Bursa
Çok Bulutlu
25.5°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Babacan'ın koordinatörü yine Bursa'daydı!..

03 Şubat 2020 Pazartesi, 23:27

Ali Babacan, partisinin kuruluş tarihi için Habertürk'te "Aralık ayının son haftası" demişti.

Sonra Ocak ayının ikinci haftasına ertelendi.

Babacan hareketinin 19 Ocak tarihinde Bursa-Misi Köyündeki ilk geniş kapsamlı toplantısına katılan haber kaynağım da "02.02.2020" demişti.

Yani Pazar günüydü.

Bu tarih de Elazığ depremi nedeniyle ertelendi.

Şimdi ise aynı haber kaynağım "22.02.2020"de ısrarlı.

Sanırım bu sefer ki tarih tutacak gibi, çünkü Pazar günü Babacan oluşumunun sosyal medya ekibi Twitter paylaşım mecrasından "Babacan Hareketi" etiketiyle eskiye dönük video ve konuşmalarını trend topic yaparak ilk sıraya oturttu.

Ekip, ortada hiçbir son dakika gelişmesi, açıklaması vb. olmadığı halde gündem yaratmaya çalıştı.

YA PARTİ KURMAZSA...

Lakin, sosyal medya üzerinden istedikleri kadar propaganda yapsınlar. İstedikleri kadar ismini sıcak tutsunlar, istedikleri kadar ilk sıralara oturtsunlar, şu bir gerçek.

"Sürekli olarak kuruluşunun ertelenmesi toplumda beraberinde bir ciddiyetsizliği, heyecan kaybını ve soru işaretlerini getiriyor."

Müthiş bir bilgi kirliliği ortaya çıktı.

Kimine göre Babacan ve ekibinin üzerinde büyük bir iktidar baskısı var. Kimine göre AK Parti ile pazarlık yapıyorlar.

Çok uçuk bir yoruma göre de Babacan partisini kurmayabilir. Böyle bir durumda muhtemelen vereceği cevap şöyle olacaktır:

"Kamuoyunun bilgisine,

Ülkemizin içinde bulunduğu milli hassasiyet şartları itibariyle devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğinin devamını sağlamanın sorumluluğu siyasi hedef ve beklentilerimizin üstünde hasıl olmuştur."

Ve yine muhtemelen böyle bir durumda bir bölen durumuna düşmediği için AK Parti içinde kahraman ilan edilecek, "İşte devlet adamı sorumluluğu ile hareket etti" gibilerinden methiyeler düzülecek.

AK Parti karşıtlarında ise büyük bir hayal kırıklığı yaratacak, "Baskılara dayanamadı, vazgeçti, korkak" yakıştırmasıyla siyasi güvensizliğin dibine vurdurulacak.

Tabii bunların hepsi partisini kurmakta gecikince ortaya atılan spekülasyonlar. Ne kadar doğru olup olmadığını önümüzdeki yakın zamanda göreceğiz.

ESKİ SİYASİ DOSTLARIYLA DA ÖZEL GÖRÜŞMELER YAPTI

Yine de hareket çalışıyor imajını veriyor.

Bursa ayağında hafta sonu bir gelişme daha yaşandı.

19 Ocak'ta Misi Köyünde basından uzak 30 kişilik bir ekiple toplantı yapan AK Parti Şırnak eski Milletvekili Abdullah Veli Seyda, o gün katılımcılara verdiği sözü tuttu.

Cuma ve cumartesi günü yine Bursa'da idi. Bu sefer geniş katılımlı toplantı yerine daha özel ve lokal görüşmeler yaptı. Üs olarak da Kervansaray Oteli'ni seçti.

Gelmişken de AK Parti içinden eski tanıdık, dostlarıyla da, ki içlerinde bir belediye başkanı da olduğu iddia edildi, bir araya gelen Abdullah Veli Seyda'nın il başkanlığı için nabız yokladığı söylendi.

Ama henüz bu cephede net bir durum yok.