Bursa
Çok Bulutlu
23.6°
enBursa Haber
Barış Yalım
Barış Yalım
baris.yalim@enbursa.com

Bursaspor'da transfer gündemi!

02 Haziran 2018 Cumartesi, 13:11

Bursaspor'da her gün 3-5 isim transferde adı çıkmaya başladı.

İsimleri dahi karıştırır olduk. O ne oldu, bu ne oldu derken, bakıyorsunuz iki isim daha gündeme düşüvermiş.

Bursaspor'un transfer listesi kabarık. Şu an için Yeşil Beyazlı kulüp, Stephane Badji ve Henri Saivet'i kesin olarak istiyor.

Samuel Eduok ise elde opsiyon olarak tutuluyor. Tam anlamıyla karar verilmemiş ancak Bursaspor'un radarında ve görüşme halinde. Eduok, Bursaspor'da oynamak istediğini Ekong ve Shehu aracılığı ile de yönetime bildirmiş. Ama yönetim acele etmek istemiyor bu transferde.

Bu arada Mustafa Er Makedonya'da. Rron Broja ile birlikte 5'e yakın Makedon futbolcu var listesinde. Hepsi ile temasta. Bunlardan bir tanesi de Jani Atanasov. En iyi seçenek hangisi ise ona yönelecek Yeşil Beyazlılar.

Gidecek futbolcular da belirlendi. Samet Aybaba'nın kesinlikle istemediği 4 isim var. Bunlar Sercan Yıldırım, Dzon Delarge, Jires Kembo ve Josua John...

Bu isimlere henüz teklif yok. Bursaspor'daki hiçbir futbolcuya da henüz bir teklif yok. Kulübün kapısını çalan bir Allah'ın kulu dahi olmamış.

Bursaspor'un transfer yapabilmesi için gidecek futbolcuları netleştirmesi ve finans sağlaması gerekiyor.

Mustafa Er'in de pozisyonu değiştikten sonra kulüpte adeta transfer seferberliği ilan edildi. Umarım bu seferberlik Bursaspor'u daha çok borç batağına sokmaz.

Başkan Ali Ay'ın kongre öncesi bir sözü vardı; "300-400 bin Euro'nun üstünde transfer yapılmaz" diye. Umarım bu sözünü tutar.

Şu an için transfer gelişmeleri ve Bursaspor gündemi bu şekilde.