Bursa
Çok Bulutlu
16.3°
enBursa Haber
Barış Yalım
Barış Yalım
baris.yalim@enbursa.com

Mustafa Er neden istifa etti? Yoksa...

13 Haziran 2018 Çarşamba, 16:33

Bursaspor'da yeni bir kriz kapıda gibi gözüküyor. Daha sezon başlamadan, ilk istifa futbol direktörü Mustafa Er'den geldi.

Ben bu istifayı daha önce de bekliyordum. Çünkü Er'e istemediği bir görev verildi. Samet Aybaba, kendi ekibi dışında kimseyi istemiyordu. Başkan Ali Ay ve yönetimi de camianın tepkisinden korktuğu için Mustafa Er'i futbol direktörlüğüne getirdi.

Yani kibarca 'Sen git lütfen' dendi.

Ancak Mustafa Er, böyle bir hareketi dahi sineye çekerek, 'Bursaspor'dan gelen her görev kutsaldır' dedi ve devam etti.

Transfer çalışmalarına da hemen başladı. Elinden geleni yaptı. 7/24 çalıştı. Kulüpten birçok kişi, Bursa'nın güzel mekanlarında 'kakara kikiri' yaparken, o, kendisine verilen zorlu görevden de alnının akıyla çıkmak için kolları sıvadı.

Her transfer döneminde kendisini padişah sanan vasıfsız insanlar gibi, etrafına itici davranmadı. En basiti telefonlarımızı açtı, cevap vermek istemediği soruya cevap vermedi, hatır muhabbeti yaptı.

Çünkü içi neyse, dışı da oydu.

Ama yine kazanan şakşakçılar oldu. Hayatın en acımasız yanı da bu işte.

Mustafa Hoca'ya çok büyük ayıp edildi. Çok değerli bir insan kaybedildi. Gerçekten yazık edildi.

Peki ne oldu da istifa etti Mustafa Er?

Bu bağlamda aklıma ilk gelen sorun Jani Atanasov transferi oldu. Daha önce kulağıma gelmişti ancak problem büyümesin diye yazmamıştım.

Jani Atanasov'u, Mustafa Er, Bursa'ya getirdi ancak Samet Aybaba, bu futbolcuyu istemedi.

Transferin bugüne kadar duyurulmamasının sebebi de bu. Sadece Atanasov da değil. Mustafa Er'in bulup görüştüğü kişilerle, Samet Aybaba'nın ters düştüğünü defalarca kez duydum.

Son patlama noktasının ne olduğunu bilmiyorum. Ancak Mustafa Er'e sezon bitmesi ile birlikte mobbing uygulandığını düşünüyorum. O da her iyi niyetinden ödün vermek istemeyen insan gibi istifasını verdi.

Telefonunu da kapattı şu anda. Kimsenin sesini de duymak istemiyor anlaşılan. Yolun açık olsun Mustafa Hocam. En yakın zamanda görüşmek üzere.