Bursa
Çok Bulutlu
6.4°
enBursa Haber
Barış Yalım
Barış Yalım
baris.yalim@enbursa.com

İşte Bursaspor düşmanları!

05 Ağustos 2018 Pazar, 12:41

24 günlük Afyon kampı, transferler, yaşananlar, hazırlık maçları, gençler, başkan, hoca, futbolcular...

Hepsini yaşadık. Kimse kimseyi kandırmasın. Yok takım uçuyor, takım süper, transferler olağanüstü, gençler fırtına gibi sözlerini ancak ve ancak Bursaspor düşmanları söyler.

Yıl olmuş 2018, artık millet topçunun öğlen ne yemek yediğini dahi biliyor. Kimsenin kimseyi kandıramadığı, kandırdığını sandığı zamanları yaşadığımız bir süreçteyiz.

Küme düşme kelimesini, daha sezon başlamadan herkesin ağzına pelesenk edenler Bursaspor düşmanıdır.

Yazıktır, günahtır.

Ankaragücü istese Bursaspor'a 5 atardı 5. Takım daha sezon başlamadan bu kadar aciz duruma düşemez, düşürülemez.

En büyük korkum da Aziz, Harun, Ekong, Shehu gibi topçuların son dakikada takımdan ayrılma ihtimalinin olması.

Ben bu soruyu yetkililere de sordum. "Ya böyle bir senaryo olursa" diye. 'Yerlerine minimum o kalitede oyuncu alınır' diye cevap aldım.

Aylar geçmiş, bir tane transfer dahi camiayı heyecanlandırmamış, öyle bir senaryoda, bu durum nasıl gerçekleşir siz düşünün.

6 gün kaldı Fenerbahçe maçına, hala biz 100-200 bin Euro daha ucuzlasın futbolcular da öyle transfer yaparız hedefindeyiz.

Bit pazarı mantığı ile transfer yapmaya çalışıyoruz anlayacağınız. 50 yıllık Bursasporlularla konuşuyorum, "Biz ilk kez bu kadar umutsuz lige başlıyoruz" diyorlar.

Camia nasıl bu duruma geldi? Anlamak mümkün değil.

Şu anda elimizde, film dahi olamayacak senaryo var ve yönetim o senaryodan Oscar bekliyor. Bu filmin sonu maalesef iyi görünmüyor. Bunu fragmanda görmek mümkün.