enBursa Haber
Barış YALIM
Barış YALIM
baris.yalim@enbursa.com

İşte Ali Ay ve Batalla görüşmesinin detayları!

10 Mayıs 2018 Perşembe, 19:21

Bursaspor'da beklediğimiz sürpriz gelişme maalesef olmadı. Başkan Ali Ay, Pablo Martin Batalla'yla yaptığı 45 dakikalık görüşme sonrasında Arjantinli futbolcuyu ikna edemedi.

Daha doğrusu, kararından caydıramadı.

Batalla, artık zamanının geldiğini düşünüyor. İşte Arjantinli yıldızın, Başkan Ali Ay'a söyledikleri: "Performansım düşmeden, taraftarın gözünde zirvedeyken gitmek en doğrusu. Bundan sonra futbolculuk anlamında faydam olmaz. Ben Arjantin'de son yılımı oynadıktan sonra size her konuda yardımcı olmaya da hazırım. Futbolcu bulma konusunda da benden yardım alabilir, fikir alışverişinde bulunabiliriz. Her zaman benim arkamda durdunuz. Size her şey için çok teşekkür ederim."

İşte Batalla, Başkan Ali Ay'a bunları söyledi. Bazen yapacak hiçbir şey kalmaz ya o durum işte. Parayla, pulla yapılacak işler değil bunlar.

Son antrenmanlarda Batalla'nın, Arjantin'den 4 arkadaşı da devamlı yanındaydı. Belli ki arkadaşları, Batalla'yı almaya geldi.

İşte bir devir de böyle kapanıyor. Buna en yakından şahit olanlar olarak elbette ki üzülüyoruz, ancak onun tekrar geriye geleceğini de biliyoruz. Gelecek sene amatör kümede, en yakın dostları ile belki de çim bile olmayan sahalara çıkacak. Çin'de olduğu gibi Bursaspor taraftarı yine onu takip edecek, hasretle yolunu gözleyecek.

Pazar günü Bursa'daki, futbolcu olarak son maçına çıkacak olan Batalla'ya, kulüp veda için organizasyonda hazırlıyor. Federasyondan belli izinler alındıktan sonra geniş kapsamlı bir veda düşünülüyor.

Son olarak, Başkan Ali Ay, yeniden adaylığını bugün yarın koyacak. Bizi çok ilginç günler bekliyor anlaşılan.