Bursa
Açık
30.1°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Çok zor bir yazı...

28 Şubat 2020 Cuma, 23:32

Ne diyeceğimi, söze nasıl başlayacağımı inanın bilmiyorum. Acımız büyük. Sözün bittiği yerdeyiz. Sözün bittiği yerde elinde kalem olmuş ne fayda. Benim için çok zor bir yazı.

İdlib'de Mehmetçiğimizin uğradığı hain saldırı haberinin ardından 33 şehidimizle beraber ülke olarak yasa boğulduk. Bir tarafta Hatay Valisi'nin yaptığı açıklamalar, diğer tarafta sosyal medyanın yarattığı bilgi kirliliğinin belirsizliğinde zor ve uzun bir gece oldu.

Gecenin ardından gelen gün de uzundu. Nasıl bir hainliktir ki, karşımızda Mehmetçiğimizin üzerine yapılan hava saldırısı sırasında ambulanslarımızı bile vuracak kadar gözleri dönmüş caniler var.

Caniler diyorum çünkü ne olursa olsun savaşın da bir raconu vardır. Sivilleri, hastaneleri, ambulansları vuramazsın. O yüzden burada kim düşman kim dost anlamış değiliz.

Acımız büyük.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. Dualarım, dualarımız orada bulunan Mehmetçiğimizle, askerimizle beraber.

Hepimizin başı sağolsun.

***

Bu topraklarda evlatlarımızı şehit verdiğimiz böyle acılı günleri, ayları çok yaşadık. Nasıl ki 33 şehidimiz vatanı, bayrağı, devleti için canını feda ettiyse millet olarak bize de düşen en büyük görev onların acılarını yüreğimizde yaşarken, birlik ve beraberlik noktasında daha da kenetlenmemiz olacak.

Devlet şehitlerimizin kanını yerde koymamak adına gerekeni yapıyor. Bizler de bu doğrultuda sukunetimizi ve sağduyumuzu korumak zorundayız. Çünkü böyle günler tehlikeli. Bizi bölmek, parçalamak isteyenler için bulunmaz fırsat. 2 gündür sosyal medyada halkı sokağa çıkarma amaçlı paylaşımlar yapılıyor. Maksat bizleri galeyana getirmek.

Cumhurbaşkanı ve Başkomutana, Hükümete yönelik büyük itham ve tehditler, iddialar, tepkiler çığ gibi akıyor.

Mesele Erdoğan değil.

Mesele Türkiye.

Aman ha bu olumsuz algı yaratmaya yönelik tepkilere kapılmayalım. Gün siyaset yaparak ayrışma, hesaplaşma değil, devletimize sahip çıkma günü.

Gün devlet yöneticilerinin arkasında değil, yanında olma günü...

O yüzden öncelikle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 2 gündür yürüttükleri sağduyulu devleti sahiplenme politikasından dolayı tebrik ediyor, bir vatandaş olarak şükranlarımı sunuyorum.

Başka şehit haberlerinin gelmemesi dileğiyle yeniden hepimizin başı sağolsun.