Bursa
Çok Bulutlu
22.5°
enBursa Haber
Barış Yalım
Barış Yalım
baris.yalim@enbursa.com

Batalla nerede, ne yapıyor? İşte cevabı...

08 Ekim 2018 Pazartesi, 16:40

Bursaspor'un gündeminden biraz uzaklaşalım. Milli aranın da girdiği bu dönemde VAR sisteminden bahsetmekten canımız çıktı.

Ankaragücü karşısında da galibiyeti alınca kısa metrajlı bir 'oh' çektik açıkçası.

Herkesin merak ettiği başka bir konu da Pablo Martin Batalla'nın ne yaptığıydı. Biliyorsunuz Arjantinli yıldız, futbolu Arjantin'de, mahalle arkadaşları ile tekrar sahaya çıkarak bırakmak istiyordu. Ancak Batalla şu anda kulüpsüz.

Çünkü Batalla'nın önce tatili seçip biraz futboldan uzaklaşmak istediğini öğrendik. Kafasını dinlemek istemiş. 'Acelemiz yok' demiş. Eşiyle birlikte ülke ülke dolaşmış. Eski dost ziyaretlerinde bulunmuş. Yani keyfine bakmış.

Futbola geri dönüp dönmeme konusunda ise şüpheli. 34 yaşındaki futbolcu, 2018 Aralık veya 2019 Ocak gibi kararının net şekilde açıklayacak.

Benim kendi fikrim pek futbola döneceğe benzemiyor. En azından futbolcu olarak. Ancak eski takımda bir maça çıkıp da futbola veda edebilir.

Hayali sonuçta...

Çıkıp da 10'larca maç oynamasını beklemiyorum. Ama Batalla'nın da ne zaman ne yapacağı belli olmaz. O yüzden 2-3 ay kadar bekleyeceğiz.

Batalla bu dönemde Bursaspor'u da takip etmiş. Maçlarını kaçırmamaya çalışmış ya da skor ve yorum anlamında telefonla aradığı kişiler olmuş.

Bir gün Batalla'nın Bursaspor'a döneceğine eminim. Bakalım o gün ne zaman gelecek.