurbaşkanı üstelik bu uyarısını birkaç defa farklı cümlelerle yineledi.

Artık varın gerisini siz değerlendirin...

HEY MAŞALLAH YATIRIM YAĞMURU BAŞLIYOR!

Eski Bakan Faruk Çelik'in 2011'de Bursa'dan Urfa'ya gitmesiyle beraber yatırım fakiri durumuna düşen güzel ve mağrur kentimiz son yerel seçimlerde Alinur Aktaş'ın Büyükşehir'i yeniden AK Parti'ye kazandırıp, elinde kalan en büyük il olmasıyla bir anda devletin de gözdesi durumuna geldi. Kısmetimiz öyle açıldı ki, son bir haftadır maşallah yatırım üstüne yatırım müjdeleri sıralanıyor. Önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bursa ziyaretinde Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin çevresinin açılması, Soğan'lıya

Millet Bahçesi, kentsel dönüşüm gibi büyük yatırım projelerinin TOKİ kanalıyla yapılacağı sözünü verdi.

Dün de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu kendisini ziyaret eden Vali Yakup Canbolat, milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a ilçelerde dahil olmak üzere Bakanlık tarafından 2020 ve 2021'de toplam 85 milyon liralık tesis yapacaklarını söyledi.

Tabii bu yatırım sözlerinin arkasındaki mimarı unutmayalım. Başkan Aktaş'ın ısrarla bakanlık kapılarını aşındırma marifeti var!..