enBursa Haber
Barış YALIM
Barış YALIM
baris.yalim@enbursa.com

Ne oldu orada?

02 Mart 2018 Cuma, 10:26

Bursaspor Divan Kurulu toplantıları da artık ciddiyetini iyice kaybetti. Kendimi dizi setinde gibi hissediyorum. Herkes bir yerden bağırıyor, herkes çok şey biliyormuş edalarında ama icraata gelince sıfırın sıfırı elde var sıfır konumunda.

Bu seferki toplantıya da Başkan Ali Ay'ın ifadeleri ve sonrasında yaşananlar damgasını vurdu.

Başkan, Bursastore'la ilgili bir şeyler söyleyecekti, oradan ürün almayanlara atıfta bulunacaktı ama 'buraya gelip de konuşuyorlar sonra da defolup gidiyorlar' deyince iş bozuldu. Çünkü oraya sadece divan üyeleri gelebiliyor.

Başkanın lafı ürün almayan, bilet almayan ve başta sosyal medya olmak üzere her yerde atıp tutan isimlere yönelik olacaktı fakat dediğim gibi laf çok başka yere kaydı.

Araya tribün liderleri girdi, ondan sonra hiç gerek yokken Başkanın koruması müdahale etme gereksinimi duydu. İşler iyice sarpa sardı.

Divan üyeleri de haklı olarak, 'Bize mi defolup gidin' deniliyor diye üstüne alındı ve salonu terk etti.

Bu arada unutmadan, başkanım, gerek ulusal, gerek yerel medyada sizden daha çok korumanız görüntüleniyor. Koruma, dikkat çekmeyen, gerektiğinde ön plana çıkan birisi olması lazım öyle değil mi? Ama maşallah sizden daha çok ön planda. Bu konuyla ilgili bana bile defalarca uyarı geldi. Görüntünün hoş olmadığıyla ilgili. Her fotoğrafta, her video görüntüde en çok dikkat çeken kişi korumanız oluyor.

En çok merak ettiğim konu da antrenman sahasında sizi kimden koruyor? Ben gelsin veya gelmesin demiyorum ama 30 cm yakınınızda dolaşmasının sebebi nedir onu da anlayamıyorum!

Dün de hiç alakası yokken konuya dahil olması çok saçma geldi bana.

Her neyse sonuç olarak Bursaspor bu akşam çok kritik maça çıkıyor. Dün Bursaspor'a yakışmayan görüntüleri bugün inşallah futbolcular sahada unutturur.