Bursa
Açık
18.5°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Buradan size ekmek çıkmaz!..

05 Mayıs 2020 Salı, 23:55

Nihayet corono vakalarında geriye doğru düşüş başladı da rahat bir nefes aldık, ama bu düşen rakamlardan pek memnun olmayan bir kesim de var ki, ne diyeceğimi bilmiyorum...

Hani derler ya, denize düşen yılana sarılır. Onlar da bu iktidarın başarısız olması için tüm insani melekelerini bir kenara bırakıp, vaka ve kayıp sayılarının artması için sanki beklenti içindelermiş gibi bir havadalar. Çünkü vaka sayıları artarsa bu hükümet süreci başarısız götürmüş olacak ve toplumda tartışmaya açılacak.

O yüzden nerden tutturacaklarını şaşırıyorlar. Başından beri sürekli ortaya attıkları iddialar Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı tablodaki verilerin gerçeği yansıtmadığı. Hep bu noktadan dem vuruyorlar.

Allah korusun, böyle bir beklentiden medet umulur mu?

Daha yeni Türk Tabibler Birliği yaptığı açıklamada;

"Bakanlık neden Covid-19 ölümlerinde Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği uluslararası kodlamayı kullanmıyor. Vakalarla ölümler arasında bir parallellik yok" dedi.

Bu yöndeki ididalar pek çok defa Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya soruldu.

O da her defasında bakanlığın açıkladığı verilerin doğru olduğunu, arkasında farklı okumaların yapılmaması gerektiğini söyledi.

Nitekim bir konuşmasında da;

Dünya Sağlık Örgütü'nün iki kodlaması olduğunu, Türkiye olarak pozitif çıkan vakaları bu kodlamaya girdiklerini, testleri negatif çıkan ama corono semptomlarından dolayı hastanelerde tedavi görenleri bu kodlamaya almadıklarını anlatmıştı.

Yani ortada toplumun kafasını karıştıracak bir durum yok.

Yani diyeceğim o ki, bu kapıda boşuna beklemeyin. Buradan size ekmek çıkmaz!..

ŞİMDİ DE MAYA KARABORSADA!..

Corona salgınından dolayı evlere kapanınca mutfaktan çıkamaz olduk. Çok net söylüyorum, bu eve kapanma durumları 2 ay daha devam etsin, normalleşince açılan restoran ve lokantalar, fırınlar, pastaneler eskisi gibi iş yapamaz duruma gelecek.

Çünkü her birimiz neredeyse profesyonel aşçı olduk.

Marketlerde gıda ve erzak rafları sürekli yağmalanma pozisyonunda boşalıyor. Market çalışanları raflara ürün koymaya yetişemiyorlar.

Son 2 haftadır da hemen hemen hiçbir markette kuru maya yok. İnternette de neredeyse karaborsa durumunda. Normal dönemdeki satış fiyatını 2'ye, 3'e katlamış.

Alt tarafı maya bu diyeceksiniz de, hiç de öyle değil...

Sosyal medyada sanatçılar arasında moda oldu. Birbirleriyle ekmek ve pide yapma yarışı halinde foto ve video paylaşıyorlar.

Dün zincir marketlerden birindeki kasiyerle konuştum.

"Son dönemde kısıtlı geliyor, o da gelir gelmez hemen tükeniyor. Ençok aranan kuru gıda malzemesi."

Burdan anlayın artık, herkes ekmeğini, pidesini evinde kendisi yapıyor. Fırıncılara duyurulur!