enBursa Haber
Barış YALIM
Barış YALIM
baris.yalim@enbursa.com

Anlayan 'VAR' mı?

12 Ağustos 2018 Pazar, 11:46

Birçok şeyde olduğu gibi, uygulanan bir sistemi doğru düzgün uygulamayarak kendimizi gülünç hale sokuyoruz.

Her şeyimiz yarım, yamalak...

Dünya Kupası'nda uygulanan 'VAR' sistemine balıklama atlayarak, adamların 8'i ağır olmak üzere toplamda 33 kamera ile takip ettiği maçı biz 8 kamera ile takip ederek aynı uygulamayı yapmaya çalışıyoruz.

Türkiye'de işler böyle yürümüyor mu zaten? Sen onun işini de yaparsın, ya onu da yaparsın, ne gerek var bu kadar insana sen onu da yaparsın derken ne ortada iş kalıyor ne de başka bir şey.

'VAR' sistemini de bizde öyle uygulanmaya başladı. Daha ofsayt kamerası bile doğru düzgün olmayan yayın anlayışında 'VAR' sistemini uygulamaya çalışıyoruz.

Gerçi olayın kameralarla ilgili olduğunu da düşünmüyorum. 1 kamera ile de çeksen 100 kamerayla da görüntülesen, çıkacak karar belli!

Artık hak yemek o kadar normalleştirildi ki, bu durumları saniyede unutabiliyoruz. Bugün, yarın da bu VAR olayını unutacağız, daha öncekileri unuttuğumuz gibi.

Yazdıklarım sadece futbolla ilgili de değil hayat gerçeği!

Neyse konumuza dönelim...

Bursaspor, hiç umulmadık bir performans ortaya koydu. Bir de forveti olsaydı, Fenerbahçe'den puan almak hiç de zor olmayacaktı.

İşte hep tecrübesizlikten kaynaklanıyor bunlar. Transferde geç kalınması durumu buraya getiriyor. Her sene aynı konuları konuşmaktan da bıktık. Biz yine 3-5 hafta geçer 3-5 puan toplarız ondan sonra kafamıza dank eder.

Samet Aybaba'yı da es geçmemek lazım. Çok iyi işler yapıyor. Nokta temaslar, nokta hareketler. Başka hoca olsa, şimdiye 50 kere demoralize olmuştu. Tecrübesiyle Bursaspor'a çok şey katacaktır. Umarım, yönetimle ikili ilişkileri de iyi gider ve güzel bir sezon geçiririz.