Bursa
Açık
19.1°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Bu darbeci zihniyet triaj çadırlarına alınmalı!

02 Mayıs 2020 Cumartesi, 00:06

Bu ülkede corono salgınından daha tehlikeli bir virüs var. Hem de tescilli. Dönem dönem mutasyona uğrasa da gen dizilimi belli. 60'dan beri yakamızı bırakmıyor. Nasıl ki virüs bağışıklık sistemine saldırıyorsa bunlar da öyle... Ülkenin en zayıf anlarını fırsat bilip çıkıyorlar ortaya... Oysa en son ülkenin bağışıklık sistemi 15 Temmuz'da test edildi

Demek ki ders alınmamış!..

Şimdi de corono gündeminin yarattığı sağlık ve ekonomik sıkıntı ile psikolojik buhranı fırsat bilip milletin canıyla uğraşacaklarına, hükümeti düşürme operasyonlarıyla uğraşıyorlar.

Koyun can, kasap et derdinde.

Senaryo aynı, senaristler aynı, sadece aktörler değişik. Bu sefer CHP'nin 2 yaramaz çocuğu tam gaz sahaya sürüldü. Biri Özgür Özel, diğeri Canan Kaftancıoğlu. Son birkaç gündür arsızca bağırıyorlar:

"Bu hükümet gidici. Ya erken seçim ya da başka yollarla gidecek!"

Bir de devletin memurlarına gözdağı veriyorlar:

"Sarayın mı memurusunuz, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mi, tercihinizi yapın."

Yandaşçıları da okyanus ötesinden veriyor desteği. İçerideki kriptocular da öldüm, bittim, yandım, tükendim diyerek basıyor feryadı. CHP'nin trolleri de sosyal medyadan hükümeti itibarsızlaştırma operasyonunda gündem üzerine gündem yaratmak için çırpınıp duruyorlar.

Her ne kadar AKEPE gitsin deseler de onların tek derdi Tayyip Erdoğan. Onlara göre AKEPE etkisiz eleman. Nitekim AK Parti teşkilatları da bu ince operasyonları pek anlayamadılar ve anlayanı da her zamanki gibi 3 maymunu oynadı. AK troller de aldıkları paranın hakkını veremedi. Parti teşkilatından ilk açıklama Parti Sözcüsü Ömer Çelik'den geldi ama, teşkilatlarda tık yok. Neden sonra AK Parti İstanbul İl Başkanı çıkıp cevap verdi ama, atı alan çoktan Üsküdar'ı geçti Sayın Başkan.

Siyasette boşluk bırakmayacaksın. Darbe virüsü hastalıklı zihniyet. Salgından daha çok bu ülkeye zarar veriyor. Onlar yüzünden bir türlü normalleşemiyoruz. Hem demokrasiden bahsediyorlar, hem de demokratik yollarla gelmiş hükümeti seçimlerde deviremeyince, gayri meşru yollarla devirmek için şer güçlerinden medut umuyorlar.

Bu zihniyetin temsilcileri zehir saçıyorlar. Onların bir an evvel izole olmaları şart.

Hani Sağlık Bakanlığı virüs salgını başladığında büyükşehirler başta olmak üzere pandemi hastanelerinin önüne triaj çadırı kurmuştu ya, hatta bunlardan biri de bizim Bursa Şehir Hastanesi'nin bahçesinde bulunuyor ya...

Şu anda sürecin başarılı yönetilmesi sonucu atıl durumda olan bu çadırlara zihni darbe virüsüne maruz kalan Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu gibi isimler ile onların şakşakçılarını koyalım ki, toplum rahatlasın!...

Zehir virüsü saçanlar sadece bunlar mı?

Son dönemde Bursa'da enbursa.com'u ve sahipleri ile yöneticilerini hedef alan bir güruh da var. Kimi zaman "fedai" adlı sahte hesaplardan, kimi zaman kalemşörlerinden, kimi zaman da 3. Fısıltı gazetesiyle iddia ve ağır ithamlarla bir itibarsızlaştırma politikası güdülüyor.

Üstelik burada sadece enbursa.com ve yöneticileri, çalışanları hedef alınmıyor, hiç alakası olmadığı halde eski bir bakan, İnci Sözlük'ün ortakları da olur olmaz her fırsatta saldırılara maruz kalıyor.

Bir kere bu sahte hesaplar aracılığıyla sosyal medyadan yürütülen operasyonların altta sağlam dayanağının olmadığını belirteyim. Çamur at, izi kalsın misali kişileri ve medyayı iddia ve töhmet altında bırakmanın ne insani, ne basın ve ahlak etiği, ne de fikir özgürlüğü ile bağdaşır tarafı var. Kaldı ki bu saldırılar sokaktaki vatandaşın umurunda bile değil.

Ayrıca madem elinde delillerin var, madem gazetecilik yapacaksın, sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden değil, mertce çık, kendi hesabın üzerinden yap. Kavgana başkalarını da alet etme.

Mesleki deneyimimden de çok iyi biliyorum, basın mensuplarının, siyasilerin birbirine yönelik "şahsi" ağır itham ve iddia içeren yazıları, açıklamaları, gazetelerin çatışmaları ve kavgaları inanın hiç kimseye yarar getirmiyor.