Bursa
Açık
30.7°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Sokakta olanlar ne yazık ki EYT'liler!

10 Nisan 2020 Cuma, 17:55

Her gün yeni haberlerle yıkılıyor, üzülüyoruz. Sayı artıyor ve ülkemizdeki bu salgının en az hasarla atlatılması için dualar ediyoruz.

Gençler ve 65 yaş üstü evlerinde kalıyorlar, peki 20 yaş üstü ve 65 yaş altı, sokakta olan kimler?

1985-1999'da iş başı yapmış EYT kitlesi olmuyor mu?

20 yaş üstü gençler kimler, onlar da bizim çocuklarımız değil mi?

Yani sokakta olanlar ne yazık ki EYT kitlesidir. Her zaman mağdur edilen ve her kararda mağdur olmuş en büyük kitle EYT'liler.

Yaşından dolayı işten çıkarılan, yaşından dolayı iş bulamayan, İŞKUR'da '35 yaş üstüne iş yok' denen mağdur EYT'liler... İşsiz, yardıma muhtaç ve tabii ki yardım istemeyen... Yardım için hiçbir yere başvurmayan dürüst arkadaşlarımız hayli fazla... İş vermeyen, iş olanağı sağlamayan devletimiz bu mağdur insanlara neden yardım etmez?

Yardım için başvuru yapan arkadaşlar da yardım alamamaktan, devletine ulaşamamaktan sıkıntıntılılar...

Peki devlet, EYT'liler arasında bizi, EYTSYD Derneği'ni aracı olarak kullanamaz mı?

Biz bir çalışma yapsak, bütün EYT mağduru dostlarımız yardım ve destek için bizi arasalar, bize sorsalar olmaz mı?

Hayatın bize öğrettigi şeyler var. Örneğin komşumuz açken biz tok yatamayız. EYT'li mağdurlar bizi aradıkça onlara destek olamamanın üzüntüsünü yaşamaktayız. Biz mağdur arkadaşımız için ne yapabilirizi düşünürken, bizi, yani EYT derneklerini tepkilerle, şikayetlerle yıldırmaya gayret ediyorlar; ama biz yılmayacağız, hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Milyonlarca kişinin mağdur edilmesini içimize sindiremiyoruz. Mağduriyet içinde mağduriyet yaratanların da işçi sınıfından gelmeyen, bürokrasiden gelen, halkın sorunlarını bilmeyen elitler olduğunu, burnu büyük kibirlilerin mağduriyeti artırdığını görüyoruz.

Bizler ülkemize katma değer üreten, 50'li yaşlara gelmiş, üretken, ülkesini seven, ülkesine iyi evlatlar kazandırmış, vergisini ömür boyu ödemiş ve emekli olduktan sonra da kimseye muhtaç olmadan yaşamak isteyen, ülkenin yüz akı mağdur toğluluğunu artık üzmeyin ve bu yorgun umutsuz topluluğa umut olun, dost olun!