Bursa
Parçalı Bulutlu
25.3°
Cennet Yüzer Cankılıç
Cennet Yüzer Cankılıç

AK Parti'den ayrılan herkes vatan haini mi?

16 Ocak 2020 Perşembe, 23:28

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun kısa süre önce kurduğu Gelecek Partisi'nin Bursa İl Başkanlığı'na Alpaslan Yıldız getirildi.

Alpaslan Yıldız, AK Parti içinde uzun yıllar politika yapan, Nilüfer İlçe Başkanlığından sonra da il yönetiminde görevde bulunan bir isim.

Daha önce bu köşede aktarmıştım, partiden neden ayrıldığını anlatırken, "siyaset yapma fırsatı ve imkanım kalmadı" demişti.

İstifa tek yönlüdür. Söylediği gibi gerçekten AK Parti'de siyaset yapma fırsatını bulamadığı için ya da bir takım siyasi veya idari beklentilerine ulaşamadığı, kendi düşünce tarzına artık hitap etmediği için istifasını sunmuş olabilir. O kısım sadece kendisini ilgilendirir.

Yaptığı siyasi tercih de öyle...

Ancak son iki gündür AK Parti içindeki bazı WhatsAap gruplarından ve kulislerden izliyorum, vurun abalıya misali Alpaslan Yıldız sokak ağzıyla yerden yere vuruluyor.

Bir anda başka partiye geçti diye fitneci, fesatçı ilan edildi.

Dün beraber siyaset yaptığı yakın arkadaşları da dahil olmak üzere şahsını geçtim, ailesine, mesleğine kadar ve daha da ağırı olan "vatan haini" damgası vuracak kadar öyle ağır itham ve iddialarda bulunuluyor ki, yazık!..

Bunun adı siyaset değil.

Tam anlamıyla hadsizlik ve iftira.

Bu anlayış AK Parti dışında siyaset yapan herkesin vatan haini olması manası taşır ki son derece tehlikeli bir yaklaşım!..

BİZ O KADINLARI NE ZAMAN ALKIŞLARDIK BİLİYOR MUSUNUZ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; cezaevinde Selahattin Demirtaş'ın yazdığı Devran kitabının tiyatro oyununa eşi Dilek İmamoğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun katılmasına yönelik eleştirilere "Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum" diye açıklamada bulundu ya...

Koca bir yalan.

Biz bunlara kanmayız.

Eğer;

Eşleri yetkili, kendileri de etkili olan kadınlar 6 aydır HDP Diyarbakır İl Binası'nın önünde çocuklarının dağdan getirilmesi için oturma eylemi yapan acılı Kürt annelerini de ziyaret etselerdi...

Eğer İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da dediği gibi o salonda Demirtaş'ın sokağa çağrısı üzerine çıkan 6-8 Ekim olaylarında 16 yaşında vahşice öldürülen şehit Yasin Börü'nün de, Trabzon Maçka'da 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül'ün de - büyük olmasın küçüğüne de razıyız, resmini assalardı...

İşte o zaman sürece katkı sağlıyor diyerek bizler de oyunu değil, ama o kadınları ayakta alkışlardık!..