Bursa
Çok Bulutlu
25.5°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

Babacan'ın Bursa ekibi bugün toplanıyor!..

18 Ocak 2020 Cumartesi, 00:07

Ahmet Davutoğlu partisini kurdu. Gelecek Partisi'nin Bursa İl Başkanlığına da 3 gün önce AK Parti Nilüfer İlçe eski Başkanı Alpaslan Yıldız getirildi.

Şimdi sırada Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti var.

Ankara merkezli partinin kuruluş çalışmalarını tamamladığı, en geç önümüzdeki hafta isminin ve logosunun açıklanacağına dair birtakım kulis bilgileri gelmekle beraber sır perdesi hakimiyetini koruyor. Tek bildiğimiz 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül destekli, Kurucu Genel Başkanlığını Ali Babacan'ın yapacağı partide birlikte hareket ettiği Nihat Ergün, Beşir Atalay, Sadullah Ergin, İbrahim Çanakçı ile Birol Aydemir, Metin Kilci ve Candan Karlıtekin'den oluşan "girişim grubunun" oluşturulduğu...

Ve yine yeni partinin daha çok kadın, gençler ve iş dünyasından isimlerle teşkilatlanma yapısını oluşturacağı ve yerinin siyasi yelpazenin tam ortasında, yani liberal-demokrat çizgide olacağı...

Başkaca da dışarıya sızan bir bilgi yok.

Bursa da öyle...

Bugüne kadar birtakım isimlerle görüşüldüğü, teklifler gittiği gibi bazı söylentiler çıksa da net olarak bir veya birden fazla isim hiç telaffuz edilmedi.

Bu hareketin Bursa'daki temsilcisi ya da temsilcileri kim?

Kimler görüşmeler yapıyor?

Nerede toplanılıyor?

Tam bir muamma.

Ama bu sis perdesi bugünden itibaren dağılıyor.

Çünkü Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin ilk dar kapsamlı toplantısı bugün yani 18 Ocak Cumartesi günü Misi Köyünde gerçekleştirilecek. Toplantıya 30 ile 40 kişinin katılması bekleniyor.

Edindiğim bilgilere göre;

Toplantı bugün sabah saatlerinde başlayacak. Nerede toplanılacağını, söz verdiğim için yazmıyorum. Ancak bana gelen bilgiye göre, Babacan'ın hareketinin görüşmelerini bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Bursa'da yaşayan dünürü Gültekin Karadere yürütüyor.

Aslen Kosovalı olan ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olan akademisyen Doç. Dr. Gültekin Karadere'nin kızı Zehra Ayşe Karadere, 23 Ağustos 2015'de İstanbul'da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül ile evlenmişti.

Bin 500 kişinin katıldığı düğünde çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve dönemin TBMM Başkanı İsmet Yılmaz yapmıştı.

Eski Cumhurbaşkanı Gül'ün dünürü olmasına rağmen bugüne kadar siyasi ve sosyal hiçbir platformda ön plana çıkmamaya özen gösteren, sade, mütevazi ve beyefendi yapısıyla tanınan Doç. Dr. Karadere'nin daha çok iş ve sanayi dünyasındaki isimlerle, akademisyenlerle özel görüşmeler yaptığı ve bazı isimleri Ali Babacan'la görüştürdüğü de söylendi.

Karadere'nin tekstil işiyle de uğraştığı için iş dünyasıyla da yakın ilişkiler içinde olduğu belirtiliyor.